REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Dla każdej kobiety okres ciąży to cudowny czas oczekiwania na przyjście pociechy na świat. Im bliżej rozwiązania, tym więcej rzeczy trzeba przygotować na pojawienie się nowego członka rodziny. Jednym z najważniejszych elementów tych przygotowań jest skompletowanie odpowiedniej wyprawki. Należy oczywiście zrobić to odpowiednio wcześnie.

  Kompletując wyprawkę, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z wymaganiami szpitala, w którym ma się odbyć poród. Ważne jest, aby przyszła mama zabrała ze sobą wszystko, co potrzebne i niezbędne. Co zatem powinna zawierać wyprawka do szpitala dla mamy i noworodka?

  Kompletowanie wyprawki do porodu

  Przygotowując wyprawkę do szpitala, warto wszystkie potrzebne rzeczy spakować do osobnej torby. Taką torbę przyszła mama będzie mogła wziąć ze sobą na salę porodową. Niezbędnym elementem wyprawki do szpitala dla mamy jest wygodna i luźna koszula. Dobrze, jeśli będzie to koszula z ułatwionym dostępem do piersi. To ułatwi kontakt dziecka z mamą tuż po porodzie. Dodatkowo, kompletując wyprawkę do szpitala, nie można zapomnieć o ciepłych skarpetach, szlafroku, klapkach i ręczniku. Skarpetki i szlafrok pomogą się ogrzać, klapki i ręcznik z kolei będą niezbędne przy korzystaniu z prysznica.

  To jednak nie wszystko, co zawierać powinna wyprawka do szpitala dla mamy. Przydatne będą z pewnością nawilżane oraz suche chusteczki i woda w atomizerze. To niezbędne akcesoria, które pomogą mamie się odświeżyć. Kupując wszystkie te rzeczy, warto zadbać o to, aby cechowała je odpowiednia jakość. Dobrze zatem jest zakupić je w sklepie, który specjalizuje się w sprzedaży niezbędnych akcesoriów składających się na wyprawkę dla mamy i noworodka. Przykładem takiego sklepu może być choćby Bobaskowo.

  Wyprawka dla mamy po porodzie

  Jest kilka rzeczy, których każda mama będzie potrzebować tuż po porodzie – one również powinny wejść w skład wyprawki. Wśród nich niezbędne będą specjalne majtki poporodowe z przewiewną siateczką. Skutecznie zapobiegają one powstawaniu podrażnień skóry oraz przyczyniają się do szybkiego gojenia się ran. Kompletując wyprawkę, pamiętać trzeba również o podkładach poporodowych i higienicznych, dzięki którym o wiele łatwiej utrzymać higienę. Dodatkowo podkłady higieniczne dobrze sprawdzą się podczas przewijania dziecka. Bardzo przydatne będą również wkładki laktacyjne, laktator oraz wygodne biustonosze do karmienia z odpinanymi miseczkami. Na koniec nie można zapomnieć o wygodnych koszulach do karmienia. W sklepie www.bobaskowo.sklep.pl znaleźć można wiele rodzajów takich koszul.

  Zastanawiając się nad tym, jaka wyprawka do szpitala będzie najlepsza, nie można też zapomnieć o rzeczach dla dziecka.

  Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka do szpitala?

  Oprócz skompletowania wyprawki dla mamy, konieczne jest także skompletowanie wyprawki dla noworodka. Mowa tu przede wszystkim o ubrankach. Wśród nich wymienić można kaftaniki, pajacyki, półśpiochy czy zapinane kopertowo body. Przydadzą się także pieluszki jednorazowe, maść ochronna pod pieluszkę oraz chusteczki nawilżające.

  Bogatą ofertę ubranek dla swojego malucha znajdziesz na stronie https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/ubranka-niemowlece.

  Oczywiście w szpitalu dziecko będzie kąpane. Dlatego w wyprawce znaleźć muszą się akcesoria do kąpieli. Z pewnością przydatna będzie delikatna gąbka oraz ciepłe okrycie kąpielowe. Należy wziąć pod uwagę również kwestię karmienia. Tutaj bardzo przydatny może być specjalny rogal, który znacząco ułatwia ułożenie dziecka przy piersi matki. Na koniec, kompletując wyprawkę dla noworodka, należy zaopatrzyć się w akcesoria, które zapewnią dziecku dobry sen. Tu polecić można zakup ciepłego kocyka z tkaniny bawełnianej lub bambusowej bądź zakup rożka niemowlęcego.

  Wyprawka do szpitala – co jest potrzebne?

  Na wyprawkę do szpitala dla mamy i dziecka składa się bardzo wiele akcesoriów. Warto również wspomnieć o rzeczach niezbędnych w momencie, kiedy mama i dziecko będą już opuszczać szpital. Wówczas z pewnością przydadzą się luźne i wygodne ubrania dla mamy oraz ciepłe ubranka dla dziecka. Ważne, aby były one dostosowane do pory roku. Najlepiej wszystkie rzeczy potrzebne do stworzenia wyprawki zapisać na samym początku jej tworzenia – a następnie kompletować je zgodnie z przygotowaną listą.

  Artykuł załadowany: 0.2478 sekundy
  REKLAMAA2 MyPierzemy.pl 23.05.2021 - 22.06.2021