REKLAMAA1-SanGiovanni--01-10----31-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 lipca 2020, 13:13 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (nadesłane)

  Z wieży ursynowskiego ratusza zniknęły neony z napisem Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Ich demontaż we wtorkowy wieczór budził spore zainteresowanie mieszkańców. Neony wkrótce powrócą - zapewniają władze dzielnicy.

  Taki widok zdarza się raz na kilkanaście lat! W wtorkowe popołudnie rozpoczęły się prace wysokościowe nad demontażem neonu na wieży. Świecący w nocy napis "Urząd dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy" już od dawna domagał się remontu. Praktycznie od nowości, czyli od 2006 roku, nie był zdejmowany.

  - Już od jakiegoś czasu nie świecił, musi przejść prace konserwacyjno-remontowe - mówi burmistrz Robert Kempa. Wymienione mają w nim być m.in. kotwy mocujące, dzięki którym jest przytwierdzony do elewacji ratuszowej wieży.

  "Ursynów odłącza się od Warszawy?"

  Demontaż musiał zostać przeprowadzony przez profesjonalną firmę, specjalizującą się w pracach na wysokościach. Jej pracownicy sprawnie i szybko odkręcili poszczególne neony i zjechali z nimi na dół. 

  - Wyglądało to jakby ktoś kradł napis albo urząd miał się przeprowadzić - opisują świadkowie wydarzenia. W mediach społecznościowych padły nawet żartobliwe pytania o to, czy Ursynów oddziela się od Warszawy. Burmistrz odpowiadał, że to tylko remont i neon za miesiąc wróci na swoje miejsce. Koszt remontu wyniesie 17,8 tys. złotych.

  Ratuszowy neon to jeden z niewielu tego typu urządzeń na Ursynowie. Najsłynniejszym ursynowskim neonem jest ten z napisem "Ursynów" na Megsasamie przy Surowieckiego. Z dużych, świecących napisów na swoich budynkach słynie też Spółdzielnia Inwestycji Mieszkaniowych "Ursynów".

  Ratusz wybudowano 14 lat temu

  Ursynowski ratusz został oddany do użytku w październiku 2006 roku. Budowa trwała 15 miesięcy wg projektu autorskiej pracowni MWProjekt, architektów Michała Nocunia i Wojciecha Kakowskiego. Ten nowoczesny i minimalistyczny w formie biurowiec dla administracji kosztował 36,5 mln złotych. Ma ponad 23 metry wysokości, 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni całkowitej i 9 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Liczy 7 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Dwie dodatkowe kondygnacje techniczne znajdują się w wieży ratuszowej. 

  Mieszkańcy zaczęli korzystać z budynku 30 października 2006 roku. Pierwszym wydziałem, który został przeniesiony był Wydział Obsługi Mieszkańców. Dopiero później do obiektu zaczęły się wprowadzać poszczególne wydziały i burmistrzowie Ursynowa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 2 3 miesiące temuocena: 0% 

   No tak, widać Burmistrz ma za dużo piniędzy, hi, hi. Ale szacunek, w tym przypadku nie szkodzi mieszkańcom, w odróżnieniu od zdecydowanej większości wydatków Dzielnicy, hi, hi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 1 3 miesiące temuocena: 73% 

   Około roku temu zgłaszane były problemy z tymi neonami. Wtedy wielbiciel elektroniki z jabłkiem zarzekał się że wszystko jest ok... Od ponad pół roku neony nie działały wcale... "Szybko" wicuś załatwił przetarg.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3119 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020