REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Już za trzy dni, ponad 3 tysiące biegaczy zmierzy się podczas 12. "Biegu Ursynowa". Zawodnikom będą kibicować mieszkańcy i znani sportowcy, a imprezę otworzy marszałek Piłsudski! Można się jeszcze zapisywać.

  Kolejny raz, główna arteria Ursynowa zapełni się tysiącami miłośników biegania. 16 czerwca pod urzędem dzielnicy wyrośnie miasteczko biegowe, które zaoferuje także atrakcje dla najmłodszych. Trasa poprowadzi od ratusza do metra Ursynów i z powrotem - al. KEN aż do Płaskowickiej.

  Zawodnikom będą kibicowali ambasadorzy biegu m.in. Jerzy Pietrzyk, olimpijczyk z Montrealu, Teresa Sukniewicz – rekordzistka świata w biegu na 100 m przez płotki i Tomasz Majewski - mistrz świata w pchnięciu kulą. Ale to nie wszystkie znane nazwiska, które pojawią się na biegu.

  - Z racji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, zaprosiliśmy marszałka Józefa Piłsudskiego, który powita uczestników i rozpocznie bieg – mówi tajemniczo Antoni Pomianowski, zastępca burmistrza Ursynowa. - Cieszymy się z tej wizyty, mam nadzieję, że biegacze też się ucieszą – dodaje.

  W ramach tegorocznej edycji Biegu Ursynowa zostaną rozegrane: Otwarte Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km oraz Mistrzostwa Polski Masters, a dla najmłodszych sportowców odbędzie się wielobój sprawnościowy.

  Prosto do celu

  Szybka, płaska trasa poprowadzona przez al. KEN to plus zarówno dla zawodników, którzy chcą pobić swój rekord życiowy, jak i dla amatorów, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem.

  - Startuje elita polskich zawodników z Yaredem Shegumo, obecnym mistrzem polski w maratonie, na czele – mówi Magda Skrocka z Fundacji "Maraton Warszawski", która organizuje imprezę na zlecenie dzielnicy. – Ramię w ramię z faworytami ścigającymi się o mistrzowskie tytuły, wystartuje ponad 2 tysiące amatorów biegania. To bardzo dobry bieg na start przygody z bieganiem – dodaje.

  Najlepszy dotychczasowy czas na trasie "Biegu Ursynowa" to wynik z 2014 roku Łukasza Parszczyńskiego – 13:51 i oraz Dominiki Nowakowskiej - 15:52 z 2012 r. Czy w tym roku komuś uda się pobić te rekordy? Zobaczymy.

  Dla początkujących biegaczy limit czasowy ustalono na 45 minut. W biegu mogą brać udział osoby, które najpóźniej 16 czerwca 2018 r. ukończą 12 lat (urodzone przed 16.06.2006 r.).  Co ważne, na trasie będą biegli pacemakerzy - co minutę od 18:00 do 30:00.

  Opłata startowa wynosi 40 złotych, osoby w wieku 65+ (urodzone w roku 1952 lub wcześniej) są z niej zwolnione. Część biegaczy podczas zapisów wzięła udział w największej biegowej akcji charytatywnej w Polsce – #BiegamDobrze! Dzięki niej na konto ursynowskiej Fundacji Hospicjum Onkologicznego wpłynie ponad 16 tys. złotych.

  Wielobój dla najmłodszych

  W czasie kiedy dorośli będą biegali, dzieci w wieku 5-11 lat mogą zgłosić się do udziału w wieloboju sprawnościowym. Młodzi sportowcy będą mogli spróbować swoich sił w ośmiu różnych indywidualnych zadaniach ruchowych.

  Po zaliczeniu wszystkich zadań, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i drobny upominek. Udział w wieloboju jest bezpłatny, a limit uczestników to 250 dzieci.

  Stacje wieloboju ustawione będą na zielonym terenie przy urzędzie dzielnicy i będą działały w sobotę w godzinach: 10:00-15:00. Przed udziałem konieczna jest rejestracja w punkcie „ZAPISY” na terenie wieloboju (nie ma rejestracji on-line).

  PROGRAM 12. BIEGU URSYNOWA

  PIĄTEK 15.06.2018

  13:00-21:00 – otwarcie Biura Zawodów

  SOBOTA 16.06.2018

  7:00-9:30– otwarcie Biura Zawodów

  8:30 – 11:30 – otwarcie depozytów

  9:40-9:50 – rozgrzewka

  9:57 – start zawodników na wózkach inwalidzkich z napędem ręcznym

  10:00 – start biegu na 5 km

  11:00 – dekoracje zwycięzców (klasyfikacje: generalna,zawodników na wózkach, MP mężczyzn i kobiet, MP Masters, wiekowe)

  10:00 -15:00 – wielobój sprawnościowy dla dzieci

  Biuro Zawodów znajdować się będzie w gmachu urzędu dzielnicy Ursynów – al. KEN 61. Depozyty i prysznice zlokalizowane będą w Hali UCSiR przy ulicy Hawajskiej 7. W dniu biegu, parking przy urzędzie nie będzie dostępny, organizatorzy zachęcają do przyjazdu komunikacją miejską. Zapisy na bieg prowadzone są na stronie organizatora.

  Poniżej mapka objazdów:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 57

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 22
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Michał J. 14 7 miesięcy temuocena: 61% 

   Zawsze czuję się zażenowany czytając malkontenckie komentarze przy każdym tekście o jakiejkolwiek imprezie biegowej. Zamykają kawałek ulicy, WZDŁUŻ KTÓREJ JEST LINIA METRA! :-) Serio, impreza biegowa w weekendowe przedpołudnie to jest ostatnia rzecz, na którą trzeba narzekać. Na co powinniście narzekać drodzy malkontenci? Np. na zbyt dużą liczbę samochodów na ulicach, wybrakowaną infrastrukturę pieszo-rowerową, zanieczyszczenie powietrza/smog, a nie na wesołą imprezę sportową. I jeszcze nazywanie biegających "eko-wariatami". :-) :-) :-) Proponuję leczenie autorowi komentarza. :-) To są głównie Twoi sąsiedzi, mieszkańcy dzielnicy, którzy na co dzień wożą Cię autobusem, obsługują w sklepie czy po prostu mijają na ulicy. Trochę szacunku. Nikt nie zabrania Ci zorganizowania imprezy polegającej na masowym blokowaniu KENa samochodami. Aaaa, no tak, nie trzeba organizować takiej imprezy, bo mamy to codziennie. :-)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Będą korki! 13 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Bieganie jest dobre dla koni...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 12 7 miesięcy temuocena: 14% 

   głowę masz zakorkowaną

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miastowy 11 7 miesięcy temuocena: 18% 

   Korki :D litości...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Parówa55 10 7 miesięcy temuocena: 70% 

   Brak słów, znowu kupa i utrudnianie życia przez eko wariatów normalnym mieszkańcom...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mat 9 7 miesięcy temuocena: 21% 

   ty się raczej do normalnych nie zaliczasz

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miastowy 8 7 miesięcy temuocena: 29% 

   Istna tragedia, zamknięty odcinek 2,5 km jednej ulicy na 3 godziny w sobotę rano, żeby mieszkańcy miasta mogli poświętować W MIEŚCIE. No w głowie się nie mieści.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 7 7 miesięcy temuocena: 84% 

   Znooowuuuu ???

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ter 6 7 miesięcy temuocena: 12% 

   Raz w roku , Wiecej stoisz w korkach przez samochody a nie biegaczy którzy nie chcą gnić przed tv

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Parówa55 5 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Skoro nie chcą gnić przed tv jak to ładnie napisałeś to czemu chcą koniecznie innym utrudniać życie? Napiszę Ci czemu a no temu bo to polaczki, kwintesencja złośliwości i robienia pod innych. Nie ma drugiej takiej samej nacji na świecie. Ja sobie chce pobiegać a na innych ludzi, którzy będą w pracy lub do niej dojeżdżać, wracać... co tam mam wywalone na nich.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~propozycja #001 4 7 miesięcy temuocena: 70% 

   "Nie chcą gnić przed tv" ... OK, ja też nie chcę gnić przed tv, chcę wsiąść na rower. W sobotę, przed południem. Co powiesz, jak bym sobie sobie zrobił, powiedzmy, półgodzinny odpoczynek - na trasie twojego biegu..? A razem ze mną tak circa trzydzieścioro moich znajomych..? Gra muzyka?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miastowy 3 7 miesięcy temuocena: 8% 

   Co roku od 12 lat i nadal zaskoczony?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 2 7 miesięcy temuocena: 31% 

   @Parówa55: w wielu stolicach europejskich i nie tylko odbywają się maratony i to w ich centrach. Gadanie, że tak jest tylko w Polsce, jest kwintesencją polskiego narzekania na wszystko co się da.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał J. 1 7 miesięcy temuocena: 73% 

   ~propozycja #001 Ale stary, kto Ci zabrania zorganizować ze swoimi znajomymi taki event? Uzyskasz zgody, załatwisz wszystko i sprawa ogarnięta? Jeśli chodzi o tę sobotę, to ktoś Cię już ubiegł (heh), ale może któraś następna? Daj znać.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2076 sekundy
  REKLAMA