REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Magia świąt to nie tylko światełka, choinki, prezenty i święty Mikołaj. Fundacja Hospicjum Onkologiczne chce udowodnić mieszkańcom Ursynowa, że w tym szczególnym czasie najważniejsze są relacje międzyludzkie. 7. Parada Świąteczna ma zbliżyć do siebie sąsiadów i pokazać pacjentom hospicjum, że nie są w te święta sami. Parada już w niedzielę!

  Od 8 lat, z wyjątkiem ubiegłego roku, mieszkańcy Ursynowa spotykają się, aby wspólnie rozpocząć okres przygotowań do świąt. W biesiadnej atmosferze śpiewają kolędy i ucztują. Ich radość czerpią pacjenci hospicjum, którzy bacznie nasłuchują lub przyglądają się zabawie zza okien.

  - Spędzimy czas, delektując się świątecznym klimatem. Chodzi nam o to, aby była rodzinna atmosfera i żeby nasi pacjenci usłyszeli i zobaczyli przez swoje okna, że nie są sami w tym szczególnym czasie - mówi Maja Wiśniewska z Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

  Przesłanie jest jak zawsze jedno - Hospicjum Onkologiczne to miejsce przede wszystkim związane z życiem, a nie ze śmiercią. Celem Parady Świątecznej FHO jest lokalna integracja i wsparcie hospicjum.

  Ucztowanie i kolędowanie

  Parada wystartuje w niedzielę, 5 grudnia o godz. 16 spod wejścia do fundacji przy ul. Pileckiego 105. Organizatorzy zapalą wtedy świąteczne iluminacje na terenie całego hospicjum. Później uczestnicy przejdą do ogrodu, gdzie będą czekały biesiadne stoiska z jedzeniem i z cegiełkami. 

  Na terenie ogrodu zostaną rozpalone ogniska, przy których będzie można się ogrzać i zjeść kiełbaskę. Przy akompaniamencie pianina każdy będzie mógł dołączyć do wspólnego śpiewania kolęd. Nie zabraknie też świętego Mikołaja - w którego rolę wcieli się tradycyjnie burmistrz Robert Kempa.

  Udział w 7. Świątecznej Paradzie Fundacji Hospicjum Onkologicznego jest bezpłatny. Organizatorzy planują rozpocząć imprezę o godz. 16, jednak z uwagi na trwającą równolegle garażówkę start może się nieco opóźnić. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4493 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022