REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Często wydaje nam się, że znamy swoją okolicę już wystarczająco dobrze i nie kryje ona przed nami żadnych tajemnic. Zastanawiamy się, gdzie iść z dzieckiem na spacer, aby go nie zanudzić. Z pomocą przychodzi niezbędnik młodego podróżnika autorstwa ursynowskiej pedagog, która od 35 lat oprowadza najmłodszych po ciekawych miejscach w dzielnicy, Warszawie, ale i całej Polsce.

  „Siedmiomilowe buty. Jak zorganizować wycieczkę z przedszkolakami” zabiera młodych ludzi w podróż po najpopularniejszych trasach w Warszawie, Toruniu, Krakowie, Łodzi, Górach Świętokrzyskich czy Beskidach. W książce znajduje się także kilka wycieczek po Ursynowie, które pokazują dzieciom ciekawostki związane z ich okolicą.

  Lektura jest zbiorem reportaży z wycieczek przeprowadzonych z udziałem dzieci w wieku 5-12 lat. Jednocześnie jest kopalnią wiedzy o odwiedzanych miejscach i ludziach z nimi związanych. 

  - Przykładowo, spacerując wokół starego kampusu SGGW możemy dowiedzieć się czegoś o Julianie Ursynie Niemcewiczu. Nie jest to jednak nudna opowieść o bohaterach, a wyłącznie ciekawostki, które mogą przykuć uwagę dziecka - mówi syn autorki i wydawca książki Artur Gorzelak.

  Ursynów w pigułce

  Przewodnik dla przedszkolaków opisuje kilka tras na Ursynowie - także te rowerowe do Powsina. Na każdej trasie są znaczniki, w których dzieci się zatrzymują, aby poczytać chociażby o mogile, którą znajdą w drodze do polany ogniskowej czy o roślinach, które wyróżniają daną okolicę. W książce znajduje się specjalny zielnik, który pomoże w ich identyfikacji.

  Autorką przewodnika jest Ewa Gorzelak, nauczycielka przedszkola z 35-letnim stażem pracy. W latach 80. otworzyła w swoim mieszkaniu na Ursynowie kameralne przedszkole. Dziś jest dyrektorką i czynną pedagog przedszkola „Mały Olimpijczyk” przy ul. Symfonii 4. Uwielbia podróże i poznawanie świata. Swoją pasją pragnie zarażać młodych ludzi.

  Książka ukazała się pod honorowym patronatem burmistrza Ursynowa, DOK Ursynów oraz portalu Haloursynow.pl. Premiera "Siedmiomilowe buty, czyli jak zorganizować wycieczkę z przedszkolakami" odbędzie się w sobotę 11 września o godz. 12 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kajakowej, gdzie będzie można nabyć książkę. Poza tym przewodnik dostępny będzie w większych księgarniach, sklepach podróżnika i online.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3834 sekundy
  REKLAMAA2 GIGANT500 spoxschool 06.09.2021 - 29.09.2021