REKLAMAA1 ECHO RYTM 15.07.2022 - 14.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 listopada 2021, 19:25 komentarzy 27

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Przejście dla pieszych na ul. Gandhi przy Hirszfelda

  Przejście dla pieszych na ul. Gandhi przy Hirszfelda (SK)

  Przy ulicy Gandhi przechodząca przez pasy kobieta została potrącona przez kierowcę Forda. Trafiła do szpitala.

  Około godz. 17 na przejściu dla pieszych przy ul. Gandhi na wysokości Hirszfelda doszło do wypadku. Samochód, którym kierował mężczyzna, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę.

  - Do wypadku doszło na oznakowanym i oświetlonym przejściu. Kobieta trafiła do szpitala. Kierowca Forda był trzeźwy - informuje Komenda Stołeczna Policji.

  Przez prawie dwie godziny były utrudnienia w ruchu. Policja ustala przyczyny potrącenia pieszej. Przez cały dzień na drogach panują złe warunki, ze względu na opady deszczu i duże zachmurzenie. Niewykluczone, że to czynniki, które przyczyniły się do wypadku.

  Miały być światła. Ale powstaną w przyszłym roku

  Mieszkańcy z sąsiedztwa zwracają uwagę, że przejście - mimo iż jest oznakowane i doświetlone - ciągle jest niebezpieczne.

  - Codziennie rano i wieczorem to właśnie tam dzieci przeprawiają się, idąc z i do kompleksu szkół na ul. Hirszfelda. Nie ma sygnalizacji świetlnej, nie ma "śpiącego policjanta", a nawet ograniczenia prędkości. Zastosowane oświetlenie jest nieskuteczne, gdyż zapala się ułamek sekundy przed wejściem na jezdnię i dopinguje kierowców do wciśnięcia gazu do deski - mówi pan Emil.

  Mowa o tzw. aktywnym przejściu, które drogowcy zainstalowali na Gandhi i które - do czasu wybudowania pełnej sygnalizacji świetlnej - miało poprawić bezpieczeństwo na zebrze.

  Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał, że pełne światła powstaną na Gandhi jeszcze w tym roku. Sfinansować je ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

  - Porozumienie z GDDKiA zakłada, że zmiany zaprojektuje ZDM, natomiast Dyrekcja je zbuduje, bo Gandhi ma być trasą alternatywną dla tunelu POW – mówił nam Jakub Dybalski, rzecznik miejskich drogowców. Węzeł POW Ursynów-Zachód łączy się wprost z ul. Gandhi. To spowoduje wzmożony ruch na tej ulicy, a tym samym zwiększy ryzyko wypadków.

  Ale mamy już listopad, a zapowiadanych świateł jak nie było, tak nie ma. Ich instalacja została przesunięta przez GDDKiA i ZDM na przyszły rok. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 71

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 31
   BRAK SŁÓW

  27Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tubylec 27 8 miesięcy temu

   wydaje mi się że tam powinny być ze trzy przejścia dla pieszych dla wygody mieszkańców...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaa 26 8 miesięcy temuocena: 18% 

   przejscie dla pieszych zrobione na zakrecie i bez dobrego oswietlenia... co moze pojsc nie tak? Jak pada desz to NIC nie widac na tym przejsciu, wszystko sie ze soba zlewa

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 25 8 miesięcy temuocena: 83% 

   kierowca bombowca, przejście z daleka miga lampkami znaków pasy i znaki widoczne... co może pójść nie tak, gdy się dusi gaz z uporem godnym lepszej sprawy albo ogląda serial na telefonie położonym na kokpicie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~baśka51 24 8 miesięcy temuocena: 100% 

   "mężczyzna, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę" - to tylko cytat z informacji, nic więcej...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 23 8 miesięcy temuocena: 90% 

   Tak tak... I jeszcze jedne światła niech dadzą między Pileckiego a te światła, co je planują. I JESZCZE JEDNE! W OGÓLE ZRÓBMY DEPTAK! I JESZCZE PROGI! Zamiast dojechć głupa, który przysolił w świetnie oświetlonym przejściu w pieszą, to teraz zwolnimy wszystkich. I serio, pieszy jest tam doskonale widoczny przez zdrowego, normalnego kierowcę, do tego włącza się podświetlenie. A jak ktoś tu pisze, że przy 40 dalej się nie czuje pewnie przy tym przejściu, to niech kupuje miesięczny i nie stwarza zagrożenia. Tam naprawdę nie ma krzaczorów czy idiotycznych ścianek (jak np. Przy bażantarni), przez które nic nie widać. Wjeżdżając z obu stron kierowca ma doskonałe pole widzenia i nawet jak idzie typowy nindżak bez odblasków, to jednak idzie go zauważyć. Może czas wymienić klosze na mniej MLECZNE i włączyć światła mijania zamiast dziadledów przylepionych do zderzaków?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abcd 22 8 miesięcy temuocena: 65% 

   Te komentarze, że pieszy w terenie gęsto zabudowanym powinien zakładać odblaski, żeby jeden czy drugi hrabia z Konstancina mógł dojechać szybciej do swojego podmiejskiego dworku, są zabijające. Dodajmy, że mówimy o przechodzeniu przez pasy, a nie na przełaj przez trasę szybkiego ruchu.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obywatel 21 8 miesięcy temuocena: 52% 

   Codziennie przejeżdżam tam i faktycznie tam jest bardzo niebezpiecznie a jak jest ciemno to już totalna katastrofa zawsze zwalniam jak dojeżdżam do pasów. Z tak swoją droga nagminnie ludzie tam przechodzą w niedozwolonym miejscu szczególnie starsze osoby wystarczy jechać nawet 40 na godz i można zrobić krzywdę. Może warto by policja tam po cywilnemu się pokręciłeś i mandat gotowy wiem że dla osób starszych mandat to duży wydatek ale to może ich czegoś nauczy, bo jak ostatnio zwróciłem uwagę grzecznie ze pasy są blisko to cóż babcia taka wiązankę puściła ze aż przykro

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 20 8 miesięcy temuocena: 70% 

   Jeśli jedziesz 40 na dwóch pasach i nie jesteś w stanie ogarnąć otoczenia (w tym głupoli próbujących przełazić między pasami), to zacznij jeździć zbiorkomem, bo sądząc po tym co piszesz, to stwarzasz zagrożenie na drodze w momencie opuszczenia osiedla...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 19 8 miesięcy temuocena: 100% 

   nieprawda. widzę z okna to przejście i korzystam z tej ulicy często. jak się jedzie zgodnie z przepisami i ZWRACA SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ do czego zobowiązują przepisy PORD, to nie ma takiej opcji żeby tam kogoś przejechać. Jak ktoś podchodzi do pasów to wbite w jezdnie lampki migają jak na choince trzeba się postarać żeby nie dać tam rady

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~5+3=8 18 8 miesięcy temuocena: 46% 

   Liczyłem na informację o spodziewanej instalacji świateł i nie zawiodłem się. Jeszcze trochę i samochody będziemy pchali po ulicach tego miasta a już zwłaszcza tej dzielnicy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obywatel 17 8 miesięcy temuocena: 53% 

   do ~MrFrosty oraz ~Edekkredek odblaski powinny być obowiązkowe taj jak w krajach skandynawskich. Ale widać że jesteście ograniczeni nie ma znaczenia czy miasto czy po za nim w m mieście może być ciemnio a odblaski ratują życie no chyba że dla was to urągające i kłóciło by się to z waszą modą w każdym razie życzę zdrowia i trzeźwego spojrzenia na rzeczywistość

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 16 8 miesięcy temuocena: 62% 

   Te aktywne przejścia są nic nie warte. Poza tym takie sytuacje to niestety wypadkowa złych warunków atmosferycznych, jak dzisiaj, ciemnego ubrania, braku odblasków u pieszych oraz nieuwagi i braku przewidywania u kierujących pojazdami.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 15 8 miesięcy temuocena: 52% 

   "odblask u pieszych" - jeden z głupszych postulatów mistrzów bezpiecznej jazdy

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Edekkredek 14 8 miesięcy temuocena: 67% 

   To przejscie jest doswietlone. Jak ktoś jest ślepy, to powinien oddać prawo jazdy. Bardzo też dziwne, że ludzie w naszym klimacie, o tej porze roku, zakladają ciemne ubrania. Jesli jakiś kierowca z tego powodu wjeżdża w pieszego, to nigdy więcej nie powinien kierowac samochodem. Odblaski sam sobie zawieś, jestesmy w miescie, a nie na wsi. Samochodziarz nie ustąpil pierszeństwa i tyle.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 13 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Tylko w takim stopniu jak kradzież roweru to wypadkowa chęci zarobku złodzieja i zbyt taniej linki kupionej przez właściciela. Szanownej lidze ochrony kierowców (i piszę to z punktu widzenia kierowcy) przypominam, że nie ma obowiązku noszenia odblasków w mieście, jest za to bezwzględny obowiązek zwolnienia przed przejściem dla pieszych do prędkości pozwalającej nam zareagować.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 12 8 miesięcy temuocena: 52% 

   Spodziewałem się takich kretyńskich odpowiedzi ludzi wierzących, że ustawa chroni bardziej niż zdrowy rozsądek. Ale dla was jest specjalna alejka na cmentarzu. Ja tymczasem noszę odblask i nie wchodzę wprost pod koła samochodów, bo mam instynkt samozachowawczy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Edekkredek 11 8 miesięcy temuocena: 88% 

   Boom, noś sobie te odblaski. Jak przechodzac przez jezdnię trafisz na niedowidzacego, starego dziada, albo na prującego ile fabryka dała głupiego młodzika, to razem z tym odblaskiem wylądujesz w szpitalu, albo na cmentarzu. Wszyscy jesteśmy pieszymi, a pobłażanie dla nieprzestrzegania przepisów przez kierowców często jest śmiertelne, niestety, nie dla nich, a dla przypadkowych osób.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 10 8 miesięcy temuocena: 56% 

   Edek z fabryki kredek, masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, co? I tak, będę nosił odblask i będę zwracał uwagę na otoczenie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 9 8 miesięcy temuocena: 63% 

   @Boom, nie przetłumaczysz - "Pieszy je świynty" i chroni go TREŚĆ USTAWY, więc hopla pod auto, bo przecież zgodnie "Z USTAWĄ", to auto musi się zatrzymać. Jak jeszcze jest aktywistą, to fizyki też nie ogarnia i nawet jak kierowca go widzi, to zapakuje się wprost pod maskę, bo "przecież auto stanie w miejscu, TAK JAK W USTAWIE NAPISALI"...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 8 8 miesięcy temuocena: 100% 

   @Boom, ale to strasznie fajnie, że nosisz. Ja też mam odblaski na kurtce. Ale to jest Twoja, albo moja sprawa - bo obowiązku nie ma. I zrzucanie winy na innego pieszego, że on nie nosi, to jak zrzucanie winy na właściciela roweru, że mu go ukradli, bo nie przypiął. Niby przypinać wypada - i ludziom warto o tym mówić, ale na koniec dnia winny jest jednak złodziej, nie beztroski właściciel.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Marcin, a kto zrzuca winę na pieszego?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jazo 6 8 miesięcy temuocena: 40% 

   Ale jakim cudem....przeciez pieszy o godzinie 17 ma tam taka widocznosc ze ta pani musiala widziec nadjezdzajacy samochod. Dlaczego katuje sie kierowcow, ale pieszych wchodzacych pod kola sie wspolczuje i sa traktowani jako ofiary?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 5 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Debilne przepisy które w imię rzekomej ochrony pieszych dają im prawo aby na legalu popełniali samobójstwo wchodząc bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. A po zmroku przy padajacym deszczu ryzyko błędu kierowcy wzrasta.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Edekkredek 4 8 miesięcy temuocena: 66% 

   Bo to są ofiary nieprzestrzegania przepisów przez kierowców. Pieszy ma prawo niedowidziec, kierowca nie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szary człowiek 3 8 miesięcy temuocena: 50% 

   @ ~Edekkredek Ba, pieszy w ogóle może być niewidomy. Jednak w PORD ciągle zawarty jest przepis zabraniający wchodzenia pieszemu bezpośrednio przed jadący samochód nawet na pasach.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Tak jazo... bo pieszy ma na czole dwie lampy świecące na 40 m jak tam twoje 20letnie bmw... nadal kopci z rury i hałasuje na pobliskim boisku?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4833 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022