REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 września 2020, 09:17

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Masz już dość swojego nudnego salonu i szukasz pomysłów na to, jak nadać mu nowego charakteru? Z pomocą może przyjść styl boho. Do niedawna kojarzony głównie z weselami, teraz coraz śmielej wykorzystywany jest też przy aranżacji wnętrz. Jeśli marzysz o kolorowej, pełnej kontrastów oraz dodatków przestrzeni, to wystrój w stylistyce boho na pewno przypadnie Ci do gustu!

  Styl boho powinien zainteresować tych, którzy chcą do swojego salonu wprowadzić nieco fantazji. Złośliwi często określają wnętrza urządzone w ten sposób jako niespójne. Zwolennicy modnego od kilku lat minimalizmu zwracają uwagę, że boho to swojego rodzaju pomieszanie z poplątaniem, gdzie poszczególne elementy wystroju w ogóle do siebie nie pasują. To oczywiście nieprawda – bo o ile styl boho faktycznie charakteryzuje się mnogością dodatków, to ich dobór wcale nie jest przypadkowy.

  Czym jest styl boho?

  W największym skrócie styl boho można określić jako ekstrawagancki, przełamujący konwencję i nawiązujący do kilku różnych stylistyk, m.in. do kultury hipisowskiej, wystroju rodem z lat 60. XX wieku, ale też do natury i ogólnie pojętego folkloru. Nazwa tej stylistyki nawiązuje oczywiście do bohemy, więc skojarzenia z artyzmem będącym w kontrze do ogólnie przyjętych standardów jest jak najbardziej na miejscu.

  Styl boho charakteryzuje się mnogością kolorów oraz ozdobników. Pstrokate wzory są tu na porządku dziennym. Często wykorzystuje się także motywy kwiatowe czy folklorystyczne. Nie należy bać się także drewna – to zdecydowanie częściej znajduje zastosowanie we wnętrzach boho niż chociażby różnego rodzaju metale i tworzywa sztuczne.

  Jak urządzić, by nie zagracić?

  Myli się jednak ten, kto myśli, że styl boho polega na nagromadzeniu wielu różnych elementów lub dodatków bez większego pomysłu. Owszem – w tym przypadku fantazja może ponieść nas wyjątkowo daleko, ale nie należy zapominać, by dane pomieszczenie pozostawało funkcjonalne. Warto zatem zadbać o to, by np. salon nie stał się nagle graciarnią. Ponadto, należy być ostrożnym w łączeniu ze sobą poszczególnych wzorów. Ich nagromadzenie sprawi, że zamiast stylistycznego wnętrza zaoferujemy sobie salon bez ładu i składu. Boho, mimo swojej przaśności, to wciąż styl stawiający na estetykę oraz szyk. Warto o tym pamiętać.

  Co zatem się sprawdzi?

  Jak zostało wspomniane – na pewno dobrze jest zdecydować się na sporo drewnianych dodatków oraz mebli. Aby nadać wnętrzu odpowiedniej kolorystyki, warto zakupić np. narzuty i dywany. W boho króluje handmade – wszelkie dziergane i szydełkowane dodatki są zdecydowanie mile widziane. Dodatkowego uroku nadadzą też rośliny. Skoro styl boho należy do tych odważniejszych, nie wolno bać się dodatków wiszących, np. w postaci rustykalnych półek (dostępnych w sklepie https://cudnydom.pl/produkty/dekoracje-dla-domu/dekoracje-wiszace,2,135982).

  Łącz różne style

  Styl boho daje sporo manewru do eksperymentowania z dodatkami. Mówiąc o elementach folkloru, wcale nie trzeba zamykać się tylko do motywów związanych z kulturą Słowian. Równie dobrze można zdecydować się na dodatki jednoznacznie kojarzące się z orientem. Boho to także sporo odniesień do retro. Stare meble lub te stylizowane na poprzednie epoki będą doskonałym uzupełnieniem takiego wnętrza. Nie bój się eksperymentować, jednak pamiętaj, że najważniejsze obok wyjątkowego stylu jest funkcjonalność urządzanego pomieszczenia.

  Artykuł załadowany: 0.2434 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020