REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Problem z wydajnością baterii stosunkowo często dotyka właścicieli smartfonów Apple. Krótszy czas pracy urządzenia i większa częstotliwość ładowania powodują, że normalne korzystanie z telefonu staje się utrudnione. Konieczna jest zatem wymiana baterii, możliwa do dokonania w domu i serwisie. Którą opcję wybrać? Czy warto podejmować się samodzielnej naprawy iPhone? Kiedy wizyta w serwisie będzie niezbędna?

  Problem z wydajnością baterii stosunkowo często dotyka właścicieli smartfonów - również iPhone'a od Apple. Krótszy czas pracy urządzenia i większa częstotliwość ładowania powodują, że normalne korzystanie z telefonu staje się utrudnione - zwłaszcza przy niskich temperaturach. Konieczna jest zatem wymiana baterii, możliwa do dokonania w domu i serwisie. Którą opcję wybrać? Czy warto podejmować się samodzielnej naprawy iPhone? Kiedy wizyta w serwisie będzie niezbędna?

  Stopień skomplikowania naprawy i potrzebne narzędzia

  Sam proces wymiany baterii w iPhone trwa krótko i nie jest wysoko skomplikowany dla doświadczonego serwisanta. Może się jednak okazać sporą trudnością dla osoby, która dotąd nie dokonała żadnej naprawy smartfona samodzielnie, a wymiana baterii ma być tą pierwszą. Zdecydowanie odradza się samodzielną naprawę iPhone użytkownikom bez doświadczenia, wiedzy technicznej i niezbędnych narzędzi. Podczas wymiany baterii łatwo jest bowiem o uszkodzenie delikatnych podzespołów urządzenia, które nie mają związku z awarią. Lepszym wyborem będzie skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Oprócz pomocy ze strony doświadczonego technika zaletą tej decyzji będzie sam poziom usługi. Telefon zostanie rozmontowany i złożony tak, by nie nosił śladów naprawy.

  Oryginalne podzespoły lub dobrej jakości zamienniki

  Kluczowym aspektem podczas wymiany baterii w iPhone jest zamówienie odpowiedniego akumulatora. Ważne będzie jego pochodzenie, które zagwarantuje pożądaną jakość i wydajność. Decydując się na samodzielną naprawę, trudno jest o znalezienie oryginalnej baterii lub zamiennika o satysfakcjonującej jakości. Samodzielne podejmowanie się naprawy wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na producenta baterii, dobrania jej parametrów do urządzenia, czy wreszcie kupna części o dobrych recenzjach ze strony zamawiających. Mniej problematyczne zdaje się więc oddanie telefonu do profesjonalnego serwisu. W przypadku Apple Home, które posiada punkt na Ursynowie i na Woli, korzystamy wyłącznie z oryginalnych podzespołów iPhone, a jeśli ich dostępność jest ograniczona lub klient chce ograniczyć koszty - zamawiamy najwyższej jakości zamienniki. Serwis korzysta z usług sprawdzonych hurtowni i producentów, dlatego jest w stanie zapewnić o jakości baterii wymienianej w smartfonach klientów.

  Co z gwarancją na naprawę urządzenia?

  Kwestią przemawiającą za oddaniem iPhone do serwisu jest także gwarancja. W przypadku samodzielnej naprawy nie można liczyć na zwrot gotówki lub ponowne usunięcie usterki powstałej przy serwisie. Koszty nieprawidłowo wymienionej baterii lub powstałych uszkodzeń ponoszone są przez naprawiającego. Inaczej jest w przypadku serwisu, który udziela gwarancji na wykonaną usługę. Naprawa jest szczegółowo udokumentowana, a po stwierdzeniu problemów z telefonem, można go ponownie oddać do serwisu.

  Choć wymiana baterii w iPhone nie wymaga skomplikowanych umiejętności technicznych, to lepiej zlecić ją profesjonalnym serwisantom. Oprócz odpowiedniego podejścia do usunięcia awarii wybór ten będzie wiązał się z wymianą baterii na oryginalny komponent lub wysokiej jakości zamiennik. Jako właściciel telefonu zyskasz też gwarancję na świadczoną usługę, która okaże się pomocna w przypadku nieoczekiwanych kłopotów z pracą telefonu. 

  Tekst Partnera: AppleHome - Serwis urządzeń Apple na Woli i Ursynowie

  Artykuł załadowany: 0.6416 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022