REKLAMAA1-WIMAR-AUTO--24-01----24-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 października 2019, 09:38 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Pierwszy książkomat na Ursynowie

  Pierwszy książkomat na Ursynowie (MSO)

  Klika kliknięć i można odebrać zamówioną książkę. Tak w skrócie działa pierwszy na Ursynowie książkomat, służący do wypożyczania lektur z biblioteki. Wyjątkowe urządzenie to zwycięski projekt z budżetu obywatelskiego.

  Pierwszy w naszej dzielnicy, a trzeci w Warszawie książkomat został uruchomiony obok Wypożyczalni nr 34 na Zielonym Ursynowie. Urządzenie pozwala na odbiór książek zamówionych wcześniej na stronie internetowej Ursynoteki.

  Po to właśnie jest budżet obywatelski!

  Książkomat, podobnie jak uruchomione ostatnio bibliboxy, to zwycięski pomysł społeczniczki z Zielonego Ursynowa, Marzeny Zientary.

  - Najpierw pojawił się pomysł na jeden, testowy bibliobox – bardzo się spodobał, więc poszłam za ciosem i złożyłam projekt na wyposażenie wszystkich ursynowskich bibliotek – opowiada autorka projektu. – Potem w rozmowach z dyrekcją Ursynoteki padł pomysł innowacyjnych książkomatów. I właśnie mamy jeden na Zielonym Ursynowie! Może za rok będą już w całej dzielnicy? – zastanawia się.

  Mieszkańcy okolicy, którzy korzystają na co dzień z biblioteki, są zachwyceni pomysłem. – Jak miło, że ktoś pamięta także o nas. Ja zazwyczaj idę do czytelni na spacer, nie śpieszę się, ale młodzi na pewno chętnie skorzystają z takiego wynalazku – mówi pani Halina.

  To proste

  Książkomat daje możliwość zamówienia online wybranej pozycji. Wystarczy zalogować się na stronie Ursynoteki, z dostępnego księgozbioru wybrać pozycję i potwierdzić zamówienie mailowo. Reszta działa jak w przypadku paczkomatu.

  Po otrzymaniu potwierdzenia realizacji zamówienia należy udać się do maszyny w ciągu 72 godzin. Na miejscu trzeba przyłożyć kartę biblioteczną do czytnika, a następnie sprawdzić, które drzwiczki się otworzyły. Książki, które mamy do zwrotu można zostawić we „wrzutomacie”.

  System kosztował 16 tys. złotych. Kolejne urządzenia – jeśli się pojawią - będą mogły funkcjonować w ramach już zakupionego programu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Matt 1 3 miesiące temu

   Rewelacyjne rozwiązanie! Tylko, że by podczas zimy i deszczu książki nie zmokły.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3012 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020