REKLAMAA1 SanGiovanni 01.01.2023 - 31.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Znamy wyniki tegorocznych matur. Ursynów na tle pozostałych dzielnic poradził sobie dobrze. Jednak nie z każdym przedmiotem najlepiej. Nie brakuje też uczniów, którzy do egzaminu dojrzałości będą musieli podejść jeszcze raz. 

  W tym roku do matury na Mazowszu przystąpiło ponad 43 tys. absolwentów szkół średnich. Wszyscy obowiązkowo podchodzili do testów z języka polskiego i matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Egzamin dojrzałości w naszym województwie zdało w tym roku blisko 82% uczniów. 

  Na Ursynowie maturę zdawało 745 uczniów liceów prywatnych i publicznych. Oprócz tego były także osoby poprawiające swoje poprzednie wyniki. Średnio egzamin z rodzimego języka zdawali na 60%. To drugi wynik w stolicy tuż za ex aequo Wilanowem, Włochami i Śródmieściem. 

  Lepiej niż język polski poszła ursynowskim uczniom matematyka. Jednak nie najlepiej w Warszawie. Średnia wyników egzaminów z królowej nauk wyniosła w naszej dzielnicy 72%. Przed Ursynowem znalazły się Włochy (73%), Wilanów (81%) oraz Śródmieście (75%).

  Najczęściej wybieranym przez maturzystów językiem obcym był oczywiście angielski. Na Ursynowie zdawało go 698 osób. Ze średnim wynikiem 92% Ursynów znów plasuje się wysoko na tle całej stolicy - na równi z Włochami - ale znów nie najwyżej. Lepsi od ursynowskich uczniów okazali się wilanowscy - zdobyli średnio 94%.

  Lepiej niż rok temu

  Wszystkie te wyniki są z egzaminów na poziomie podstawowym. Natomiast na poziomie rozszerzonym wyglądają następująco: język polski (średnio 68%), matematyka (51%), język angielski (82%). 

  Uczniowie zdawali też przedmioty dodatkowe. Blisko 200 zdawało geografię (wynik 56%). Nieco mniej - ponad 130 - biologię (wynik 52%). Nie brakowało też zdających chemię (wynik 40%) i fizykę (wynik 46%) czy wiedzę o społeczeństwie (wynik 45%) oraz historię (wynik 49%).  Najlepszy wynik z przedmiotów dodatkowych - poza językami - osiągnęli z informatyki - 61%.

  Nie wszystkim maturzystom z Ursynowa udało się zdać egzamin dojrzałości. Oblało ją 48 osób, czyli 6,4% wszystkich zdających. To trzeci najlepszy wynik w Warszawie, zaraz po Wilanowie (0%) oraz Włochach (2,7%). Dla porównania na najgorszym pod tym względem Ursusie maturę oblało aż 21% uczniów. Natomiast w skali całego kraju egzaminu dojrzałości nie zdało 21,8% maturzystów.

  Wyniki tegorocznych matur na Ursynowie są lepsze niż rok temu. Różnice są jednak niewielkie, paropunktowe. Trochę większe są w przypadku przedmiotów dodatkowych. Pod względem zdawalności uczniowie z naszej dzielnicy poczynili jednak duży progres - w zeszłym roku matury nie zaliczyło tutaj 15,6% zdających. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w roku szkolnym 2021/2022 pandemia koronawirusa nie dawała się już tak we znaki uczniom.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 39

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.4206 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023