REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Ursynów włącza się do społecznej akcji pomocowej „Wymiana ciepła”, która polega na dzieleniu się z osobami potrzebującymi ciepłymi ubraniami. Przed ratuszem pojawiły się wieszaki, na których można zostawić kurtki, płaszcze czy bluzy polarowe.

  "Wymiana Ciepła" to ogólnopolska akcja dobroczynna, w której wziąć może udział każdy. Zasada jest prosta. Ktoś daje - zostawia ciepłe ubrania na wieszakach, a ktoś odbiera - najczęściej osoby ubogie, bezdomne, których nie stać na kupno zimowej odzieży.

  Od poniedziałku przed urzędem dzielnicy stoi duży wieszak na ubrania a obok kosz na czapki i szaliki. I właśnie do przekazywania przede wszystkim takich rzeczy namawia dzielnica.

  - Apelujemy, aby były to ubrania zimowe - ciepłe kurtki, płaszcze, buty - albo nowe, albo w bardzo dobrym stanie - mówi wiceburmistrz Łukasz Ciołko.

  W ubiegłym roku ursynowianie byli bardzo hojni. Pod wieszakiem było mnóstwo darów, ale zdarzały się rzeczy, których nikt nie chciał - bielizna czy stare firanki. Pod namiotem był bałagan, bo odbierających było mniej niż oddających.

  - W tym roku będziemy się starali nad tym zapanować. Poprosiliśmy o zaangażowanie stowarzyszenie "Ariadna" i Ośrodek Pomocy Społecznej. Klub dawców krwi "Krewki Ursynów" włączy się w dystrybucję ubrań do potrzebujących - dodaje Ciołko.

  Namiot „Wymiany Ciepła” będzie stał przed ratuszem do końca zimy - do momentu gdy nie będzie mrozów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.0688 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018