REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  - Zaledwie centymetry dzieliły mojego syna od zderzenia z autem - opowiada pani Aleksandra, mama 11-latka. Na skrzyżowaniu Kokosowej z Nowoursynowską zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Dzielnica na wniosek rodziców chce tam wymalować pasy.

  Dwie pozornie mało ruchliwe uliczki - Nowoursynowska i Kokosowa - codziennie rano i po południu zamieniają się w niebezpieczny punkt na mapie Ursynowa. Nowoursynowską do pobliskiego centrum edukacyjnego "Daniel" przechodzą przedszkolaki, uczniowie podstawówki i gimnazjum. Kokosową - z impetem jadą kierowcy z Wilanowa, którzy chcą ominąć wiecznie zakorkowaną Dolinę Służewiecką.

  - Na Kokosowej auta parkują aż do skrzyżowania, dziecko aby przejść przez ulicę musi wyjść do połowy jezdni, by wyjrzeć zza auta czy coś jedzie - tłumaczą rodzice uczniów z pobliskiej szkoły. Przejście przez Kokosową to jedyna droga do szkoły. 

  - Dzisiaj zaledwie centymetry dzieliły mojego syna od wypadku. Kierowca z impetem wyjeżdżał w Nowoursynowską - mówi pani Aleksandra. - Codziennie ryzykuję zdrowiem i życiem dziecka. 11-latka odprowadzam do szkoły! - mówi kobieta.

  - Przekonałam się na własnej skórze, że jest tam niebezpiecznie - mówi Joanna Stawicka z Centrum Edukacji "Daniel". - Moje dziecko jadąc na hulajnodze nie zatrzymało się, kierowca jechał szybko i uderzył w nie. Narzekają nawet kierowcy jadący Nowoursynowską, ciągle tu na siebie trąbią - dodaje.

  Rodzice uczniów niemal codziennie dzwonią do Straży Miejskiej, gdy widzą zaparkowane auta zasłaniające widoczność. Interwencje nie przynoszą skutku - strażnicy wystawiają mandaty, ale sytuacja się powtarza. Widoczność ogranicza również ogrodzenie budowy nowego bloku, które stoi od wielu miesięcy.

  - W tym roku przeprowadziliśmy w rejonie tego skrzyżowania 34 interwencje. W 17 przypadkach potwierdzono niestosowanie się kierujących do przepisów ruchu drogowego. Ze względu na nieobecność kierujących pojazdami na miejscu zdarzenia wszczęto czynności zmierzające do ich ukarania - mówi Jolanta Borysewicz ze stołecznej Straży Miejskiej.

  Strażnicy wysłali też pismo do urzędu dzielnicy sugerując wymalowanie pasów na Kokosowej przy Nowoursynowskiej. Z tym samym postulatem wystąpili rodzice.

  - Dzielnica planuje poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Wyznaczenie przejścia dla pieszych przez ul. Kokosową wymaga jednak opracowania projektu zmiany organizacji ruchu i zatwierdzenia go u inżyniera ruchu m. st. Warszawy - mówi Jakub Fiałek z ursynowskiego ratusza. Prace mają zostać wykonane w 2017 roku "jak najszybciej będzie to możliwe" - dodaje urząd. 

  - Dla mnie to kolejne pół roku strachu o dziecko - przekonuje pani Aleksandra, matka 11-latka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~asia92 8 ponad rok temuocena: 50% 

   Progi zwalniające i ograniczenie do 30 km/godz. Tak powinno być w rejonie szkół czy przedszkoli. Ostatnio tranzyt przez Ursynów stał się powszechny. Np. A2 kończy się na Puławskiej i wiele aut skraca sobie drogę do Trasy Siekierkowskiej czy też w stronę Konstancina i Wilanowa właśnie przez Ursynów. Pędzą, jak na A2. - No i mamusie i tatusie wiozący rano pociechy do szkoły, przedszkola - mają na uwadze tylko czas by zdążyć gdzieś tam, a nie widzą innych dzieci które idą pieszo do szkoły.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cindy Crawford 7 ponad rok temuocena: 83% 

   To może niech pani Stawicka najpierw nauczy swojego dzieciaka jak się bezpiecznie poruszać na drodze, a że synuś zapieprza hulajnogą i nie zatrzymuje się przed samochodem! Co to jej synek święta krowa? Kierowca przecież nagle w miejscu nie zatrzyma auta, nawet jak jedzie 30km, zwłaszcza jak mu rozpędzony dzieciak wyjedzie przed maskę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~egon 6 ponad rok temuocena: 50% 

   a co ma do tego dzieciak ? KIEROWCA bez przerwy wymusza pierwszeństwo, jeżdżę rowerem i doświadczam tego - dodatkowo od kilku lat kierowcy parkują na chodniku, przy chodniku i zabierają miejsce innym,

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Myśliwy 5 ponad rok temuocena: 64% 

   Jak mówi matka "- Moje dziecko jadąc na hulajnodze nie zatrzymało się, kierowca jechał szybko i uderzył w nie." A może warto nauczyć dziecko jak sie poruszać zgodnie z przepisami nim samo wyrośnie na pirata drogowego? Mnie samamu zdarzyło się wyhamować w ostatniej chwili a i tak miałem mężczyznę na masce samochodu. Z jaką prędkością jechałem? 20 może 25 km/h. Niewiarygodne? A jednak prawdziwe. Gdyby piesi bardziej dbali o swoje bezpieczeństwo i nie zachowywali się jak święte krowy, byłoby dużo mniej wypadkow z ich udziałem. No ale zawsze krzyczy się na kierowców.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 4 ponad rok temuocena: 50% 

   Na czas budowy obwodnicy zamkną przejazd przy stadninie. Wtedy będzie się działo

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ala 3 ponad rok temuocena: 75% 

   Zgadza się, cały ruch z Wilanowa zostanie poprowadzony Nowoursynowską! Kiedy w końcu zlikwidują ten przejazd z Wilanowa na Ursynów?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 2 ponad rok temuocena: 100% 

   jeżdża tam jak wariaci. potwierdzam. ale czy pasy cos dadzą? Straz Miejska i Policja non stop powinna łowić. Albo zamknąć przejazd z Wilanowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rob 1 ponad rok temuocena: 100% 

   odholować nie można? gdzie indziej ( w centrum ) nie mają z tym problemu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2946 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020