REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 września 2019, 13:10 komentarzy 2

  (AŁ)

  Skończyły się wakacje i 30 tys. uczniów z Ursynowa rozpoczyna naukę. Powrót do szkoły jest w tym roku wyjątkowy, bo w rodzicach i nauczycielach wzbudza mnóstwo obaw. O strajk, brak pedagogów i naukę na dwie zmiany.

  Podstawówka nr 330 przy ul. Mandarynki kończy wakacje odmieniona. Dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego zakończony został remont centralnego ogrzewania, o który szkoła zabiegała od siedmiu lat. Na terenie szkoły został też zamontowany monitoring. Będą też zmiany, które związane są z reformą edukacji. 

  Po likwidacji gimnazjów szkole z oddziałami integracyjnymi przybyło uczniów, teraz będzie ich około 750. Dzieci z klas I-III będą musiały chodzić na dwie zmiany i kończyć zajęcia o 16:00. Szkoła musi radzić sobie również z brakami kadrowymi. Teraz brakuje tylko jednego nauczyciela - od etyki, ale to, zdaniem dyrekcji, w każdej chwili może się zmienić, bo wielu pedagogów szuka pracy poza zawodem. Nie wiadomo, też czy odwieszony zostanie wiosenny strajk nauczycieli.

  - Rozpoczynamy nowy rok szkolny ze smutkiem i rozczarowaniem, że jako grupa społeczna jesteśmy traktowani w sposób niesprawiedliwy. Nie wiadomo jeszcze czy będzie protest i w jakiej formie. Ja na szczęście mam wspaniały zespół, który opiekuje się m.in dziećmi z ze specjalnymi potrzebami i czuje się za nie odpowiedzialny - mówi dyrektorka SP 330 Joanna Skopińska.

  Rodzice, którzy przyszli na inaugurację roku szkolnego, też nie ukrywali, że najbliższe miesiące będą trudne.

  - Jest sporo obaw. Syn cieszył się, że zaczyna, jak to mówi, poważną szkołę, ale jednocześnie boi się, że będzie dużo nauki. My rodzice martwimy się czym innym: nie wiemy czy nauczyciele będą kontynuować strajk. Popieramy ich w tym, ale to też będzie spory kłopot, jeśli szkoła nie będzie przyjmować dzieci - mówi pani Katarzyna, mama Bartka.

  "Szanujmy się"

  Najmłodsi uczniowie podczas swojej pierwszej w życiu inauguracji roku szkolnego usłyszeli jak ważna jest tolerancja i poszanowanie praw drugiego czlowieka.

  - Szanujmy się nawzajem, akceptujmy inność, bo różnimy się np. kolorem włosów, oczu i wzrostem. Pamiętajmy też, że słowo może bardzo mocno zranić. Rozmawiając, patrzmy na drugą osobę z szacunkiem i zrozumieniem. Bo każdy z nas ma prawo do odmienności i własnych przekonań - mówiła dyrektor SP 330 Joanna Skopińska 

  Na uroczystym apelu byli: przewodniczący rady dzielnicy Michał Matejka, absolwent szkoły przy Mandarynki oraz burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Pierwszakom wręczyli pluszaki Misie Ursynki, które mają być klasową maskotką.

  - Życzę wam przyjaźni, która przetrwa wiele lat, mnóstwo wiedzy, dzięki, której będziecie ludźmi zadowolonymi ze swojej pracy i życia. I żeby w końcu pojawił się taki minister edukacji, który wyda zarządzenie, że rok szkolny trwa dwa miesiące, a wakacje dziesięć - żartował Robert Kempa. 

  Po dzisiejszych uroczystościach od jutra w szkołach normalne zajęcia, a najbliższa dłuższa przewa w nauce zaczyna się dopiero 21 grudnia. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~czekamy! 2 10 miesięcy temuocena: 60% 

   A mieszkańcy Ursynowa życzą sobie, aby pojawił się taki burmistrz, który nie będzie mówił "niedasie", tylko natychmiast spowoduje, że na skręcie z ul. Wąwozowej w prawo w ul. Relaksową pojawi się zielona strzałka.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdUrbem 1 10 miesięcy temuocena: 36% 

   Zielone strzałki powinny być zlikwidowane. Albo sygnalizatory dla skretu i ruch bezkolizyjny albo stój na czerwonym.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3552 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020