REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Po parkingu od Astaldi prawie nie ma już śladu

  Po parkingu od Astaldi prawie nie ma już śladu (SK)

  Astaldi kończy wyprowadzkę z Ursynowa. Jeszcze tylko przez kilka tygodni budowniczowie tunelu POW będą zajmować działki przy ul. Pileckiego. Co potem? Na razie właściciel terenu - SGGW - nie ma konkretnych planów.

  Historia budowy tunelu POW nie zakończyła się po oddaniu go do użytku w grudniu 2021 roku. Na Ursynowie cały czas można zobaczyć ślady tej wielkiej inwestycji. Jednak nie nie potrwa to długo. Firma Astaldi - dziś WeBuild - lada moment wyniesie się z naszej dzielnicy. Budowniczy tunelu właśnie kończą likwidację swojego zaplecza przy ul. Pileckiego.

  - To już końcówka. Został demontaż urządzeń i pozostałej infrastruktury oraz sprzątnięcie i zagospodarowanie terenu. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i z umową - mówi Sabina Goździk, zastępczyni dyrektora kontraktu w WeBuild.

  Prace są już na zaawansowanym etapie. Wykonawca tunelu POW za pomocą ciężkiego sprzętu porządkuje działkę na rogu Pileckiego i Płaskowickiej. Tydzień temu całkowicie zniknął przylegający do zaplecza parking. Astaldi wybudowało go po zajęciu parkingów wzdłuż Płaskowickiej w ramach zadośćuczynienia mieszkańcom. 

  Wszyscy chcieli, żeby został...

  Parking cieszył się popularnością zwłaszcza wśród odwiedzających park Cichociemnych. Ze względów formalnych - mimo apeli i próśb - nie mógł jednak pozostać. Nie pozwala na to przede wszystkim plan miejscowy. Spacerowiczom i mieszkańcom pozostają odnowione miejsca wzdłuż ul. Płaskowickiej.

  Chociaż parking został już zlikwidowany, to nie wszyscy zdążyli zabrać stamtąd swoje pojazdy. Ostał się jeden nieszczęśnik, który teraz może mieć duży problem z wyjazdem. 

  - Pozostawiony samochód został zgłoszony na policję. To od dawna nie były miejsca parkingowe, tylko dojazd na zaplecze. Samochód ma tablice rejestracyjne, więc policjanci ustalili już właściciela, ale chyba gdzieś wyjechał - zauważa Sabina Goździk.

  Zaplecze powstało w 2017 roku i zajęło ok. 6,5 hektara. Teren szybko zaczął zamieniać się w park maszyn, magazyn oraz stację kruszyw. Usytuowanie zaplecza w tym miejscu było spółce na rękę - ułatwiony transport wewnątrz budowy, dobry dojazd do obwodnicy i z dala od zabudowy mieszkaniowej. 

  - To było bardzo dobre miejsce. Dla całej inwestycji - ocenia po 5 latach przedstawicielka wykonawcy tunelu POW.

  Co dalej?

  Zaplecze Astaldi ma zniknąć w ciągu najbliższych dni. Budowniczy tunelu POW oddadzą teren w stanie sprzed zmian na przełomie sierpnia i września. Wówczas powróci do prawowitego właściciela - Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

  Władze ursynowskiej uczelni od dawna mają pomysł na zagospodarowanie działki przy Pileckiego. W zgodzie z planem miejscowym chcą wykorzystać lokalizację na rozwój kampusu "z zachowaniem funkcji parkowej terenu”. Jednak co dokładnie tam powstanie, tego jeszcze nie wie sama SGGW. 

  - Nie chcemy nic robić do czasu, kiedy jeszcze jest tam Astaldi. Koncepcja się jednak nie zmienia, ale trzeba jeszcze przygotować plany, pozwolenia. Mieliśmy już wstępne pomysły, ale na razie nic konkretnego - mówi rzecznik uczelni dr inż. Krzysztof Szwejk.

  W najbliższym czasie była baza Astaldi będzie dodatkową zieloną przestrzenią w pobliżu budowanego parku Cichociemnych. Trzeba tylko poczekać, aż urośnie trawa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~aster 5 3 miesiące temuocena: 0% 

   Komentarze z parkiem/filtrami za 3... 2... 1 ...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~retsa 4 3 miesiące temuocena: 63% 

   A może być komentarz, że teraz trzeba połączyć Pileckiego z Belgradzką?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LO 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   ale że Dudka nie wzięli na mundial?!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 2 3 miesiące temuocena: 70% 

   @retsa połączenie tylko ścieżką rowerową!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Saadi 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   @retsa nie, bo to zbędne połączenie. Idź lobbować gdzie indziej za czymś pożytecznym dla odmiany.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4946 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023