REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 maja 2019, 09:05 komentarzy 41

  (SK)

  Wyniki wyborów na Ursynowie są - nie po raz pierwszy - skrajnie inne niż w całej Polsce. W naszej dzielnicy zwyciężyła Koalicja Europejska z wynikiem 56,5% głosów. PiS dostał 22,4%, a Wiosna 10,5%.

  Frekwencja była rekordowa, nawet jak na standardy ursynowskie, gdzie zawsze przy urnach stawia się znacznie więcej osób niż gdzie indziej. Tym razem głosowało 69,64% wyborcców (frekwencja w kraju to 45%, a w Warszawie 62,5%). Ursynów uległ jedynie Wilanowowi, gdzie głosowało 70% uprawnionych do głosowania.

  Państwowa Komisja Wyborcza podała już wyniki ze wszystkich 65 komisji obwodowych na Ursynowie: Koalicja Europejska - 56,5%, Prawo i Sprawiedliwość - 22,4%, Wiosna - 10,5%, Konfederacja - 3,9%, Kukiz'15 - 2,9%, Lewica Razem - 1,9%, Polska Fair Play - 1,8%

  Najwięcej głosów oddano na Włodzimierza Cimoszewicza z KE - ponad 15 tys., na Danutę Hubner (KE) głosowało 11,9 tys. wyborców. Trzecim w kolejności nazwiskiem pod względem liczby głosów jest Jacek Saryusz-Wolski z PiS - 8,5 tys.  głosów. Andrzej Halicki z KE dostał 5,8 tys., a Kamila Gasiuk-Pihowicz (też KE) - 5,5 tys. 

  Ponad 5 tys. głosów dostał na Ursynowie Robert Biedroń z Wiosny, w dalszej kolejności są: Ryszard Czarnecki (PiS) - 3,9 tys., Władysław Bartoszewski z KE - 2,3 tys., Konstanty Radziwiłł (PiS) - 2 tysiące, Michał Boni (KE) - 2 tys., Krzysztof Bosak z Konfederacji - 1,6 tys., Stanisław Tyszka z Kukiz'15 - 1,4 tys., Adrian Zandberg z Razem - 1 tys., Robert Gwiazdowski z Polska Fair Play - 1 tys.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 208

  • 95
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 22
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 21
   WKURZONY
  • 47
   BRAK SŁÓW

  41Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~spizi 41 ponad rok temuocena: 40% 

   i tak trzymać bo PISlandia nie pasuje do Ursyniaków.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 40 ponad rok temuocena: 43% 

   I pomyśleć, że w 2002 roku (dawno, ale nie tak bardzo dawno) Lech Kaczyński wygrał wybory na prezydenta Warszawy (druga tura) 70:30 z Markiem Balickim z SLD. Wtedy jednak wielu wyborcom wstyd było głosować na postkomunę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~analityk 39 ponad rok temuocena: 67% 

   PO rozpadnie się po wyborach jesiennych. Nie przekroczą 15%.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miszczuj 38 ponad rok temuocena: 60% 

   troche słabo, że PO wslizgneła się tak wysoko, widac mieszkańcy Ursynowa lubia harce na jednorożcach :(

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~room 37 ponad rok temuocena: 66% 

   Nie PO wygrało na Ursynowie, ale komunista Cimoszewicz. PO się tylko dopisało do jego sukcesu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 36 ponad rok temuocena: 42% 

   wiesz...raczej nie jestem przyzwyczajona do tego rodzaju dyskusji (poziomu) na tym portalu ale jesli już.... W PISS jest multum komunistow, w tym poseł piotrowicz, ktory układa nam prawo w TK. Lub choćby poseł pijany meleks karski, startujacy do PE. Że nie wspomne o innych np. Łopiński, jasiński, kostrzewski, kryże, czy chocby "tylko" sympatycy pis, jak czabański, pietrzak, wolski czy laniewska. Wielu z ww to nie tylko członkowie PZPR ale także TW, ktorzy aktywnie uczestniczyli w tępieniu opozycji PRL. Tak, że wiesz...nie bardzo rozumiem twoje intencje...bo akurat inteligencja wzmiankowanego (Cimoszewicza) przewyższa o lata świetlne każdego pissowczyka. Stety, czy tez niestety, zależy jak kto na to patrzy. Osobiscie to wole porozmawiac z inteligentnym czlowiekiem, niz z połgłówkiem, nawet jesli ma legitymacje pis.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~room 35 ponad rok temuocena: 76% 

   do ~issaa, doprecyzujmy - przykre to, że nie PO, ale SLD wygrało na Ursynowie i w Warszawie. Głosując na PO praktycznie głosowano na SLD. Daliśmy ciała! - PS. A komuniści, aktualni czy byli, są wszędzie...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 34 ponad rok temuocena: 50% 

   skoro piszesz ze "komunisci sa wszędzie" to nie bardzo rozumiem dlaczego akurat z "komunisty" robisz podstawowy zarzut cimoszewiczowi. A wg ciebie to na kogo powinien głosować Ursynów, żeby "nie dac ciała"? no bardzo cie przepraszam...na PIS??? a może na Wiosnę? czy Konfederacje z dziadkiem korwinem, który juz raz spał w PE więc wystarczy? Na PO też nie bo "głosując na PO głosowalismy na SLD" wg twoich słów. Ursynów zachował sie przyzwoicie, przede wszystkim. Nie po raz pierwszy zresztą.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~room 33 ponad rok temuocena: 40% 

   Na liście byli przedstawiciele PO i to na nich trzeba było głosować, a tak jak wyszło to PO się rozmyło i nie wiadomo czy to PO czy SLD.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 32 ponad rok temuocena: 100% 

   z PO to był "nijaki" Halicki. Znany z tego, ze "byl w opozycji". No, przepraszam...ja tez bylam w opozycji. Wtedy, jak pozostałych 10 mln Polaków. Z PO był też Boni. Znany z tego, ze był TW, do czego przyznał się dopiero ZMUSZONY!!! upublikowaniem list. Powiedział wtedy "przepraszam" i chyba nawet gdzieś tam zapłakał, że "był słaby". No, przepraszam...ale ja jestem wystarczajaco stara, zeby pamietać tamte lata. Też mogłam się ześwinic= czerpać z tego profity np. awansować, miec przydział na mieszkanie, wyjeżdżać na zagraniczne staże. Jednak miałam na tyle honoru, żeby świniom powiedzieć "nie" = pracować na 2 etatach i mieć zakaz wyjazdu z PL...Boni jest szujowizną i do widzenia się z panem. Z PO byla jeszcze córunia UBeka, też członkini PZPR, niejaka Danusia...a nie...ona juz wystąpiła z PO.. Na kogo miałabym głosować "z PO"? Na przyszłosć, radzę zapoznać się z kandydatami, chocby wiki poczytać. Zanim zaczniesz zarzucać innym głosujacym, że głosują "na komunistów"

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Absmak 31 ponad rok temuocena: 100% 

   Organizacja odbioru materiałów wyborczych w Urzędzie to DRAMAT! Czy naprawdę nie można do tego zatrudnić kogoś KOMPETENTNEGO? Worki z listami, głosami odbierała JEDNA osoba z doskoku dwie. Jedynie listy diet i oryginal protokolów obierały 3 przesympatyczne panie. Natomiast reszta? Niektóre komisje spisywały protokoły przekazania czy rozdzielały materiały na pakiety przy punkcie odbioru, blokując pozostałych. Coś co mogło trwać ok 5 minut, zajmowało niektórym po 20-25. A koleś z Urzędu (ponoć naczelniczyna wydz. administracyjnego) zbijał bąki i pierniczył jakieś głupoty zamiast przejść się I poinstruować czekających jak mają przygotować materiały do przekazania. Po raz kolejny organizacja po wyborach była do D....y!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bhawo 30 ponad rok temuocena: 53% 

   Kapitan Schetino melduje wykonanie zadania

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PO - bez komuny 29 ponad rok temuocena: 67% 

   Liderem jest komunista Cimoszewicz. Ale obciach, Ursynowie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 28 ponad rok temuocena: 61% 

   A Saryusz-Wolski to w PZPR przypadkiem nie był?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 27 ponad rok temuocena: 55% 

   Że o Piotrowiczu nie wspomnę. Co prawda nie kandydował, ale jest obecnie ekspertem od sprawiedliwości i praw człowieka. Toż to dopiero chichot historii.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warto wiedzieć cdn 26 ponad rok temuocena: 81% 

   bo szkoda im było pieniędzy, choć prawda była taka, że HGW nie było do tego śpieszno, gdyż dochody z użytkowania wieczystego kiedyś się kończą, a z dzierżawy - nie. Zastanówcie się, sprawdzacie zanim kliknięcie łapkę w dół.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warto wiedzieć 25 ponad rok temuocena: 67% 

   Mieszkańcy Ursynowa, co z Wami? Macie syndrom sztokholmski – jesteście uzależnieni od swojego oprawcy? TO PO w osobach Trzaskowskiego, jego burmistrzów i prawników utrudniają przekwalifikowanie użytkowania wieczystego we własność. Obecny pretekst – stacje TRAFO, które są niezbędne do obsługi mieszkań. Przegraliby to w Samorządowym Kolegium Odwoławczym, idą jednak va-bank, gdyż uważają, że głupi wyborca to kupi. Haracz potrzebny na przekwalifikowanie już spłaciliście w tegorocznym czynszu. Ile można płacić. Przekwalifikowanie należy się po 20 latach użytkowania (w innych miastach jest to realizowane bez problemów). Nie widzicie też, że Wasz burmistrz Kempa staje się coraz bardziej bezczelny – wypomina mieszkańcom Kabat, że śmieli nie wykupić garaży podziemnych i parkują pod chmurką, przez co brakuje naziemnych miejsc parkingowych (łatwo mówić, jak ma się dochody burmistrza), zaś mieszkańcy na Stokłosach rzekomo nie chcieli wcześniej zmienić dzierżawy na użytkowanie wieczyste. cdn

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wszystko byle nie Piwo i Schabowy 24 ponad rok temuocena: 38% 

   Skoro jestes biedny i nie stac Cie na miejsce postojowe to sprzedaj zlom i przesiadz sie do dofinansowanej komunikacji publicznej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Abc 23 ponad rok temuocena: 87% 

   To prawda. Nie mogłam uwierzyć, że takie rzeczy na Ursynowie. Porażka!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gratulacje dla herbatników 22 ponad rok temuocena: 65% 

   Grypsera z aresztu śledczego Białołęka głosowała POdobnie: KE 67,91% Wiosna 7,71% PiS 7,44% Kukiz'15 5,79% Konfederacja 5,65% Przypadek ? ..... nie sądzę

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 21 ponad rok temuocena: 44% 

   Przypominam, że w areszcie siedzą ludzie formalnie niewinni. To nie więzienie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 20 ponad rok temuocena: 60% 

   "PiS uzyskał gigantyczne poparcie wśród wyborców z wykształceniem podstawowym a także zasadniczym zawodowym. To odpowiednio 69,9 proc. oraz 64,4 proc. głosów".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mqe 19 ponad rok temuocena: 67% 

   A ja się pytam kto wygrał turniej siatkówki LGBTQ+ w szkole podstawowej na Lokajskiego ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 18 ponad rok temuocena: 61% 

   Na czele Cimoszewicz i Hubner, baaardzo wymowne. To że PiS nie wygrał na Ursynowie i w Warszawie bardzo mnie cieszy, no ale żeby przegrać z postkomuną to nawet ja nie chciałem upokorzyć ich aż tak... Z drugiej strony listy KE mocno przegięte w lewo nie dadzą im zwycięstwa w kraju.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 17 ponad rok temuocena: 56% 

   wyobraź sobie, że ludzie nie głosują na "komunę", czy też "nie komune" a na ludzi bez pustki w glowie, gdzie dwie komorki obijaja sie o siebie, szukaj ac sie nawzajem. Spróbuj posłuchać różnych wypowiedzi Cimoszewicza czy Hubner, a choćby takiego radziwiłła. I tyle.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DG 16 ponad rok temuocena: 49% 

   Cała Warszawa głosowała na PE, a nie tylko Ursynów

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warto wiedzieć 15 ponad rok temuocena: 59% 

   No i co z tego. Czy mieszkańcy Ursynowa też muszą być głupcami.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 14 ponad rok temuocena: 46% 

   ~Warto wiedzieć - byłoby mile jakbys nie obrażał mieszkańców Ursynowa, na portalu ktorego goscisz (chamie).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pranie muzgó 13 ponad rok temuocena: 90% 

   Polska wschodnia - Krasnystaw, Chełm, Zambrów, Siedlce - głosuje na PiS, ale słoiki stamtąd po przyjeździe do Warszawy głosują na PO. Skąd taka zmiana poglądów?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 12 ponad rok temuocena: 63% 

   słoiki głosują u siebie raczej. Moj sasiad juz raniutko wsiadł , z cała rodzina i wszystkimi pińcetkami, w swojego rodzinnego "suwa" i pognał na swoja wieś.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Twist off 11 ponad rok temuocena: 64% 

   jak byłem na głosowaniu to wokół mnie rozchodził się dziwny brzęk słoików a na podłodze poniewierały się źdźbła słomy , więc ten wynik wcale mnie nie dziwi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PK 10 ponad rok temuocena: 46% 

   Ten brzęk słoików to z twojej reklamówki. Ale chyba przyszedłeś tylko popatrzeć jak Warszawa głosuje. Większość słoików nie ma tu meldunku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 9 ponad rok temuocena: 45% 

   pol PISLAM to zło i z tego tytułu wybieracie takie samo albo jeszcze gorsze w postaci KE? No logika poziom ekspert serio. I tak będziecie sobie te wojenke PISowsko - Platformerską ciągnąć ile jeszcze?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 8 ponad rok temuocena: 37% 

   Nie ma kompletnie znaczenia na kogo zagłosujecie. Wszystkie głosy są liczone, jest pełna kontrola nad wszystkimi ludźmi. Obudzcie się ludzie....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciak 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Najgorsze jednak jest to, ze ziemia jest plaska, a wmawiaja nam ze nie jest. Obudzcie sie, obudzcie...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3102 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020