REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Do końca lipca zostanie ukończony nowy chodnik między Tesco a budowanym na Kabatach nowym osiedlem. Powstanie kolejny fragment ul. Iwanowa-Szajnowicza, który zakończy się zawrotką.

  Gdy w połowie czerwca wąski chodnik na tyłach Tesco został zagrodzony metalowym płotkiem, a przejście przesunięte na parking hipermarketu, mieszkańcy bloków w rejonie ul. Zaruby pytali jakie ostateczne plany ma deweloper budujący obok apartamentowce. To właśnie zatrudniona przez Longbridge firma Polbet zburzyła dawny chodnik, prowadzący m.in. na kabacką pętlę autobusową i w jego miejscu rozpoczęła wykopy. 

  - Budujemy ulicę prowadzącą do nowych bloków. Będą też oczywiście chodniki po obu jej stronach. Prace potrwają do końca lipca. Po ich zakończeniu zniknie oczywiście tymczasowe przejście - zapowiada jeden z robotników pracujących na budowie.

  Co się zmieni?

  Ale w tym rejonie wraz z osiedlem powstaje też nowy układ komunikacyjny. Deweloper wybuduje fragment ulicy Iwanowa-Szajnowicza łączący nowe bloki z al. KEN. Ulica będzie się kończyła zawrotką za budynkami, więc nie połączy KEN z Zaruby.

  - Taki skrót byłby uciążliwy dla mieszkańców m.in. z uwagi na możliwość dojazdu do szkoły przy Zaruby. Zanim nie powstanie Południowa Obwodnica Warszawy oraz ul. Ciszewskiego-bis nie ma mowy o ewentualnym połączeniu ul. Iwanowa-Szajnowicza w całość. A i tak najpierw przeprowadzilibyśmy w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami tej części Kabat. Lepiej te pieniądze wykorzystać na inne cele, jak choćby potrzebną na Kabatach przychodnię zdrowia, czy bibliotekę - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Około 90-metrowy odcinek ulicy Iwanowa-Szajnowicza, umożliwiający dojazd od strony alei KEN deweloper buduje na własny koszt. Zobowiązuje go do tego umowa z dzielnicą. Pomiędzy nowymi blokami a nową szkołą zostanie zachowane popularne wśród mieszkańców dojście do Lasu Kabackiego. 

  TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ UKŁAD KOMUNIKACYJNY PRZY NOWYM OSIEDLU - źródło: projekty dewelopera

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 73

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 16
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mieszkaniec2 17 9 miesięcy temuocena: 83% 

   Metro pod nosem to nie- ułatwienie dla kierowców żeby najchętniej do mieszkania wjechali kabaret

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 16 9 miesięcy temuocena: 67% 

   do Issa: Słuszny wywód, tylko nie do końca. Właśnie o tym pisałem - kilka lat temu Edbud próbował tam stawiać osiedle i zablokowano ten pomysł. Obecna inwestycja "Forresta Gumpa" za Tesco zbliża się do tego terenu przedpola. Kolejni będą próbowali, a przykład z Moczydła pokazuje, że "tajemnicza niewidzialna ręka" pozwoliła postawić domy w otulinie lasu - potem dopiero zaczęto pytać, sprawdzać, etc.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 15 9 miesięcy temuocena: 33% 

   wystarczyłoby żeby gmina przelicytowała stawkę....albowiem spodziewam sie, że (prywatny) właściciel chciał osiagnąc najlepszą cenę.. Proste, wydaje sie. Gmina/Warszawa jakoś POTRAFIŁA zablokowac prywatyzacje gruntow, w mysl (czy raczej przeciw) ustawy Warszawy a potem PISowej (bo my, na Kabatach, ciagle nie podlegamy ustawie uwłaszczeniowej) a takiego g...na nie potrafi zablokować? proszę....

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaniepokojony 14 9 miesięcy temuocena: 61% 

   Panie Burmistrzu, jak tylko zostaną oddane do użytku szkoła i przedszkole przy Zaruby, samochody rodziców dowożących rano dzieci kompletnie zablokują ulicę Dembego, właśnie przez BRAK tego łącznika Szkoła-KEN. I będzie TOTALNY PASZTET. Ciekawe kto go zje???

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazur 13 9 miesięcy temuocena: 44% 

   A kiedy połączenie ul. Belgradzkiej z ul. Pileckiego wokół górki Kazurki?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 12 9 miesięcy temuocena: 69% 

   NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MOŻE JESZCZE Z lASY kABACKIEGO ZROBIĆ CI PARKING???????????

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 29 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazur 11 9 miesięcy temuocena: 53% 

   ~ kazur~ w marzeniach sennych ;)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 10 9 miesięcy temuocena: 29% 

   ~pol, czy tam przedpol...wcześniej czy później bedziesz musiał się z tym pogodzić...Chyba że to twój prywatny grunt? aaaa...nie! no to przykrosć...taka...chyba że wcześniej umrzesz...no to już "później" nie trzeba bedzie rozważać...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 9 9 miesięcy temuocena: 29% 

   Ale ty pol juz dostales niedawno parking wlasnie pod lasem kabackim, dla mieszkancow kazury. Morze asfaltu. To co sie tak rzucasz? Sam ma, ale innym nie da, typowy pol aczek. To przedluzenie belgradzkiej jest bardzo wyczekiwane i potrzebne. Na dociagniecie woronicza do zwirki i wigury trzeba bylo tez troche piczekac, ale jest. I to samo bedzie z belgradzka.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 8 9 miesięcy temuocena: 82% 

   Robią co mogą, a mogą co chcą bo płacą... Los przedpola Lasu Kabackiego jest przesądzony. Kiedy kilka lat temu, kiedy pogoniono Edbud, wydawało się, że jest jakaś koncepcja ochrony tego terenu przed deweloperką. Chyba jednak nie ma.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 7 9 miesięcy temuocena: 54% 

   przedpole??? pol, to ty??? otoż..."przedpole" lasu kabackiego to był (jest?) teren prywatny, co łatwo było zauwazyc mieszkajac tu i spacerujac/jeżdżąc rowerem - albowiem ciągle mozna było zauważyc działalnosc "rolniczą'. I, w zwiazku że to teren prywatny, to chyba prywatny właściciel moze z tym robic co chce. Np. sprzedać developerowi. Co moze zrobic z tym miasto? gmina? Owszem, też wolałabym (przed)pole kapusty pod lasem kabackim....ale jeśli to było prywatne pole to nie nasz interes kto, za ile i komu sprzedał....

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 6 9 miesięcy temuocena: 75% 

   A daj spokoj, na wuja mi w miescie smiedzaca kapusta pod oknami. Jak komus bloki przeszkadzaja, to niech zacznie od zburzenia swojego, na jego miejscu tez cos kiedys rosło.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

   ~Xyz, no wiesz....jak ostatnio, jadąc rowerem do lasu, widzialam takie pole kapusty, świeżutkiej, ktorej nikt nie zbierał z pola, to sama sie zastanawiałam, czy nie urąbać jednej głowki, zamiast kupowac kilkudniową z Lidla...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 4 9 miesięcy temuocena: 54% 

   Widać, że będzie porządnie zasłupkowana i zatrawnikowana, żadna swołocz nie zaparkuje, choćby waliło się i paliło, hi, hi. Jakiś szlabanik?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zatroskany 3 9 miesięcy temuocena: 75% 

   Zapytam ponownie - czy Miasto zapewniło, aby było dojście między blokami, a nowa szkola do Lasu Kabackiego, jak to było możliwe przed rozpoczęciem obu inwestycji? Czy Redakcja mogłaby zbadać ten temat?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 2 9 miesięcy temuocena: 31% 

   Jesli bedzie ulica, to przejscie tez

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kaba 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Sprawdz plan zagospodarowania ale z tego co oamuętam tam jest w planie pas zieleni pieszo-rowerowy - jako kontynuacja tego co jyz istnieje od Wąwozowej wzdłuż ogrodzenia Tesco

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4552 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021