REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Wczasy lub wyjazd służbowy to nie przeszkoda, by zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wybory już w najbliższą niedzielę. Do piątku można osobiście uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania. Z takim zaświadczeniem można głosować w dowolnym miejscu w kraju, za granicą, lub na polskim statku morskim.

  Zaświadczenie o prawie do głosowania można pobrać w urzędzie gminy (dzielnicy), gdzie jest się ujętym w spisie wyborców najpóźniej na dwa dni przed wyborami. Można to zrobić osobiście lub mailem. W tym drugim przypadku będziemy musieli poczekać na odpowiedź, więc należy zrobić to wcześniej.

  Najlepiej pobrać zaświadczenie "od ręki" w urzędzie dzielnicy. Można też upoważnić do jego odbioru pisemnie inną osobę. Urzędnicy wydadzą nam zaświadczenie w formacie kartki papieru A4 wraz ze specjalnym hologramem. Dokumentu trzeba strzec jak oka w głowie, bo gdy go zgubimy, nie dostaniemy już kolejnego, nie będziemy mogli też zagłosować tam gdzie mieszkamy. Zaświadczenia wydawane są do piątku, 24 maja włącznie, w godzinach urzędowania ratusza - czyli do godz. 

  Na Ursynowie jest spore zainteresowanie zaświadczeniami o prawie do głosowania. Kolejka chętnych do dwóch okienek dziś ok. 13:00 liczyła 18 osób. Dużo osób staje też w kolejce do stanowiska, gdzie można dopisać się rejestru wyborców (osoby, które nie są zameldowane na Ursynowie). Dziś ostatni dzień, gdy można to zrobić.

  Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się w najbliższą niedzielę, 26 maja w godzinach 7:00-21:00.

  Gdzie głosujemy? Wyszukiwarka lokali wyborczych jest tutaj - http://wybory.um.warszawa.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3144 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020