REKLAMAA1 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 listopada 2021, 14:20

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Kardiolog to na pewno jeden z tych specjalistów, do którego raczej chętnie nie idziemy na wizytę kontrolną - ludzie rzadko kiedy w ogóle dobrowolnie chodzą do lekarzy, a tutaj po prostu zwykle zgłaszamy się raczej z poważniejszym problemem. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy takich wizyt unikać do momentu, gdy czujemy się już naprawdę źle - może być to bardzo niebezpieczne podejście i raczej nie chcemy mierzyć się z potencjalnymi konsekwencjami.

  Na pewno zapiszmy się do kardiologa wtedy, gdy czujemy ból serca - może się on wiązać także z dusznościami, uczuciem ciężkości w klatce piersiowej czy nawet z omdleniem. Nie ma tutaj znaczenia nasz wiek - jeżeli pojawiają się u nas takie problemy to trzeba to możliwie jak najszybciej skonsultować z kardiologiem. Zwracajmy też uwagę na to, czy pojawia się u nas uczucie pieczenia w klatce lub ostatnio pogorszyła się nasza kondycja – to także może oznaczać, że nasze serce nie pracuje prawidłowo i konieczne będą dodatkowe badania. 

  Jak będzie wyglądała taka wizyta? 

  Na pewno musimy przygotować się na mnóstwo pytań, bo to przecież na tej podstawie każdy lekarz ocenia stan zdrowia pacjenta – przynajmniej na samym początku. Musimy szczerze odpowiadać na każde takie pytanie, bo mijanie się z prawdą na pewno nam tutaj w niczym nie pomoże - ewentualne kłamstwa i tak ujawnią się potem w wynikach naszych badań. Jeżeli źle się odżywiamy, pijemy za dużo alkoholu lub palimy papierosy to koniecznie poinformujmy o tym kardiologa. 

  Zostaniemy też spytani o przyjmowane przez nas obecnie leki – bywa tak, że również one mają znaczący wpływ na pracę naszego serca i mogą być przyczyną niektórych przykrych objawów. Kardiolog będzie chciał na pewno poznać historię chorób serca w naszej rodzinie - jeżeli zdarzały się wcześniej tego rodzaju problemy to niestety faktycznie istnieje większe prawdopodobieństwo zachorowania także u nas. Jeżeli mamy jakieś aktualne wyniki badań to koniecznie je ze sobą zabierzmy - szczególnie istotny będzie poziom cholesterolu oraz cukru we krwi.  

  A kiedy przyda się wizyta profilaktyczna? 

  Jeżeli jesteśmy młodzi i czujemy się dobrze to faktycznie nie ma potrzeby, abyśmy regularnie umawiali się na wizytę do kardiologa – sytuacja jednak się zmienia, jeżeli w naszej rodzinie występowały już choroby serca. Wtedy dobrze jest co kilka lat kontrolować nasz stan, bo sytuacja może się szybko pogorszyć i na pewno warto to sprawdzać. Takie wizyty będą także zalecane w starszym wieku – nawet wtedy, gdy teoretycznie nic nam nie jest. Lepiej się po prostu upewnić. 

  Za marketing medyczny odpowiada Simpliteca.com.

  Artykuł załadowany: 0.3589 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021