REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 września 2022, 15:43 komentarzy 1

  (SK/zdjęcie ilustracyjne)

  Małe kotki lubią kryć się w ciepłych i bezpiecznych miejscach. Przekonał się o tym pewien ursynowianin, który wracał do domu z działki nad Zegrzem. Po zaparkowaniu auta w garażu podziemnym spod maski zaczął się wydobywać cichy pisk... Interweniował Ekopatrol.

  Mieszkaniec Ursynowa wracał z działki koło Nieporętu. Gdy dojechał już do domu i zaparkował samochód na swoim miejscu postojowym, spod maski zaczęły dobiegać ciche popiskiwania. Po otwarciu maski okazało się, że z półki pod silnikiem zerkają dwie pary ślicznych kocich ocząt!

  Struchlałe kotki nie chciały opuścić kryjówki

  Jak do tego doszło? Ursynowianin jest przekonany, że zwierzątka musiały się wślizgnąć w ciepły zakątek pod maską jeszcze nad Zegrzem. Przejechały tak wiele kilometrów i objawiły światu dopiero po odstawieniu auta.

  Najgorsze, że struchlałe kocięta nie chciały opuścić kryjówki. Kierowca wezwał na pomoc Ekopatrol Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

  - Fachowe metody przybyłych na miejsce strażników miejskich poskutkowały tylko na jednego kociaka. Drugi jednak nie dał wywabić się spod silnika - mówi Jerzy Jabraszko z biura prasowego Straży.

  Nie było innego wyjścia - właściciel samochodu zdecydował, że wróci na działkę nad Zegrze, by oddać młode matce, która gdzieś w tym rejonie przebywała. Funkcjonariusze umieścili wydobytego kotka w pudełku transportowym i pomogli zabezpieczyć kryjówkę drugiego.

  - Na działce w Nieporęcie matka kotków rzeczywiście czekała na dzieci. Wrażliwy działkowicz wypuścił przy niej kociaka z pudełka. Powitalne miauczenie i zapach matki wywabiły spod silnika drugiego malucha. Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie - opowiada rzecznik strażników miejskich.

  Apel do kierowców: Bądźcie głośni

  Po tym zdarzeniu Ekopatrol ma apel do wszystkich kierowców. Wraz z nadchodzącymi chłodami podobne sytuacje mogą się powtarzać. Pod rozgrzanymi maskami pojazdów lubią szukać ciepła nie tylko koty, ale też inne nieduże dzikie zwierzęta.

  - Dlatego kierowcy wsiadający do samochodów w okresie jesienno-zimowym powinni spojrzeć uważniej na swoje pojazdy i zachowywać się głośniej (np. trzasnąć drzwiami, włączyć radio), by sprowokować ewentualnych dzikich lokatorów do opuszczenia kryjówek w samochodzie - apeluje straż miejska.

  Jazda z ukrytymi pod maską lub w zakamarkach podwozia pasażerami na gapę może się bowiem skończyć dla nich tragicznie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ats 1 17 dni temuocena: 50% 

   Koty jak koty i to raczej wyjątek. Większość futrzaków to jakieś szczury albo kuny, lubujące się dodatkowo w kablach- choć raz znalazłem pod maską bochenek chleba wielkości sporej pięści. Najlepiej napchać jakieś szmatki lub chustki nasączone tymi zapachami odstraszającymi lub jak ktoś woli i się nie obawia rozładowania akumulatora, to jakiś dobry ultradźwiękowy, ale to musi być sprawdzone.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4451 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022