REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 października 2019, 06:35 komentarzy 14
  W rejonie Biedronki przy ZWM grasuje grupka zaczepiająca mieszkańców

  W rejonie Biedronki przy ZWM grasuje grupka zaczepiająca mieszkańców (SK)

  Blokowiska bywają niebezpieczne, szczególnie po zmroku. Przekonał się o tym Krzysztof, według którego w okolicy ul. Związku Walki Młodych, grasuje agresywna grupka pijących i zażywających narkotyki. Proszą przechodniów o pieniądze, a w przypadku odmowy zabierają się do bicia.

  Krzysztof został zaczepiony w sąsiedztwie Biedronki przy ul. ZWM 11 w sobotę, 19 października, kiedy wracał do domu. Było już późno, a mieszkaniec twierdzi, że nie szukał zaczepki. Grupa wyłoniła się zza budynku i od razu wyglądała na zgraję, która może sprowokować sprzeczkę.

  - Wyszli takim rozbujanym krokiem. Widać było, że nie są trzeźwi, ale to w końcu sobota - zdarza się. Kiedy chciałem ich ominąć, jeden trącił mnie barkiem - opowiada Krzysztof.

  Mężczyźni śmiali się, a dwóch zachowywało się szczególnie niepokojąco. Krzysztof twierdzi, że gwałtowne ruchy i specyficzny brak koordynacji mogły być spowodowane narkotykami. - Wiem, jak zachowują się ludzie po alkoholu i miałem wrażenie, że w ich przypadku to było coś więcej - przypuszcza mieszkaniec.

  "Trudno czuć się bezpiecznie"

  Mężczyźni zażądali kilku złotych, a odmowa spotkała się z agresją. - Trudno ocenić ich wiek, bo mieli czapki i kaptury, poza tym było ciemno. Powiedziałem, że nic nie mam i szedłem dalej. Usłyszałem, że łeb mi rozwalą i któryś z nich rzucił kamieniem. Nie trafił, ale mogło się skończyć tragicznie - mówi Krzysztof.

  Mieszkaniec ostatecznie dotarł do domu i szczęśliwie nic mu się nie stało. Obawia się jednak, że podobnych sytuacji na Ursynowie jest więcej. - Moja koleżanka przeżyła coś podobnego blisko metra Stokłosy. Szarpano ją nawet za torebkę, ale uciekła. Trudno czuć się bezpiecznie - stwierdza mieszkaniec.

  Pewne jest to, że w okolicach ZWM dochodzi do interwencji policji i straży miejskiej. W ostatnich miesiącach policjanci interweniowali w okolicy tamtejszej Biedronki aż 13 razy.

  - Od pierwszego maja mieliśmy tam trzynaście interwencji. Dziewięć z nich dotyczyło kradzieży sklepowych, było jedno uszkodzenie samochodu i leżący nietrzeźwy. Zanotowaliśmy też interwencję w związku z kradzieżą rozbójniczą, w której brały udział co najmniej dwie osoby. Nie zostały zatrzymane - mówi sierż. szt. Karol Gruda z mokotowskiej komendy policji.

  Incydent z zaczepianiem przechodniów odnotowała za to straż miejska. Obie służby apelują, by zgłaszać każdy tego typu przypadek. Wówczas policja obejmie teren szczególną opieką patroli i uda się ustalić sprawców zaczepek.

  Podobny problem z grupą zaczepiających sąsiadów miał miejsce kilka lat temu w Biedronce, mieszczącej się w centrum handlowym "Metro Bis" przy stacji Stokłosy. Wówczas problem udało się rozwiązać dzięki interwencji właściciela obiektu i jego ochrony.

  Na Ursynowie jest bezpiecznie?

  Czy Ursynów staje się coraz bardziej niebezpieczną dzielnicą? Statystyki nie są wprawdzie lustrzanym odbiciem realiów, ale dają pewien pogląd.

  - W ostatnich sześciu miesiącach na terenie całego Ursynowa odnotowaliśmy 2610 zdarzeń dotyczących zakłócania ładu i porządku publicznego. 437 z nich dotyczyło osób będących pod wpływem alkoholu, a 233 związane były z zakłócaniem ciszy nocnej - czytamy w zestawieniu, które przygotowała na naszą prośbę Straż Miejska.

  Funkcjonariusze odnotowali także 261 zgłoszeń o osobach nieprzytomnych i 918 związanych bezpośrednio ze spożywaniem alkoholu. Zaczepki słowne lub fizyczne, choć są incydentalne, również mają miejsce. W ostatnich sześciu miesiącach strażnicy miejscy zarejestrowali na Ursynowie 10 tego typu zdarzeń.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 85

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nick 14 2 miesiące temuocena: 50% 

   Może mniej sklepów z alkoholem, a trochę więcej patroli Policji

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 13 2 miesiące temuocena: 75% 

   To pozbawieni możliwości realizacji swojej pasji fani skatebordingu z przejścia na Jastrzębowskiego. Może by tak zamiast Centrum Kultury Ursynów zrobić porządną komendę policji a nie wiejski postroneczek jaki mamy. Może można by przystosować budynek do tej funkcji punki nie jest za późno. Po co dom kultury w dzielnicy z której można do Pałacu Kultury dojechać w 20 minut?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 12 2 miesiące temuocena: 75% 

   Mam nieodparte wrażenie po czytaniu HU, że na Ursynowie to tylko Krzysztofy mieszkają.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fit 11 2 miesiące temuocena: 80% 

   O darmowy trening- wybiera się ktoś?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 10 2 miesiące temuocena: 67% 

   A pan Krzysztof zadzwonił na policje jak już dotarł do domu czy wolał się poskarżyć prasie?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alina 9 2 miesiące temuocena: 100% 

   Marek , to przecież Paradoks , niedawno wyszedł z więzienia i świętuje ! :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 8 2 miesiące temuocena: 0% 

   A kto to jest Paradoks? Napisała Pani o nim tak, jakby każdy powinien go znać :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak78 7 2 miesiące temuocena: 67% 

   Wyszedł serio? Jak nic to ekipa z Bacewiczowny i Preparaty

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 6 2 miesiące temuocena: 0% 

   Polak78 Hm, a kim jest ten cały Paradoks, ekipa z Bacewiczówny i Preparaty? O tym Paradoksie piszecie jakby to jakaś sława była ;)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 5 2 miesiące temuocena: 100% 

   Jest taka jedna ekipa ciągle kręcąca się przy metrze stoklosy. Lubią sobie wypić, poprosić o kase przechodniów. Nie pracuja. Jeden z nich mieszka 100m od intermarche. Widziałem kiedyś jak walili do niego znajomi przez okno. O coś się poklocili. Podejrzewam że to ta sama ekipa

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 4 2 miesiące temuocena: 82% 

   zapraszamy patrole piesze policji i straży miejskiej w przejścia podziemne pod ulicą Jastrzębowskiego ( przy Intermarche) oraz pod ulicą Herbsta ( Herbsta 1) , oba przejścia przy metrze Stokłosy, wyniki gwarantowane!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pensey 3 2 miesiące temuocena: 92% 

   Tępić dziadostwo, trzeba w końcu oddzielać ziarna od plew.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~boję się 2 2 miesiące temuocena: 88% 

   Cyt. "Obie służby apelują, by zgłaszać każdy tego typu przypadek. Wówczas policja obejmie teren szczególną opieką patroli i uda się ustalić sprawców zaczepek." No to służby już mają zgłoszenie - artykuł. A teraz do roboty! Wypuścić tajniaków i niech codziennie zgarniają tych bezkarnych bandziorów, aż zamkną wszystkich. Tu trzeba działać natychmiast! Dość już informacji medialnych typu "partner zakatował kobietę na śmierć, pomimo, że od kilku dni zgłaszała w miejscowym komisariacie policji, że ten mężczyzna ją bije"! Niech nasza policja pokaże, że potrafi działać aktywnie, błyskawicznie i skutecznie w obronie życia i zdrowia mieszkańców Ursynowa!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FoxVetro 1 2 miesiące temuocena: 94% 

   zastanawiam sie dlaczego jest tak ze normalni ludzie nie moga spokojnie zyc przez to ze jakies patusy sie panosza. Ktos moze odpowie ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2975 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020