REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Na pierwszy, zorganizowany społecznie, spacer przyrodniczy przyszło 60 osób. To dało początek projektowi, który realizowany jest w tym roku i cieszy się dużą popularnością: „Ursynów – naturalnie! Wielopokoleniowe spacery przyrodnicze po Kabatach i Natolinie”. Kolejna wycieczka po okolicy już w najbliższą sobotę.

  Darmowe rodzinne spacery po Ursynowie, odbywające się w towarzystwie doświadczonych przewodników, to efekt zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego. Trzy wiosenne spotkania już za nami, teraz przyszła pora na jesienne podziwianie najbliższej okolicy. Właśnie ruszyły zapisy na drugą turę spacerów.

  Fenomen Ursynowa

  Skąd pomysł na taką formę spędzania czasu? Spytaliśmy o to autorkę projektu Katarzynę Kwiecińską-Otachel.

  - Genezą projektu było to, że przemierzyłam Ursynów wszerz i wzdłuż spacerując z malutkimi dziećmi i po prostu zachwyciła mnie różnorodność przyrodnicza naszej dzielnicy – mówi autorka projektu. – Na kanwie tego zaczęłam organizować takie spacery społecznie. Szczególnym miejscem dla mnie jest „Leśny park” przy ul. Przy Bażantarni. Byłam zdumiona, że podczas pierwszego spaceru, który tam zorganizowałam przyszła grupa 60 osób, w wieku od kilku miesięcy do 70 lat – opowiada.

  W trakcie tego spaceru udało się zaobserwować aż 25 gatunków ptaków na niewielkim zalesionym obszarze w sercu Ursynowa.

  – To był fenomen. Po pierwsze okazało się, że jest to coś, co ludzie chcą robić, po drugie ma walor edukacyjny i przyrodniczy – pokazuje piękno i różnorodność naszej najbliższej okolicy. Stąd zrodził się pomysł zgłoszony do budżetu partycypacyjnego – mówi Katarzyna Kwiecińska-Otachel.

  Jesienne spacerowanie

  Trzy spotkania kończące cykl spacerów odbędą się w październiku. Każde z nich potrwa około dwóch godzin. Spacerowiczom będą towarzyszyć doświadczeni przewodnicy ze Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

  Zainteresowani mogą zapisać się drogą mailową wysyłając wiadomość na adres: edukacja.stop@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona, na każdy spacer zostanie zapisanych 30 pierwszych chętnych. Jedna osoba może zapisać maksymalnie 2 osoby dorosłe i 2 dzieci.

  Terminy i trasy spacerów:

  • 12 października, sobota,  godz. 10:00  - zbiórka na rogu ulic Wąwozowej i Dembego, spacer przyrodniczy „Pola Kabackie i blokowiska zapadające w sen zimowy”
  • 20 października, niedziela, godz.  10:00 - zbiórka na rogu ul. Kazury i Belgradzkiej, spacer przyrodniczy „Górka Kazurka i sekrety dzików”
  • 26 października, sobota, o godz. 10:00  - zbiórka na rogu ulic. Jeżewskiego i al. KEN, spacer o drzewach po Parku Przy Bażantarni i Alei Kasztanowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~senior 1 4 miesiące temu

   Czy na tym spacerze można usiąść , w razie zmęczenia ? Ile godzin trzeba wytrwać bez odpoczynku ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3185 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020