REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Duże miasta są zatłoczone, panuje w nich hałas i ciągle świecą w nim światła. Przeciętny mieszkaniec metropolii nie ma nawet okazji usłyszeć śpiewu ptaków ani zobaczyć gwiazd na niebie, bo niebo przesłonięte bywa smogiem, albo od wszędobylskich neonów i ulicznych świateł w mieście bywa zbyt jasno, by dostrzec to, co od wieków rozrzucone jest na nieboskłonie. Tymczasem szybki weekend nad morzem, krótki wypoczynek, który łączy spacery, plażowanie i zapewnia ciszę, może okazać się zbawienny dla zdrowia fizycznego, psychicznego i ogólnego samopoczucia.

  Atrakcje, które warto zobaczyć

  Są takie miejsca w Polsce, między innymi nad morzem w województwie zachodniopomorskim, które atrakcjami uraczą zarówno miłośnika krajobrazów, historii, nowoczesnych parków rozrywki, jak i zwolennika uprawiania sportów wszelakich. Wystarczy wsiąść w samochód i jechać głównymi oraz bocznymi drogami lub wybrać się na zwiedzanie koleją czy autobusem. W przypadku kolei należy wybrać tę wąskotorową. Historyczne, chociaż odnowione wagoniki sunące trasą po wąskich torach zachodniopomorskich miejscowości to atrakcja sama w sobie. Ważne są też widoki z okien i odrestaurowane stacje kolejowe. Przejażdżka kosztuje maksymalnie kilkadziesiąt złotych, a podróż rodzinna niesie za sobą korzystne zniżki.

  Atrakcje nad morzem w Pobierowie i okolicach (fot. skandynawskiedomy.pl)

  Przebywając podczas urlopu lub weekendu w zachodniopomorskim, nie można nie zobaczyć morskich latarni. Świnoujście, Kikut, Niechorze, Kołobrzeg czy Gąski to miejsca, w których z latarni można podziwiać panoramę polskiego wybrzeża. Przy okazji można poprosić o pamiątkowe stemple i podczas następnych wizyt nad Bałtykiem, wejść na inne latarnie.

  Niektóre zabytki województwa zachodniopomorskiego są powszechnie znane, zwłaszcza te rozsiane w Szczecinie. Ale zejście z głównych tras turystycznych to także gratka. Takie miejsca jak dom Ewy Braun, ruiny kościoła w Trzęsaczu, Brama Kamienna w Świdwinie albo  pałac w Dreżewie wymagają dojechania i poszukiwania drogi, jednak to nieduże poświęcenie jest zdecydowanie warte wrażeń. Nie zabrakło w zachodniopomorskim ciekawostek dla dzieci, które z rodzicami przyjeżdżają na plaże nad morzem. Rodzinnie skorzystać można z atrakcji, zaglądając do parku Oko iluzji, do motylarni, czy oceanarium, chociaż, kiedy pogoda jest prawdziwie letnia, maluchom zwykle wystarczy piasek, morska woda i kilka foremek…

  Lasy, plaże i zdrowe powietrze

  Plaża w Pobierowie (fot. skandynawskiedomy.pl)

  Trudno orzec, czy największym atutem zachodniopomorskiego są zabytki, czy jednak walory naturalne. Lasy sosnowe, które ciągną się wzdłuż całego pasma morskiego, nie tylko osłaniają okoliczne miejscowości przed nadmiernym wiatrem, ale także gwarantują, że oddychać tutaj można pełnymi płucami. Spacery po lasach, w których rosną sosny, są polecane zwłaszcza osobom z alergiami czy różnymi schorzeniami. I chociaż lasy sosnowe nie należą w Polsce do rzadkości, to jednak w połączeniu z idealnie nieskażonym powietrzem, tworzą one niezwykle korzystny mikroklimat. Po lasach można poruszać się na piechotę, z kijkami do nordic walking, można też wsiąść na rower własny lub wypożyczony. Połączenie ruchu z wdychaniem sosnowych aromatów jeszcze intensywniej pozwoli cieszyć się z walorów nadbałtyckiego powietrza.

  Na zmysły z kolei pozytywnie działa szum morskich fal i dotyk białego, drobnego, czystego piasku, typowego dla tutejszych plaż. Nie wszystkie plaże są zatłoczone jak te w Trójmieście czy innych znanych kurortach. Jeśli wybierzemy te w środkowej części wybrzeża województwa zachodniopomorskiego, wypoczniemy bez ścisku i rzędu parawanów ciasno do siebie przylegających.

  Gdzie wypoczywać nad morzem

  Domki letniskowe (fot. skandynawskiedomy.pl)

  Szybki wypad nad morze albo nieco dłuższe wczasy to okazja do wypoczynku i zwiedzania. Osoby, które unikają lokalizacji pełnych dyskotek i hałasu wiedzą, że najlepsze do wypoczynku są niewielkie kurorty. Na wybrzeżu Bałtyku w województwie zachodniopomorskim bez problemu znajdziemy miejscowości takie jak Pobierowo, w których oferuje się wygodne noclegi (poznaj ofertę noclegów nad morzem Skandynawskie Domy), w których można zjeść lokalne potrawy, pobawić się w ramach letnich akcji na plaży, wypocząć i podziwiać wschody i zachody słońca na zupełnie pustych wydmach.

  Artykuł załadowany: 0.1706 sekundy
  REKLAMAA2-SUSHI-Royal----DODATKOWO