REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Piaskownica przy ul. Romera 4

  Piaskownica przy ul. Romera 4 (KT)

  REKLAMA

  Kolejne ursynowskie place zabaw wymagają napraw - informują mieszkańcy w reakcji na nasze wcześniejsze artykuły o fatalnym stanie technicznym wielu takich miejsc. Przy ul. Romera 4 i przy al. KEN 50-52 zabawki są spróchniałe i zdewastowane. Co na to zarządcy?

  Plac zabaw przy ul. Romera 4 - tuż obok przychodni - spora przestrzeń i jedynie klika zabawek. Niestety część wyposażenia jest kompletnie zniszczona. W tragicznym stanie są elementy drewniane. Ławka to rozsypujące się próchno. Obudowa jedynej piaskownicy wygląda jeszcze gorzej - wystają z niej gwoździe.

  Zużyte drewniane sprzęty na placu zabaw przy ul. Romera 4

  - Czas najwyższy, żeby się tym zająć. Dziś rano miałam okazję wejść z dziećmi na ten "plac budowy" - mega niebezpieczny - mówi Małgorzata, mieszkanka.

  Za stan placu zabaw odpowiada SMB "Jary". Do tej pory, mimo regulrnych kontroli, nie wiedziała o "gnijących" sprzętach. - Trudno mi powiedzieć o tym coś więcej, z pewnością sprawdzimy zgłoszenie. Określimy potrzebne naprawy i zostaną przeprowadzone. Niestety nie umiem powiedzieć, kiedy to nastąpi - komentuje Arkadiusz Kozak z działu eksploatacyjno-technicznego spółdzielni "Jary". W te wakacje prawdopodobnie nic się nie zmieni - pytanie co na to straż miejska, która kontroluje bezpieczeństwo takich miejsc.

  Po zgłoszeniu mieszkanki jedziemy na kolejny plac zabaw dla dzieci - przy blokach w al. KEN 50 i 52. Zastajemy zniszczony i zaniedbany placyk. Zarządca zna sprawę i twierdzi, że już zainterweniował.

  - Wszystkie uszkodzone elementy zostały kilka dni temu wymienione. Zwłoka była spowodowana urlopem naszego pracownika. Nic jednak nie zagrażało zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci - mówi Jadwiga Kozłowska ze wspólnoty mieszkaniowej nieruchomości al. KEN 50 i 52. 

  Rzeczywistość rozmija się z informacją zarządcy - zabawki nadal są zniszczone i niebezpieczne. Mieszkańcy twierdzą, że zarządcy... kłamią. 

  - Tam się nic nie zmieniło. Naprawili tylko drewniane schodki do jednej z zabawek. Reszta wygląda zupełnie tak samo jak wcześniej - próchno i połamane elementy - mój syn już dwukrotnie nabił sobie drzazgę - ocenia Sylwia, mieszkanka.

  Zdjęcia przed naprawą sprzętów na placu zabaw przy al. KEN 50 i 52:

  Zdjęcia po "naprawie" uszkodzonych sprzętów:

  Ponownie kontaktujemy się ze wspólnotą mieszkaniową. Tym razem tłumaczenia brzmią już inaczej. 

  - Naprawiliśmy tylko drewniane elementy. Reszta musi poczekać na remont, który planujemy na przyszły rok. Tylko jedna pani ma jakieś obiekcje, wydaje mi się, że przesadza - mówi Jadwiga Kozłowska, zarządca. 

  Zdjęcia, które publikujemy nie pozostawiają jednak złudzeń - dzieci nie mogą się czuć tam bezpiecznie. Placyk dostępny jest tylko dla dwóch bloków - może dlatego zarządca ignoruje problem?

  - To powinno być zrobione już dawno. Dzieci nie mogą się bezpiecznie bawić. Są wakacje i teraz plac przadłby się bardzo - mówi rozżalona mieszkanka, pani Sylwia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Matka 2 7 miesięcy temuocena: 0% 

   A kto by się tym przejmował?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgorzata 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Bardzo dziękuję za interwencję! Tak trzymać! Haloursynów działa w interesie mieszkańców! W Was jest siła! Dużo możecie! WIELKIE DZIĘKI :) Czekamy na naprawy!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1273 sekundy
  REKLAMA