REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 grudnia 2021, 09:05 komentarzy 25
  Przecinak do rur wydechowych - nowe narzędzie złodziei katalizatorów

  Przecinak do rur wydechowych - nowe narzędzie złodziei katalizatorów (nadesłane)

  Złodzieje katalizatorów znowu grasują na Ursynowie. Ostatnio uderzyli na Kopcińskiego i Kazury. Policja uspokaja i apeluje o reagowanie na podejrzane zachowania.

  Kradzieże katalizatorów to prawdziwa plaga w całym kraju, w tym także na Ursynowie. Wprawionym złodziejom wystarczą dosłownie minuty, aby pozbawić samochód tej części. Ostatnio próbowali w pobliżu ulic Gutta i Kopcińskiego na północnym Ursynowie. Na szczęście dla pana Marka tym razem się im nie udało.

  - Ktoś musiał przepłoszyć złodzieja, bo zostawił narzędzie warte 450 zł na rurze - mówi kierowca.

  Pan Marek zgłosił już próbę kradzieży na policji. Ma również nadzieję, że osoba, która przepłoszyła złodzieja, pomoże namierzyć przestępcę. 

  - Takie przypadki są nagminne w całym kraju. Warto spojrzeć na cennik skupu katalizatorów i wszystko staje się jasne. W mojej firmie w tym roku to już 6 czy 7 auto dotknięte tym problemem. Z pięciu ukradziono, mi się akurat udało - dodaje pan Marek.

  Rzeczywiście ceny w skupach mówią same za siebie - w zależności od modelu auta potrafią wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Potwierdza to na przykład ostatni przypadek kradzieży katalizatora na ul. Kazury na osiedlu Wyżyny.

  - W nocy z 2 na 3 grudnia skradziono katalizator z toyoty auris. Szkodę wyceniono na 2 tys. złotych - mówi podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  Coraz cichsze metody

  Zdaniem podkom. Koniuszego nie ma jednak powodu do obaw. Liczba kradzieży katalizatorów na Ursynowie cały czas pozostaje na tym samym poziomie. Nie ma mowy o wzroście czy też pladze.

  Przestępcy zaczęli jednak korzystać z bardziej subtelnych metod. Pozostawione przez złodzieja z Kopcińskiego narzędzie to obcinak do rur wydechowych. Taki sprzęt na pewno wytwarza mniej hałasu niż szlifierka, przez co trudniej takiego złodzieja zauważyć. 

  Dlatego policja apeluje o czujność oraz reagowanie na każde podejrzane zachowanie i jak najszybsze zgłaszanie podejrzanych zachowań. Natychmiastowa reakcja mieszkańców zwiększa szanse na szybkie schwytanie złodzieja.

  - Jeśli od razu otrzymamy zgłoszenie, możemy złapać przestępcę na gorącym uczynku. W przypadku, gdy widzimy taką sytuację z okna czy z balkonu, nie trzeba schodzić i próbować samodzielnie powstrzymać złodzieja. Nigdy nie wiadomo, z kim mamy do czynienia. Wystarczy wezwać policję. Mamy kilka minut na reakcję i z tego czas musimy się wywiązywać - przekonuje podkom. Koniuszy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 95

  • 33
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 23
   WKURZONY
  • 26
   BRAK SŁÓW

  25Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~trez 25 ponad rok temuocena: 93% 

   Ilu musiałoby być policjantów, by upilnować wszystkie katalizatory na mieście?! Problemem jest PRZYZWOLENIE rządu (każdego, nie tylko PiSowskiego) na istnienie skupów złomu czy samych katalizatorów, bez żadnej kontroli państwa. 3 sek i wyszukiwarka pokazuje legalny skup, obsługiwany w dwóch językach(!), z cennikiem, zdjęciami i markami samochodów. I już złodziej (albo kandydat na złodzieja) widzi, ze za X markę dostanie 2 tys, a za inna "tylko" 500 zl. Pozwolenie na cos takiego w majestacie prawa jest totalną patologią PAŃSTWA!!! Do skupu powinny byc upoważnione wyłącznie stacje złomowania pojazdów - skupiony katalizator zawsze numerem WIN pojazdu. Jeśli katalizator sie zepsuł i nie ma złomowania pojazdu, sprzedający przedstawia dowód nabycia nowego katalizatora i rachunek za wymianę z WIN. Skupujący przechowuje dokumentacje 3 lata. No, ale takie prawo przerasta możliwości posłów, których SAMI WYBRALIŚCIE.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 24 ponad rok temuocena: 6% 

   No tak, szanowni Panowie "jako i Boom" mają wspaniałe podejście w meritum sprawy. Panom to jakoś nie przeszkadza, że ok. 45% społeczeństwa nie jest zaszczepionych. Oczywiście nie mieli czasu i nie mają nadal ochoty się szczepić. Bo okres prawie 7 miesięcy to za mało by mogli zobaczyć czy rzeczywiście zachorują, umrą czy może jednak jest coś na rzeczy. Ja będąc na miejscu rządzących, wprowadził bym zasadę, że każdy nizaszczepiony np. do 31.12.2021 jeśli zachoruje będzie leczony wyłącznie na koszt własny z wyłączeniem dzieci. Już widzę jak te nowoczesne będą skłonne płacić po kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych za pobyt w szpitalu. Brechać bezrozumnie, to wielu potrafi, ale jak trzeba wyłożyć z własnej kieszeni, to śpiewają już inaczej. Zrzeknij się notarialnie jeden z drugim leczenia na Covid i będzie Ok. Ale też nie zrobią tego! Bo są tacy bohaterscy !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 23 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie chrzań głupot nie na temat.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 22 ponad rok temuocena: 90% 

   @rekin - wszystko fajnie rybko, ale jak ten twój zagmatwany wywód ma się do milicji i kradzionych katalizatorów? I spróbuj napisać to raz jeszcze, na spokojnie, bo nie wiem, czy nie jesteś przypadkiem za, a nawet przeciw :-))) ps. piłeś coś???

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niestety 21 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie wiem co ten post ma wspólnego z kradzieżami katalizatorów. Ale twoi wrogowie czyli " nowoczesne" generalnie się szczepią. Nie szczepią się te nienowoczesne, tradycyjne, prawicowe.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 20 ponad rok temuocena: 88% 

   Wchodzę w temat. Warunek, to oddaj jako państwo połowę mojej pensji, którą to pobiera sobie państwo na niby moją opiekę zdrowotną. Oj nie da się ?! To nie piernicz głupot!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 19 ponad rok temuocena: 100% 

   Może trzeba przyjrzeć się warsztatowi samochodowemu na Surowieckiego 12? Prawie pod komendą na Janowskiego. ..

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pozdrawiam 18 ponad rok temuocena: 29% 

   Trzeba się na rower/metro przestawic.Nie ma kata i się jedzie nie stoi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~John Wayne 17 ponad rok temuocena: 100% 

   Z względu na cenne katalizatory z naszych ulic zginęły niektóre modele samochodów. Auta nawet w dobrym stanie byly kupowane tylko po to żeby wyciąć i sprzedać katalizator

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trez 16 ponad rok temu

   Jakie?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 15 ponad rok temuocena: 52% 

   Za mało jest patroli Policji na Ursynowie. Są za mało widoczni i plaga się szerzy. Zamiast dzielnica zainwestować w nasze bezpieczeństwo i wzmocnić działania Policji planuje w pierwszej kolejności nad tunelem wybudować nowy bazar.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 14 ponad rok temuocena: 51% 

   Pisi trollu, policja podlega MSWiA, a nie samorządowi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyniak 13 ponad rok temuocena: 84% 

   @Boom kiedyś dzielnica dopłacała do patroli i wtedy mogła egzekwować od policji większą dbałość o dzielnicę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 12 ponad rok temuocena: 68% 

   @som-siad - no jest za mało milicji na Ursynowie, jest. Podobno wszyscy teraz czegoś pilnują na Żoliborzu - nie wiesz czasem czego? Jakiejś "barokowej" willi a'la wczesny Gomułka chyba. Taki lokalny zabytek.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 ponad rok temuocena: 63% 

   A teraz dopłaca do reżimu by władca marionetek nie czuł się samotny otoczony kilkudziesięcioma radiowozami na Żoliborzu. Ile straci znowu na Nowym Ładzie? Prawie miliard?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niestety 10 ponad rok temuocena: 100% 

   @boom i @ jako to co piszecie nie zmienia faktu, że jakoś kwestia bezpieczeństwa nie jest oczkiem w głowie władz miasta i dzielnicy. Oni wolą budować kładkę dla rowerzystów, nowe ścieżki, wymieniać całkiem dobre jeszcze ławki, remontować co parę lat placyki, malować murale. Wałkować temat bazarku. O dopłatach do kosztów śmieci nic się nie mówi, o budowie spalarni podobnie. O bezpieczeństwie też nigdy nic nie słyszałem. A dom na Żoliborzu nie może być a la Gomułka bo z tego co pamiętam to jest przedwojenny i należał wówczas do działacza PPSu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 9 ponad rok temuocena: 33% 

   Dopłaty do śmieci zlikwidowało PiS modyfikując ustawę, a rozbudowa spalarni na Targówku już ruszyła. Ta rozważana na Wilanowie standardowo oprotestowana.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niestety 8 ponad rok temuocena: 100% 

   @ Boom po ostatniej modyfikacji podobno ( nie czytałem oryginału) znów można dopłacać. Spalarniami jakoś się miasto nie chwali. Że osiągnięto sukces. Bogo nie ma. A tym będzie znaczące obniżenie kosztów utylizacji śmieci. I to powinien być priorytet. A prezydent T mówi w tv o wszystkim tylko nie o spalarniach. A powinien być rozliczany z efektów. A te powinny być jeszcze za poprzedniej pani prezydent. Mamy, jak sam kiedyś napisałeś, dziaderskie partie. Co nie oznacza, że jest mi wszystko jedno, bo jednak się różnią. Ale różnią się coraz mniej i na coraz gorszym poziomie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 ponad rok temuocena: 33% 

   To że nie widziałeś informacji o rozstrzygnięciu przetargu na rozbudowę spalarni nie oznacza, że to się nie dzieje. Gógiel od razu wyrzuca aktualną informację.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 6 ponad rok temuocena: 86% 

   W Szwecji takim procederem trudnią się przybysze z Europy wschodniej oraz Gruzini. Nie zdziwiłbym się gdyby u nas było tak samo. Nie jestem uprzedzony, Gruzja dajny kraj, ale takie są fakty.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 5 ponad rok temuocena: 94% 

   Ostatnio Gruzini są głównymi bohaterami większości kryminalnych doniesień w Warszawie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 ponad rok temuocena: 80% 

   A tymczasem w Niemczech jakiś Hans pisze, że nie jest uprzedzony, ale Polacy to złodzieje.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Farsa trwa dalej, policja łapie, sądy wypuszczają, skupy skupują. Państwo z tektury od 30 lat trzyma się mocno.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SWER 2 ponad rok temuocena: 94% 

   Tylko samemu można wymierzać sprawedliwość. Zanim przyjedzie policja to już dawno będzie po katalizatorze.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stary_Zgred 1 ponad rok temuocena: 85% 

   Wróćmy do prawa talionu. Za kradzież w recydywie - obcięcie ręki, bez późniejszej możliwości jakiegokolwiek wsparcia od Państwa!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.475 sekundy
  REKLAMAA2 PIS (M.Rojewski) 26.01.2023 - 30.01.2023