REKLAMAA1 SanGiovanni 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych staje się coraz chętniej podejmowanym tematem, przez osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a chcą podróżować nowym samochodem.

  Choć 2020 rok okazał się znaczący w przypadku rynku motoryzacyjnego, jak podaje Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów udało się utrzymać wzrostowy trend wynajmu długoterminowego w przypadku wszystkich rejestrowanych samochodów. Nie był on tak spektakularny jak w 2017 roku, kiedy ilość zakupionych samochodów na abonament wynosiła 13,5%.

  W 2020 roku rynek sprzedaży samochodów nowych odnotował spore spadki, tylko w Polsce wyniósł on 22%. Warto pamiętać, że na rodzimym rynku, zakupu samochodów nowych dokonują przede wszystkim firmy, które stanowią ¾ inwestorów. Na tym tle bardzo silnie odznacza się wynajem długoterminowy, który z uwagi na swój charakter finansowania odnotował niewielki spadek w porównaniu do innych form finansowania samochodu. Powód? Bardzo korzystne zasady użytkowania oraz bark długotrwałej wiążącej finansowo umowy.

  Samochód na abonament - daczego tak popularny

  Wynajem długoterminowy samochodu możemy porównać do prostej umowy abonamentu. Samochód na abonament wybieramy z dostępnych od ręki pojazdów i co miesiąc przez cały czas trwania umowy płacimy za jego użytkowanie jedną, stałą kwotę. Abonament na auto zależy obliczany jest na podstawie utraty wartości samochodu przez okres trwania umowy. Co za tym idzie, wybierając samochód, który w ciągu np. pierwszych 24 miesięcy traci najmniej na wartości, mamy szanse na niską ratę miesięczną. Spośród samochodów, których utrata wartości jest najmniejsza wyróżniamy modele marek Premium - przede wszystkim BMW, Audi czy Volvo. W przypadku samochodów osobowych segmentu C i D, najmniej na wartości tracą takie modele, jak: Hyundai Tucson, Dacia Duster, Mitsubishi ASX czy Toyota Corolla. Niski abonament na samochód to oczywiście nie wszystko, co przemawia za atrakcyjnością tej oferty finansowania. Jasna procedura, minimum formalności oraz brak konieczności wykupu samochodu po zakończeniu umowy to korzyści, które stanowią dobry punkt wyjścia do zakupu nowego auta nie tylko dla firm.

  Samochód na abonament wybierany jest nie tylko przez firmy. Wynajem długoterminowy dla osób prywatnych to realna alternatywa dla tych klientów, którzy nie mogą skorzystać z oferty leasingu czy kredytu. Abonament na samochód nie angażuje znacznych środków finansowych. Będąc osobą prywatną, która planuje zakup nowego samochodu nie jest wymagany wkład własny. W Superauto.pl wysokość abonamentu została opracowana przy założeniu zerowego udziału początkowego klientów, co sprawia, że już od pierwszego dnia użytkowania samochodu nie inwestujesz środków prywatnych, a jedynie opłatę związaną z samym użytkowaniem pojazdu.

  Abonament na samochód obejmuje nie tylko miesięczną ratę za użytkowanie, ale także ratę za pełne ubezpieczenie pojazdu oraz opłatę serwisową. W przypadku awarii, usterki czy kolizji, która nie była wyrządzona z Twojej winy nie płacisz za serwis samochodu ani jego naprawę. Wynajem długoterminowy dla osób prywatnych to przede wszystkim zero dodatkowych kosztów w przypadku standardowego użytkowania samochodu. Płacisz wyłącznie za użytkowanie.

  Wysokość abonamentu zależy także od ustalonego na początku limitu kilometrów. Standardowo, roczny limit ustalony jest na poziomie 10000 km. Jeśli wiesz, że rocznie przejeżdżasz więcej, za niewielką dopłatą limit może zostać zwiększony. Istnieje możliwość zwiększenia limitu w trakcie trwania umowy, jeśli Twoje potrzeby ulegną zmianie. W takiej sytuacji warto od razu poinformować najemcę.

  Osoba prywatna zainteresowana najmem samochodu, może tego dokonać na okres minimum 12 miesięcy w przypadku najmu średnioterminowego lub długoterminowego od 36 do 60 miesięcy. Najważniejsze z punktu widzenia konsumenta, po zakończeniu umowy abonamentowej, jako dzierżawca nie jesteś zobowiązany do wykupu samochodu ani poszukiwania innej osoby zainteresowanej cesją najmu. Jest to największa różnica pomiędzy najmem a umową leasingową.

  Wynajem długoterminowy dla osób prywatnych - przykładowe porównanie finansowania

  Chcąc kupić nowy samochód w salonie dealera, bezgotówkowo a w kredycie, musimy liczyć się z minimalny RRSO na poziomie około 10-12% oraz nierzadko minimalnym wkładzie własnym na poziomie 20-40%. Wynajem długoterminowy to zero inwestycji. Rata oszacowana według Twoich możliwości finansowych.

  Artykuł załadowany: 0.4051 sekundy
  REKLAMAA2 MyPierzemy.pl 23.05.2021 - 22.06.2021