REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-01----31-01-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Przystanek przy Herbsta (Dunikowskiego 01)

  Przystanek przy Herbsta (Dunikowskiego 01) (SK)

  Dwa nowe przystanki autobusowe na Ursynowie to nie koniec inwestycji ZTM w naszej dzielnicy. W tym roku gruntowany remont przejdą dwa miejsca postoju autobusów na Herbsta i na Dereniowej.

  W całej Warszawie ZTM wybuduje nowe przystanki w 17 miejscach, wyremontuje ponad 30 przystanków i trzy pętle zamontuje też ok. 20 wiat przystankowych. Plany dotyczące Ursynowa - jak na razie - są bardzo skromne. W tym roku wyremontowane zostaną przystanki: Dunikowskiego 01 przy ul. Herbsta oraz Miklaszewskiego 02 przy hali sportowej UCSiR na Dereniowej.

  - Planowany remont będzie polegał na wymianie uszkodzonej nawierzchni betonowej na nową, wymianie krawężników oraz naprawie peronu. W zależności od wyników badań nośności warstw konstrukcyjnych, wymianie może ulec również podbudowa na zatokach - mówi Tomasz Kunert z Zarządu Dróg Miejskich.

  Oba przystanki zostaną przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Trwa przetarg na wybór wykonawcy remontów zatok. Roboty drogowe przewidziano na wiosnę. Zarówno na Herbsta jak i Dereniowej zniszczone są płyty betonowe, na które wjeżdżają autobusy. 

  - Przy Herbsta przydałoby się przesunąć wiatę, tak aby przejście chodkiem było szersze - mówią mieszkańcy korzystający z tego przystanku. Sprawa będzie jednak trudna. Chodnik jest tak wąski, że sama wiata z trudem się tam mieści.

  Na razie nie będzie remontu innych zatok autobusowych na Ursynowie. Zdaniem przewoźników obsługujących linie autobusowe wybrane dwa przystanki mają najgorszą nawierzchnię.

  Rok temu wśród projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego pojawił się pomysł przebudowy przystanków przy stacji metra Imielin. Jego autor proponował likwidację zatok, wydłużenie i podwyższenie peronów, tak aby mieściły się na nich po 3 autobusy. Projekt nie przypadł jednak do gustu zarządcom komunikacji miejskiej, którzy nie dopuścili go do głosowania.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tadek 5 10 miesięcy temuocena: 100% 

   "...przydałoby się przesunąć wiatę, tak aby przejście chodkiem było szersze...." To cytat z powyzszego (nie wiem jak to nazwac, bo przeciez nie artykulu).... Pytanie za 100 punktow brzmi: kto (lub co) jest "chodkiem" ???

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elyta 4 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Weź się do roboty! My elity ciężko praco na to miano zasłużyli!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przystanki 3 11 miesięcy temuocena: 89% 

   Tymczasem w Rzeszowie przystanki są ogrzewane w zimie, a także wyposażone w elektroniczne wyświetlacze pokazujące, za ile minut oczekujący na przystanku mogą spodziewać się przyjazdu autobusów.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mariola.,.,..,, 2 11 miesięcy temuocena: 86% 

   Takie bajery w Warszawie to marzenia...tu wiecznie nie ma kasy, a co miesiąc elita ma pełne kieszenie....

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 1 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Czyli chyba musisz wrócić do rodzinnego miasta:)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2958 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020