REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 grudnia 2018, 13:00 komentarzy 3

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Ayam ketawa to kura, której niezwykły śpiew do złudzenia przypomina śmiech dziecka. Seramy to jedne z najmniejszych kur świata, które potrafią ważyć 400 g, za to ich kuzynki olbrzymki dochodzą nawet do 7 kg. Jeśli masz ochotę poznać takie ciekawostki i na żywo obejrzeć te wyjątkowe okazy, w najbliższy weekend będzie ku temu okazja.

  Wystawa Kur Ozdobnych odbędzie się już po raz trzynasty, co pokazuje, że „Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce, słusznie wyczuł na rynku potrzebę organizacji takiego wydarzenia.

  - Chcemy w ten sposób podkreślić wkład kultury europejskiej w hodowlę tego pięknego ptaka i położyć pomost przez stulecia od antyku po współczesne czasy w Polsce – tłumaczą organizatorzy.

  Wbrew pozorom, nie jest to spotkanie tylko dla znawców ptaków, ale także dla ich miłośników i osób chcących poznać tę wyjątkowo zróżnicowaną grupę zwierząt. A będzie co oglądać, bo na wystawie ma się pojawić ok. 800 kur.

  Przez weekend na SGGW prezentowane będą kury z całego świata m.in. z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii czy Indii. Będzie można podziwiać najmniejsze kury świata, sebrytki o niepowtarzalnym rysunku upierzenia czy kury jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze piór.

  Niejednego zaskoczy widok największych kur świata, do których należą brahmy i kochiny o masie ciała nawet do 7 kg. Także umięśnione bojowce o posępnym spojrzeniu robią na odwiedzających duże wrażenie.

  - Dodatkowo dla ludzi wrażliwych na piękno przyrody jest to niebywała okazja do zapoznania się i zakupu storczyków i innych roślin tropikalnych, które - jak się okazuje - mogą znakomicie współgrać z kurami. A dlaczego? Odpowiedź na wystawie – zachęca organizator imprezy Arkadiusz Matuszewski.

  Hodowcy będą mieli możliwość zrobienia zakupów na stoiskach specjalistów z całej Polski. Będzie można kupić u nich inkubatory, preparaty prewencyjne, klatki transportowe, proste wyposażenie do kurnika, żywe ptaki oraz literaturę naukową.

  Wystawa Kur Ozdobnych odbędzie się w dniach 8-9 grudnia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w obiektach sportowych przy ul. Ciszewskiego 10. Wystawa będzie otwarta w godzinach 10:00-18:00 w sobotę i 10:00-16:00 w niedzielę. Cena biletu to 10 zł, dla dzieci do lat 13 wstęp wolny.

  W GALERII ZDJĘCIA Z UBIEGŁOROCZNEJ WYSTAWY:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 111

  • 64
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2782 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019