REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Chodnik jest tak wąski, że nie da się przejść - narzekają mieszkańcy osiedla przy Cybisa i Dunikowskiego. I domagają się remontu chodnika a przynajmniej zainstalowania ograniczników parkowania. Czy dzielnica dostrzeże problem?

  Chodnik po północnej stronie ulicy Herbsta od zawsze jest bardzo wąski, ale tak wąskiego przejścia, w dodatku z latarniami po środku, w tej części Ursynowa nie ma.

  - Z wózkiem tu w ogóle nie przechodzę, bo się po prostu nie da - mówi Malwina, mama 3-letniego chłopczyka.

  Sytuację pieszych pogarszają jeszcze samochody parkujące w zatokach wzdłuż Herbsta. Pal sześć, gdy ustawią się maską na wysokości krawężnika - najczęściej jednak "dobijają" do niego kołami, co zwęża i tak już wąską przestrzeń dla pieszych.

  Stary, blisko 40-letni chodnik z równie starymi latarniami to relikt PRL. Dzielnica nigdy go nie wyremontowała, choć znajduje się w jej administracji. Dla pieszych to droga do przystanku przy Pileckiego, szerszy chodnik byłby użyteczny także dla samych kierowców, którzy mogliby wygodniej dostać się do swojego auta - choćby spakować wózek dziecięcy. Wspomnijmy też rowerzystów, często wybierających akurat ciasny chodnik do przejechania w kierunku drogi rowerowej na Pileckiego.

  - Mam nadzieję, że dzielnica coś z tym zrobi. Może wreszcie czas pomyśleć o remoncie, i dostosowaniu przejścia do potrzeb matek z dziećmi czy osób niepełnosprawnych? - pyta pani Malwina.

  Dzielnica zna problem, bo po naszym zapytaniu, burmistrz osobiście udał się na miejsce, by sprawdzić co da się zrobić.

  Remont ulicy, zdaniem Roberta Kempy, na razie nie wchodzi w grę. Kilka lat temu, przy okazji projektu poprawy bezpieczeństwa na kilku ursynowskich ulicach zgłoszonego do budżetu partycypacyjnego, urząd wyliczył koszty takiego remontu. Za dostosowanie chodników i wytyczenie ścieżek rowerowych z kasy miejskiej trzeba by było wysupłać nawet 4 mln złotych.

  Innym rozwiązaniem są wspomniane przez mieszkankę ograniczniki parkowania, od niedawna stosowane na Ursynowie. Pojawiły się właśnie tam, gdzie auta blokują przejście pieszym - m.in. na Mielcarskiego czy przy Iwanowa-Szajnowicza. Czy pojawią się na Herbsta?

  - Sprawdzimy to. Większy problem widzę też na Herbsta, ale bliżej alei KEN, gdzie samochody zastawiają chodnik w rejonie przystanku autobusowego - mówi burmistrz Kempa i zapowiada, że dzielnica szybciej zainterweniuje w tej sprawie.

  W obu przypadkach interwencja jest konieczna, bo piesi na Herbsta są najbardziej poszkodowaną grupą użytkowników tej ulicy. Wąskie przejścia to norma, ale z drugiej strony w tym rejonie Ursynowa bardzo trudno o miejsce parkingowe. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~amela 8 8 miesięcy temu

   W tym rejonie i tak nie ma gdzie parkować (zamknięta budowa na Dunikowskiego zabrała parkingi, a dodatkowo brakuje miejsc dla pobliskiego szpitala onkologicznego). Takie ograniczniki zablokują jedynie część jezdni. Może jednak latarnie da się przestawić i zamienić na oświetlenie ledowe co pozwoli na oszczędność na prądzie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbyszek 7 8 miesięcy temu

   Podawanie ul. Iwanowa-Szajnowicza za przykład poprawnego montowania ograniczników parkowania w zatokach parkingowych jest dużym nadużyciem. Chodnik jest szeroki na ok. 3 m i samochody nigdy nie utrudniały przejścia pieszym po chodniku. W mojej ocenie to niepotrzebny wydatek.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Władek 6 8 miesięcy temuocena: 30% 

   Łojezu, ludzie! Na co wy w to wadze wciągacie?! Przecie ona zaraz rozwiąże problem we właściwy sobie sposób, czyli po prostu opalikuje te miejsca i będziecie mieli ch..., a nie parking! Przesadzam? No to proszę: "Większy problem widzę też na Herbsta, ale bliżej alei KEN, gdzie samochody zastawiają chodnik w rejonie przystanku autobusowego - mówi burmistrz Kempa" - a przecież tu już jest chodnik opalikowany. Mało, jak widać. Pamiętajcie, że to rok wyborczy, czyli rok wzmożenia wadzy - będzie chciała robić dobrze na siłę, nawet jeśli tego nie potrzeba...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Byczek 5 8 miesięcy temuocena: 100% 

   podjedź na przystanek Dunkowskiego 02 vis a vis akumulatorów i powiedz gdzie tam są słupki jak przystanek jest cały czas zastawiony samochodami? chyba przystanki pomyliłeś!!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • __on__ 4 8 miesięcy temuocena: 89% 

   Szanowna Redakcjo, zapraszam na wizję lokalną ulicy Beli Bartóka 8 naprzeciwko Apteki Cosmedica i Drogerii Rossmann tam to dopiero jest chodnik zastawiony. Pomimo znaku drogowego informującego, że pojazdy winny parkować równolegle do jezdni parkują prostopadle. Mowy nie ma o tym, żeby dwie osoby mogły iść obok siebie, a przejście wózkiem dziecięcym graniczy z cudem. Incydent wielokrotnie zgłaszany do Straży Miejskiej lecz wynik zgłoszenia " W wyniku kontroli nie potwierdzono zdarzenia". A samochody jak parkowały tak parkują. Pozdrawiam

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~big 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   tutaj słupki są koniecznie potrzebne i zgadzam sie w 100% że nie można przejsć!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Basia 2 8 miesięcy temuocena: 33% 

   Parkowanie przy przystanku ,,Dunikowskiego 02" przy ul.Herbsta jest większym problemem i obok przy przejściu dla pieszych!!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 1 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Po co tam ten parking. Powinni trawę zasiać, drzewa posadzić i deptak zrobić !

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2524 sekundy
  REKLAMA