REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Urządzenia „poprawiające słyszenie”, które nie są aparatami słuchowymi, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Jak odróżnić wzmacniacz słuchu od aparatu słuchowego?

  Nasz kraj w ostatnich latach zalewa fala urządzeń przypominających aparaty słucho­we, które można zamówić w gazecie, Internecie, telewizji lub kupić na bazarze czy w popularnym dyskoncie. Urządzenia te budową i zastosowaniem przypominają aparaty słuchowe, zdecydo­wanie jednak nimi nie są.

  Wzmacniacze słuchu, bo o nich mowa, mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdro­wia. Są to proste, analogowe urządzenia działające jedynie jak głośnik przystawiony do ucha.

  Wzmacniacz słuchu, w przeciwieństwie do apa­ratu słuchowego, nie posiada elektronicznych układów ograniczających maksymalną bez­pieczną głośność. Użytkownik wzmacniacza narażony jest na nieustanny, nadmierny hałas, który jeszcze bardziej niszczy słuch. Wzmac­nia on zarówno mowę jak i niechciany hałas w równym stopniu, w wyniku czego nie możemy zrozumieć słów i dźwięków, na których najbardziej nam zależy. Na pierwszym planie, zamiast mowy, słyszymy dominujący hałas i szumy.

  Wzmacniacz słuchu, będący urządzeniem niedo­pasowanym do stopnia ubytku słuchu, w żaden sposób go nie chroni. Może jedynie spowodować jego dalszą degradację.

  Profesjonalne aparaty słuchowe, w przeciwień­stwie do wzmacniaczy słuchu, są bezpiecznymi urządzeniami medycznymi, które nie tylko popra­wiają komfort słyszenia, ale również zapobiegają dalszemu pogłębianiu się wady słuchu.

  Wyróżnia je możliwość indywidualnego dobo­ru, na podstawie uprzednio przeprowadzonych profesjonalnych badań słuchu oraz ustawie­nie dopasowane do potrzeb i przyzwyczajeń danego użytkownika. Wykonuje się je po to, by wszystkie dźwięki otoczenia były czyste, brzmiały w sposób naturalny i były przyjemne w odbiorze.

  Aparaty słuchowe służą rehabilitacji słuchu, tym samym zapobiegając dalszemu pogłębianiu się wady. 

  Każdy z nas ma inny kształt przewodu słuchowego oraz małżowiny usznej. Nasze uszy często różnią się między sobą długością, szerokością i kształtem. Dlatego aparaty słuchowe posiadają indywidual­ną wkładkę uszną, wykonywaną na wymiar ucha. Taka wkładka idealnie dopasowuje się do kształtu ucha i zapewnia komfort użytkowania. Wzmac­niacze słuchu posiadają jedynie niedopasowane do ucha, uniwersalne końcówki, które powodują dyskomfort (otarcia, zaczerwieniania, ból), ciągłe piszczenie oraz wysuwanie się z ucha.

  Pamiętajmy, że tylko profesjonalny aparat słucho­wy da nam bezpieczeństwo oraz komfort słysze­nia na długie lata.

  mgr Katarzyna Kukiełka-Klimczak

  protetyk słuchu

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.1966 sekundy
  REKLAMAA2-PrzedszkoleEDULICA-25-02----25-03-2020