REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  REKLAMA

  Wyścig – wygrany, dzik – złapany, a zabawa bardzo udana. Nawet burze i grzmoty nie zepsuły pikniku, podczas którego działy się niestworzone rzeczy. Dzieci budowały domy, a dorośli łapali motyle… Takie rzeczy tylko w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

  Tu nie można było się nudzić, każde stoisko zaskakiwało i dostarczało nowych wrażeń. Mali uczestnicy pikniku „Leśne rodzinki” z wielkim zaangażowaniem wyciągali kleszcze z pluszowych pacjentów polowej kliniki i budowali chatę z drewna.

  - Znamy CEPL, bywamy tu często na zajęciach, córka jest zachwycona tym miejscem – mówi mama Natalki.

  Amelka i jej mama trafiły tu z kolei po raz pierwszy – Jesteśmy z Ursynowa, a jeszcze nigdy tu nie byłyśmy, ale bardzo nam się podoba – opowiadają.

  Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w edukacyjnych spacerach po lesie, gdzie dowiadywali się m.in. które rośliny są jadalne. – W niedzielę na grilla przygotujemy chyba sałatkę z lipy – śmieje się jeden ze spacerowiczów.

  Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz ptaków drapieżnych – jastrzębie przelatywały w tunelu ludzkich rąk, latały nad dziećmi i brały udział w wyścigu. Ptaki budziły zachwyt, ale także respekt. Do dyspozycji odwiedzających byli celnicy, strażnicy miejscy z Eko Patrolu i doktorantki z Poznania, które o kleszczach wiedziały wszystko. Dzieci mogły też oglądać ptasie gniazda i mrowisko.

  Kolejka tradycyjnie ustawiała się do malowania buziek, a pogodowa aura sprzyjała pojawianiu się na kolejnych policzkach – pięknych błyszczących tęczy. Dzieciaki z pikniku wychodziły z uśmiechami, bogatsze o sporą dawkę wiedzy i przydatne gadżety godne leśnej rodzinki.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIKNIKU W LESIE KABACKIM:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2259 sekundy
  REKLAMA