REKLAMAA1-EARLY-STAGE--24-08---23-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Liceum im. A. Kamińskiego

  Liceum im. A. Kamińskiego (SK)

  Ursynowskie licea w ostatnich latach wypadają coraz lepiej zarówno w rankingach, jak i podczas egzaminów. Jak poszło im w tym roku? Nie ma jeszcze podsumowania wyników ze wszystkich placówek w dzielnicy, ale w szkołach, które chciały się z nami podzielić danymi są powody do radości.

  W tym roku maturzyści musieli zmierzyć się nie tylko ze stresem związanym z egzaminami, ale też nowymi zasadami wprowadzonymi na czas pandemii. Egzaminy maturalne odbyły się w czerwcu, a nie tradycyjnie w maju, dodatkowo z wieloma obostrzeniami spowodowanymi koronawirusem. Egzaminy ustne zdawali wyłącznie ci, którym był on potrzebny w dostaniu się na zagraniczną uczelnię. 

  Spośród prawie 260 tysięcy wszystkich maturzystów w Polsce egzamin dojrzałości zaliczyło 74 proc. 17,2 proc. ma prawo do poprawki we wrześniu, a prawie 9 procent może zrobić to najwcześniej za rok. 

  Wśród absolwentów liceów ogólnokształcących egzamin maturalny z języka polskiego zdało 94 proc. uczniów, z matematyki - 85 proc. Spośród tych, którzy wybrali język angielski zdało 95 proc. Średni wynik uzyskany z tych przedmiotów to kolejno - 56, 58 oraz 77 procent.

  Pierwsze dane z Ursynowa

  Jak wyglądają ursynowskie statystyki? Tego jeszcze nie wiadomo. Ale niektóre szkoły mają swoje podliczenia. I pomimo, że tegoroczni maturzyści nie mieli łatwo, bo w ubiegłym roku mieli skróconą naukę przez strajk nauczycieli, a w tym musieli uczyć się online, to doskonale dali sobie radę.   

  - Wiemy, że poszło naszym uczniom lepiej niż przed rokiem, chociaż w trudnym czasie pandemii. Mamy też wyższe wyniki jeśli chodzi o poszczególne przedmioty w porównaniu do średniej krajowej. Np. z języka polskiego uczniowie zdobyli 60,5 proc. punktów, z języka angielskiego 85,29 proc., a z historii 57,2 proc. Najbardziej jesteśmy dumni, że uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych doskonale sobie poradzili i zdali wszystkie egzaminy - cieszy się Anna Jurek, dyrektor LXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Lajosa Kossutha, gdzie do matury podeszło prawie sto osób.

  Wiadomo również, że w LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego wynik z j. polskiego to 63,25 proc., z matematyki 79,75,  j. angielskiego - 94,75. 

  Z kolei dane z CLVIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej przedstawiają się następująco: j. polski - 47,47 proc., matematyka - 60,3 proc., j. angielski - 84,48 proc.

  W najwyżej notowanym w rankingu miesięcznika "Perspektywy" liceum na Ursynowie do egzaminów podeszło 32 uczniów i wszyscy zdali.

  - Wszystko poszło zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Uczniowie mieli zapewnioną pomoc nauczycieli i każdy, kto chciał mógł z niej skorzystać online. Nie sądzę, aby pandemia miała wpływ na postawę uczniów. Wszyscy, którzy chcieli się uczyć i walczyć o jak najlepsze wyniki zrobili to z naszą pomocą - mówi Anna Kulesza, dyrektor Społecznego LO nr 4 im. Batalionu AK "Parasol".

  Aby zdać maturę trzeba zdobyć z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 procent możliwych do uzyskania punktów. Maturzysta, który nie zdał tylko jednego takiego egzaminu ma prawo do poprawki jeszcze we wrześniu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.406 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020