REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Trawnik przy Szpitalu Południowym zapewne nie doczeka wiosny, jeśli nic się nie zmieni. Wraz z odwilżą parkujące na nim samochody zamieniają go w błotnistą maź. Rozwiązaniem mają być mandaty za łamanie prawa. A jeśli to nic nie da - Zarząd Zieleni zagrodzi wjazd na trawnik. 

  Otwarcie punktu szczepień w Szpitalu Południowym zapoczątkowało niechlubny zwyczaj wielu kierowców. Zamiast szukać legalnego miejsca parkingowego, zostawiają samochody na trawniku ciągnącym się wzdłuż ul. Pileckiego aż do skrzyżowania z Gandhi. 

  Ludzie poszli na  łatwiznę i rozjeżdżają trawniki. Samochody parkują do samych świateł.

  Dopóki było mroźno, a ziemia była twarda, zniszczenia były stosunkowo niewielkie, ale teraz, robi się tam kałuża z błotem, a nie trawnik.

  Jest niszczony teren, który ledwo co został oddany do użytku i pracach budowlanych wrócił do normalnego stanu. Szpitala jeszcze nie otworzyli w całości, więc problem będzie się nasilał

  - twierdzi nasza czytelniczka, która zwróciła nam uwagę na zachowanie kierowców.

  Parkingi wokół szpitala 

  Dla pacjentów Szpitala Południowego, tuż obok wejścia od strony Pileckiego, przeznaczono około 20 miejsc parkingowych. Zwykle są one zajęte.

  - Zapewniając długie godziny szczepień, a przypomnę że szczepimy 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8:00 do 20:00, staramy się minimalizować liczbę pacjentów przypadającą na daną godzinę. To także w znacznym stopniu ogranicza problem ze znalezieniem miejsca parkingowego - mówi Ewa Więckowska, prezes zarządu Szpital Solec sp. o.o.

  Praktyka pokazuje, że jest inaczej. Miejsca przed szpitalem są ogólnodostępne i parkować mogą wszyscy, nie tylko pacjenci. Poza tym wielu kierowców woli zaparkować na trawniku niż na pobliskim dużym i zwykle pustym placu po drugiej stronie skrzyżowania Pileckiego z Gandhi, obok Areny Ursynów. Wolne miejsca można znaleźć też naprzeciwko szpitala, na parkingu przy ul. Marco Polo.

   - To efekt mentalności wielu kierowców. Muszą podjechać pod same drzwi. Rozumiem, że przywożą starsze osoby, ale bez przesady. Chodzą przecież do sklepu, kościoła, to mogą też przejść się te 100-200 metrów z parkingu. Żenada do kwadratu! - podsumowuje pan Marcin.

  Sposoby na kierowców

  Samo narzekanie jednak niczego nie zmieni. Jednym ze sposobów walki z procederem jest uderzenie po kieszeni kierowców łamiących prawo. Na razie szpital nie zgłosił sprawy parkowania straży miejskiej, ani policji. 

  - Jeżeli jednak samochody będą zagrażały bezpieczeństwu ruchu, nie wykluczamy takiego działania w przyszłości - zapowiada prezes Więckowska.

  Innym sposobem ochronienia trawnika przed autami, może być jego fizyczne odgrodzenie od jezdni. A to już sprawa Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, który ma pod opieką wspomniany teren. Jak się dowiedzieliśmy, urzędnicy czekają na odwilż, aby zdecydować co dalej. Na pewno nie zamierzają zlecić montażu barierek, bo to praktyka, od której odchodzi się w stolicy.

  - Jedną z możliwości, które rozpatrujemy, jest posadzenie tu krzewów, które uniemożliwiłyby wjazd samochodom. Przy czym, zgodnie z bieżącym planem nasadzeń tego typu prace zaplanowane zostały na jesień. Jeśli proceder nielegalnego parkowania będzie się powtarzał, przekażemy stosowne informacje do straży miejskiej. W ostateczności wykonamy w tym miejscu tzw. wyniesione krawężniki - zapowiada Anna Stopińska, rzecznik Zarządu Zieleni.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 30
   WKURZONY
  • 25
   BRAK SŁÓW

  34Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~saba1 34 2 miesiące temu

   Od parkuj i jedź przy Stokłosach jest 800 metrów. I pełno wolnych miejsc.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RoSo 33 2 miesiące temuocena: 33% 

   Jak to możliwe, że oddając szpital nie przewidziano miejsc parkingowych?????To jakaś paranoja....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 32 2 miesiące temuocena: 75% 

   Taki efekt kiedy buduje się obiekty bez możliwości zaparkowania. Z osobą starszą, niedołężną jak mam podjechać i gdzie zaparkować?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 31 2 miesiące temuocena: 67% 

   Taki efekt kiedy buduje się obiekty bez możliwości zaparkowania. Z osobą starszą, niedołężną jak mam podjechać i gdzie zaparkować?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lubię Miasto 30 2 miesiące temuocena: 81% 

   Jako stowarzyszenie które bez ideologii naprawde walczy o miasta przyjazne wszystkim mieszkańcom będziemy wnioskować o wybudowanie odpowiednio dużego parkingu przy szpitalu południowym. Nie bądźmy naiwni jak reaktywiści, ludzie starzy i schorowani nie będą jechali w mrozie do szpitala rowerkami! Ilość miejsc parkingowych powinna być zależna od ilości łóżek i pracowników przy realnym założeniu że 3/4 chorych i pracowników przyjeżdża samochodem. To i tak jest mało bo przecież w szpitalu leczy się też tych co nie leżą a oni też w większości przyjeżdżają samochodami. Pamiętajmy że szpital wybudowało miasto i od niego trzeba sie domagać parkingu jak nie ma miasto powinno udostępnić okoliczne trawniki i chodniki przy zachowaniu wymaganego przepisami 1,5m dla pieszych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hihi hihihi 29 2 miesiące temu

   Odczep się od rowerów czubie

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gregg 28 2 miesiące temuocena: 53% 

   Kilka kepek trawy mniej swiatu nie zaszkodzi, a jezdzenie i suzkanie miejsc postojowych ktorych w okolicy brakuje zasmradza i szkodzi swiatu bardziej. Tam trzeba zrobic miejsca parkingowe bo ewidentnie mieszkancom bardziej ich potrzeba niz 5 kepek trawy na której nawet nikt nie polezy...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inna 27 2 miesiące temuocena: 67% 

   Z kilku kępek trawy zrobi się zaraz teren wielkości boiska piłkarskiego. Poza tym gdyby można było i pozwalałyby na to przepisy, na pewno powstałaby tam zatoka parkingowa. Przecież tam jest duże skrzyżowane. Nie wyobrażam sobie miejsc parkingowych 2 m od świateł. To jest czyste lenistwo i brak myślenia.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wrr 26 2 miesiące temuocena: 57% 

   A może to znak? Warto aby zamiast trawnika, powstały miejsca postojowe?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 25 2 miesiące temuocena: 46% 

   a moze to znak tego ze nalezy przestrzegac znakow i prawa. U siebie pod domem tez wjezdzasz na trawnik, jezdzisz po chodniku, wzdluz pasow - czy robisz to tylko jezdzac w inne rejony Warszawy?. Przyklad zakrywania nosa i ust maseczkami pokazuje jasno ze ludzie maja w d..przepisy i ze prosba nic sie nie ugra - dlatego karac karac i jeszcze raz karac.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 24 2 miesiące temuocena: 0% 

   Jak piesi robia deptak, to jest powod do budowy w tym miejscu chodnika. Jak rowerzysci sie pakują pod prąd, to jest powod do robienia kontraruchu. Jak przypinaja rowery byle gdzie do barierek, to sie domagają w tym miejscu wiat dla rowerów. Badzmy wiec konsekwentni - skoro ludzie tu parkują to znaczy, ze jest potrzeba stworzenia tu legalnych miejsc parkingowych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 23 2 miesiące temuocena: 66% 

   Jakoś jak w okolicach bazaru kierowcy parkują gdzie i jak chcą - rozjeżdżając trawniki, parkując w pasie ruchu, na budowie, zastawiając innych i ogólnie panuje chaos co tydzień od 2 lat to nikt z redakcji się tym nie zainteresował. Tu ledwo tydzień i już artykuł

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyniak 22 2 miesiące temuocena: 82% 

   Bo redakcja, mimo swojej udokumentowanej apolityczności, woli niektórych tematów nie rozstrząsać.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 21 2 miesiące temuocena: 50% 

   Gdzie z tym dokumentem apolityczności można się zapoznać?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Emil 20 2 miesiące temuocena: 81% 

   Jest pusty parking przy Arenie Ursynów. Czy naprawdę przejście tych 50 m to taki wyczyn? Smutne i przykre

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maro 19 2 miesiące temuocena: 50% 

   Jaki pusty Tiry tam się panoszą

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pik24 18 2 miesiące temuocena: 67% 

   Parking przy szpitalu powinien być płatny, taj jest w prawie wszystkich szpitalach (pierwsze 30 minut bezpłatne).

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fundacja Starzyńskiego 17 2 miesiące temuocena: 69% 

   Dlaczego ludzie którzy mają i tak ciężko bo muszą iść do szpitala mają być jeszcze karani opłatami za parkowanie? Zwłaszcza że te parkingi przed szpitalami zdzierają gruba kase. To chyba nie tak powinno wyglądać i towarzysze powinni być pierwsi by to zmienić skoro podobno sie tak troszczą o najsłabszych, w tym wypadku chorych

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 16 2 miesiące temuocena: 69% 

   oczywiscie ze tak podjezdzasz przywozisz osobe i odjezdzasz - a jak chcesz dluzej - to placisz. Chyba kazdy pamieta jak wygladaly chodniki uliczki w centrum zanim wprowadzili platne parkowanie , lub zanim wprowadzili system w autach ktore jezdza i sprawdzaja kwity parkingowe- mandaty sypia sie az milo. Dostaniesz raz - zrozumiesz ze zrobiles zle- nastepnym razem tak nie zaparkujesz.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 15 2 miesiące temuocena: 50% 

   Tak, jest platny. Moze jak codziennie przez miesiac bedziesz jezdzic do malego dziecka w CZD i placil 5 zł za godzinę postoju, to ci sie percepcja zmieni.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 14 2 miesiące temuocena: 69% 

   Bydło zawsze bydłem będzie!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 13 2 miesiące temuocena: 82% 

   Nie obrażaj zwierząt takim porównaniem, niektórzy ludzie są znacznie gorsi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U 12 2 miesiące temuocena: 45% 

   Dorobili sie aut to sie panosza. Smieciarze.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jakub 11 2 miesiące temuocena: 56% 

   @U Typowe razemkowe brednie gdzie człowiek sukcesu z domem a nie odziedziczoną ciasną klitką w centrum i samochodem a nie skazany na zbiorkom to od razu burżuazja której trzeba uprzykrzać życie

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maro 10 2 miesiące temuocena: 89% 

   A tam dalej jest duży parking tylko tyle że zawalony Tirami bo ktoś Sobie zrobił z niego bazę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alonzo 9 2 miesiące temuocena: 86% 

   Ta straż wiejska to strasznie ułomna jest. Widziałem jak jechali, przejeżdżali obok zaparkowanych samochodów na trawie i nic zero reakcji. Po co się mają męczyć. Wczoraj jechałem trawnik wygląda tragicznie, aż żal patrzeć bo wszędzie w koło beton, kostka a trawniki to jak oaza na pustyni, na wagę "złota". Może po nagłośnieniu sprawy się zainteresują?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 8 2 miesiące temuocena: 94% 

   Nie zainteresują. Oni przyjeżdżają i 'reagują' wyłącznie, gdy ktoś im coś zgłosi. Tak mi kiedyś powiedział taki bystrzak, co to wypisywał druczek na jeden źle parkujący samochód, a drugiego z identyczną sytuacją już pod uwagę nie brał (bo zgłoszono tylko ten pierwszy).

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 7 2 miesiące temuocena: 93% 

   dokładnie - bez zgłoszenie interwencji nie podejmą, bez zgłoszenie nie widzą wykroczenia - taka formacja, do rozwiązania

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kolo 6 2 miesiące temuocena: 100% 

   SM na Ursynowie to tragedia, u mnie na osiedlu, po wielu zgłoszeniach od dwóch lat jeszcze nie znaleźli czasu, żeby przyjechać. Parkuje tu codziennie około 50 samochodów osób przyjezdnych "na zakazie".

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 2 miesiące temuocena: 81% 

   I jak zwykle biedna straż miejska jest bezradna. A odnośnie kierowców to jak śniegi puszczą to może zauważą gigantyczny parking przy Arenie Ursynów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tree 4 2 miesiące temuocena: 71% 

   masz rację, zauważą bo im buty w błocie się ubrudzą - jak by tam był żwirek lub kostka to można zapomnieć o refleksji

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 2 miesiące temuocena: 93% 

   tree, ale są organy, co mogą refleksję zostawić na piśmie za wycieraczką.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kk 2 2 miesiące temuocena: 80% 

   Może mogliby najpierw zauważyć parking przy szpitalu. Kierowcy parkujący pod Arena też nie są zbyt chętni na dalsze spacery 200 m sądząc po tym jak parkują zajmując 1 pas lub na zakręcie stwarzając zagrożenie. Ale ani szpital ani Arena sobie z tych kierowców nic nie robi, a wystarczyłoby by ochroniarz zgłaszał to straży miejskiej, by się rozeszło i może byłby porządek.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inna 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Proszę mi wierzyć, że sama wysyłałam zgłoszenia do straży wraz ze zdjęciami i prośbę o interwencję. Chodzę tą drogą codziennie do i z pracy i nigdy nie widziałam interwencji. Teraz zaczyna się coraz większy problem. Mróz puścił, ziemia mięknie a doły po kołach coraz głębsze. Naprawdę przykro na to patrzeć :-( Wzdłuż Areny jest olbrzymi parking, do przejęcia kilkanaście metrów. Słabe to nasze społeczeństwo.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5233 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021