REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 lipca 2021, 15:01 komentarzy 11

  (pixabay.com)

  Wyniki egzaminów ósmoklasisty. Mimo obaw o poziom nauczania w czasie pandemii, uczniowie z Ursynowa uzyskali świetne wyniki. Zdeklasowali swoje koleżanki i kolegów z innych stołecznych dzielnic.

  Pandemia koronawirusa był trudnym czasem dla uczniów. Nauka zdalna, brak kontaktu z rówieśnikami - to wszystko negatywnie wpływało na samopoczucie dzieci i ogólny poziom przyswajania wiedzy. Pojawiały się propozycje, aby zrezygnować z tegorocznych egzaminów dla ósmoklasistów.

  Ostatecznie egzaminów nie odwołano, a w maju uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych przystąpili do swojego pierwszego poważnego sprawdzianu. Wśród nich znalazło się blisko 1,6 tys. podopiecznych ursynowskich podstawówek. Dziś Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie ogłosiła wstępne wyniki - uczniowie z Ursynowa okazali się jednymi z najlepszych w całej stolicy i znacząco przewyższyli średnie wyniki z całego kraju.

  Najlepsze szkoły średnie już czekają

  Pierwszy egzamin uczniowie zdawali z języka polskiego. Na Ursynowie średni wynik z tego przedmiotu wynosi 74% - najwyższy w całej stolicy. Dla porównania - na drugim miejscu znaleźli się ósmoklasiści z Wilanowa ze średnim wynikiem 71%. Tymczasem średnia ogólnopolska wyniosła 60%.

  Ursynowscy uczniowie na tle innych dzielnic okazali się również najlepsi z matematyki. Jako jedyni z Warszawy przebili barierę 70%, zdobywając średnio 71% punktów z tego przedmiotu. Za nimi znaleźli się ósmoklasiści z Bemowa i Ursusa ze średnim wynikiem 67%. W całej Polsce średnia z egzaminu z "królowej nauk" wynosi zaledwie 47%.

  W przypadku egzaminu z języka angielskiego ursynowska średnia wynosi 89%. Wynik, chociaż wyśmienity, to nie najwyższy w stolicy. Lepsi okazali się w tym przypadku uczniowie z Wilanowa ze średnią 90%. Natomiast średnia z całego kraju nad Wisłą wynosi 66%.

  Kilkoro uczniów z Ursynowa podeszło także do egzaminów z języków niemieckiego, rosyjskiego oraz hiszpańskiego. Średnie wyniki z tych sprawdzianów wyniosły odpowiednio 83%, 98% i 80%, czyli równie dobrze jak w przypadku pozostałych przedmiotów.

  Z takimi wynikami absolwenci ursynowskich podstawówek mogą być praktycznie pewni dostania się do najlepszych szkół średnich. Tam czekają na nich kolejne lata pracy i nauki. Oby już stacjonarnej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 157

  • 77
   BARDZO PRZYDATNY
  • 16
   ZASKOCZONY
  • 26
   PRZYDATNY
  • 12
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Agumis 11 3 miesiące temuocena: 75% 

   Nic dziwnego skoro mamy tu sporo prywatnych podstawowek z gory rankingow. Szkoda ze nie ma podziału tych wynikow na szkoly.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 10 3 miesiące temu

   Wynik jednej z podstawówek publicznych Ursynowa (ze środka rankingów) potwierdza tezę artykułu, więc nie wiem skąd wniosek, że to zasługa "prywatnych". Natomiast ciekawa jest inna prawidłowość, w jednej z podwarszawskich podstawówek wyniki egzaminu były znacznie słabsze niż wspomnianej ursynowskiej, ale średnia ocen na świadectwach znacznie wyższa.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mamuśka 9 3 miesiące temuocena: 73% 

   A ja bym chciała wiedzieć ilu uczniów miało korepetycje lub brało udział w kursach przygotowujących do egzaminu, wtedy będzie wiadomo na ile jest to zasługa szkoły, a na ile zajęć dodatkowych?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TENiTAMTEN 8 3 miesiące temuocena: 57% 

   a co w innych dzielnicach, korepetycje są zakazane ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mama 7 3 miesiące temuocena: 88% 

   Wiadomo, ze korepetycji. A potem szkoła w rankingu oceniana jest na podstawie wyników egzaminów 8klasisty, a wkład szkoły marny. Moj syn ma wyniki z egzaminów powyzej srednie - korepetycje z pol i mat

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PROŚBA DO REDAKCJI 6 3 miesiące temuocena: 92% 

   Prosimy Redakcję,aby napisała w uzupełnieniu jak to wyglądało na poziomie szkół na terenie Ursynowa

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nauczyciel 5 3 miesiące temuocena: 81% 

   i pomyśleć, że byli agitatorzy, żeby nie było egzaminów! Brawo dla młodzieży, czerwona kartka dla nie wierzących w ich możliwości tzw. aktywistów

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 4 3 miesiące temuocena: 75% 

   Ale tak na zdrowy rozum. Po co te egzaminy, jeśli nie można ich nie zdać? Można za to bez problemu wyuczyć się sposobów zdobywania punktów, czyli rozwiązywania zadań tak, żeby były zgodne z kluczem. Pomijam maturę, którą zdaje się już wtedy, gdy otrzyma się AŻ 30%. Żenada. Trzeba być wyjątkowo 'zdolnym', żeby nie zdań egzaminu ósmoklasisty lub matury. Albo wręcz przeciwnie: myśleć inaczej niż norma (czyli klucz odpowiedzi) przewiduje.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   Egzamin jest potrzebny choćby po to, żeby był jakiś w miarę wiarygodny sposób na ocenę wiedzy uczniów. Oceny na świadectwie niestety nim nie są.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kajtek 2 3 miesiące temuocena: 80% 

   Brawo. Ursynowskie szkoły znowu najlepsze!!!!!!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aligator 1 3 miesiące temuocena: 50% 

   Taa pewnie te prywatne;)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4062 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021