REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Wizualizacja nowego bloku

  Wizualizacja nowego bloku (Longbridge Polska)

  Na tyłach Tesco, na prywatnej działce, ruszyły przygotowania do budowy osiedla mieszkaniowego. Na razie powstaną tam dwa kameralne budynki, a w kolejnych etapach następne.

  Mieszkańcy Kabat od kilku dni obserwują prace przygotowawcze do budowy nowego osiedla. Chodzi o tereny na tyłach Tesco pomiędzy Stacją Postojowo-Techniczną Metra Warszawskiego, al. KEN oraz dwiema polnymi (na razie) dróżkami: Iwanowa-Szajnowicza i przedłużenia Sępa-Szarzyńskiego.

  - Jako mieszkanka jestem zaniepokojona tą inwestycją: to ingerencja w niezbędne na tym obszarze tereny zielone, które mają wartość tak dla mieszkańców, jak i dla dzikich zwierząt. Nie wiem czy ta budowa jest zgodna z planem zagospodarowania terenu. Bo wygląda to jak typowe dla Warszawy kontynuowanie zabudowy gdziekolwiek się da, bez refleksji chociażby nad tym, jak kolejny budynek wpłynie na wygląd okolicy, która w tym momencie jest już prowadzącym do lasu obszarem spacerowym - pisze do nas pani Janina. 

  Inwestor - deweloper Longbridge Kabaty - działa zgodnie z prawem. W planie miejscowym uchwalonym w 2008 roku ponad 2,5 hektara gruntów od strony alei KEN a poniżej Iwanowa-Szajnowicza przeznaczony jest pod wielorodzinną zabudowę mieszkaniową. Firma uzyskała w urzędzie dzielnicy prawomocne pozwolenie na budowę. W 2016 roku dzielnica i Longridge wymieniły się też działkami, tak by Ursynów mógł wybudować szkołę od strony Zaruby, a deweloper bloki od al. KEN (miał już większość działek w tym rejonie).

  Swoją inwestycję Longbridge rozpocznie w marcu tego roku od dwóch budynków mieszkalnych z usługami w parterze, garażami podziemnymi, drogą wewnętrzną, dojściami, placem zabaw i obiektami małej architeltury.

  - W obu 3 piętrowych budynkach znajdą się razem: 74 mieszkań i 12 powierzchni usługowych, a w garażu podziemnym 120 miejsc parkingowych - informuje Marcin Szulc, prezes Longbridge Kabaty.

  Budowa potrwa 1,5 roku. Takich niskich bloków na tyłach Tesco będzie więcej, ale firma postanowiła budować je etapami. Budynkami wypełniony będzie w przyszłości cały teren ograniczony ulicami: Iwanowa-Szajnowicza od północy, aleją KEN od zachodu, ul. Kabacką od południa i ciągiem pieszo-rowerowym od wschodu.

  Co ciekawe, deweloper na podstawie umowy z dzielnicą wybuduje na własny koszt ok. 90-metrowy odcinek ulicy Iwanowa-Szajnowicza, czyli dojazd od strony alei KEN.

  - Deweloper płaci za grunt i roboty drogowe. Dalej ulicy Iwanowa-Szajnowicza nie pociągniemy, by nie tworzyć uciążliwego skrótu z alei KEN do Wąwozowej. Będziemy chcieli zapytać mieszkańców czy jest to zasadne. Wydaje mi się, że pozostawienie kilkudziesięciometrowego pieszego dojścia do przyszłej szkoły nikomu nie zaszkodzi - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Longbridge to ta sama firma, która chciała budować blok nieco dalej na wschód, bliżej ulicy Zaruby. Dokładnie na południe od szkoły, którą chce już w tym roku stawiać dzielnica. Po bataliach sądowych z miastem uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę. Deweloper wstrzymał się jednak z budową i zgodził się na zamianę działek z miastem, tak by na ogrodzonym już terenie mogło powstać boisko sportowe.

  - Jesteśmy przychylni tej inwestycji i należy przypomnieć, że szkoła stała się tam w ogóle możliwa, m.in. dlatego, że 22.07.2016 r. przekazaliśmy miastu nasze działki pod inwestycję oświatową. Jednak negocjacje w sprawie dodatkowo potrzebnego terenu na boisko ciągną się już ponad 2 lata i konieczne w końcu będą konkretne decyzje miasta - mówi prezes Szulc.

  Burmistrz, dla którego budowa szkoły jest priorytetowa, już w październiku ubiegłego roku zapowiadał, że postara się o pełnomocnictwa do prowadzenia rozmów z deweloperem, aby przyspieszyć wymianę terenów. Przetarg na budowę szkoły przy Zaruby ogłoszony zostanie w najbliższych dniach, a boisko podstawówce jest niezbędne. W wariancie pesymistycznym, jeśli nie uda się zamienić działek, dzielnica planuje jego budowę po drugiej stronie ul. Zaruby. Ale będzie z tym problem, bo te działki również należą do prywatnych właścicieli.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 354

  • 119
   BARDZO PRZYDATNY
  • 29
   ZASKOCZONY
  • 37
   PRZYDATNY
  • 12
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 92
   WKURZONY
  • 62
   BRAK SŁÓW

  89Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kamil 89 miesiąc temu

   Mieszkałem kilka lat na ul. Zaruby w bloku zaraz na tyłach Tesco. Nie ma żadnych hałasów ani z metra ani z samego tesco. A jeżeli są, to po pewnym czasie człowiek tego w ogóle nie słyszy- ja nie słyszałem. Moim zdaniem teren pod tą inwestycję jest rewelacyjny i zawsze zastanawiałem się jak to możliwe, że na takiej miejscówce funkcjonuje jakiś syfiasty grill-pub. Bardzo bawi mnie szczekanie i parskanie żółcią nieudaczników pod tym artykułem :) Made in Poland.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~michaell26 88 miesiąc temuocena: 100% 

   Z Zaruby faktycznie nie slychać tak jak z Kabackiego Duktu (na końcu) i później w stronę Polnej Róży. Faktycznie miejscówa b. dobra i jak ten grill tyle lat przetrwał to jest tajemnica :)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~michaell26 87 miesiąc temu

   Nie ma się co dziwić jak na Kabatach mieszkania 20-letnie w bardzo średnim standardzie są za 11,5 tys/m2. Po drugie mieszkań jest mało na sprzedaż na Kabatach. Na minus tej lokalizacji to odgłosy metra, które przy otwartch oknach zawsze będą i nie ma się co łudzić, ze będzie inaczej. Plus obok Tesco, którego przyszłośc jest niepewna.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcelina125 86 2 miesiące temuocena: 100% 

   Miejsce może i fajne ale ceny też powalające … od 14,5 tys/m2 do 16,5/m2. Ale jak kogoś stać … zazdroszczę :))

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szpak 85 2 miesiące temuocena: 100% 

   Czy ceny,które podałaś są pewne? Masakra jakaś......

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~michaell26 84 2 miesiące temuocena: 0% 

   Niestety ceny zapowiadają się wysokie...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kornik 83 2 miesiące temuocena: 0% 

   Tzn. jakie konkretnie? Wiesz coś na ten temat?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek Natolin 82 2 miesiące temuocena: 33% 

   Mili forumowicze, Powiem tak - przymusu nie ma, kupować nie trzeba. Kto chce i ma pieniądze kupi. Moim skromnym zdaniem to bardzo bobre rozwiązanie. Lepiej, że będzie ładne osiedle jak parasole Żywca i kiełbasa z grilla. To jest rozwój i postęp. A terenów zuelonych jest na Kabatach wystarczająco dużo i jeden skwerek za Tesco nie zaburzy koncepcji Zielonego Ursynowa. Brawo Lobgbridge !!! Brawo Prezes Szukc !!! Za konsekwencję i determinację w walce z ciemnotą, wstecznictwiem i abnegatami pięknych, czystych architektonicznych form. Zobaczycie Wszyscy za jakiś czas... To będzie piękny zakątek Kabat. Czekamy z niecierpliwością.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 81 4 miesiące temuocena: 0% 

   Dopiero będą narzekać na odgłosy pobliskiego metra .

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrew 80 3 miesiące temuocena: 0% 

   Mieszkam w pobliżu. Odgłosy metra są nieznaczne.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pat 79 2 miesiące temuocena: 100% 

   E tam. Ja mieszkam przy Zaruby i nic takiego mi nie przeszkadza. A to że jestem głucha to juz inna sprawa :) ale wibracji tez nie czuć więc jest spoko.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~S 78 4 miesiące temuocena: 73% 

   A jak tak sobie tu czytam i widzę, że każdy zazdrości tej lokalizacji. Normalni ludzie drążą dziurę w całym ze zwykłej obawy, że coś się zmieni albo że nie wiedzą albo że nie będzie ich stać albo że będą mieli gorzej. A konkurencja oczywiście pod pseudonimami aż syczy że to nie oni wyharatali taki plejs.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~S 77 4 miesiące temuocena: 0% 

   :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 76 4 miesiące temuocena: 48% 

   Lata 70te XX w. rozbudowuje się Wolica, powstają osiedla Ursynów i Stokłosy. Ci z Wolicy: "Protestujemy, nowe bloki niszczą nam tereny zielone." Lata 80te rozbudowuje się Imielin i częściowo Natolin. Ci ze Stokłos: "Protestujemy, nowe bloki niszczą nam tereny zielone." Koniec lat 80tych/początek 90tych rozbudowują się Kabaty. Ci z Natolina wrzask: "Protestujemy, nowe bloki niszczą nam tereny zielone." Przełom lat 90 i 2000 rozbudowuje się Moczydło. Ci z Kabat i Imielina: "Protestujemy, nowe bloki niszczą nam tereny zielone". Całe lata 90te i pierwsza dekada 2000cznych trwa intensywna rozbudowa Kabat, Imielina, Moczydła i Natolina... słoiki starszej daty do słoików nowej daty: "Protestujemy, nowe bloki niszczą nam tereny zielone." Lata 2020-2030 po Lesie Kabackim nie ma już śladu, a wrzask ciągle ten sam od ponad pół wieku: "Protestujemy, nowe bloki niszczą nam tereny zielone." Słoik, słoikowi zgotował ten los. Uchwała Powsina i Konstancina: "Od warszawki odgrodzić się wysokim murem."

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 75 4 miesiące temuocena: 25% 

   P.S. Ręce precz od Zielonego Ursynowa. Zresztą, ZU powinien już dawno zrobić secesję i się ukonstytuować jako odrębna dzielnica. Deweloperka precz od Zielonego Ursynowa.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sowa 74 4 miesiące temuocena: 92% 

   Spokojnie, po co te czarne wizje, histeria i wysokie mury. W latach 70 i 80 było centralne planowanie w latch 90 były plany ogólne a dopiero w XXI w zaczęto na bazie szczegółowych mpzp dbać o jakiś ład. A poza tym ktoś musiałby najpierw kupić las a się nie da, no a przecież longbridge musi zdawać sobie sprawę, że to co wyróżnia jego teren to właśnie zalety Lasu Kabackiego. Nic lasowi nie grozi.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sowa 73 4 miesiące temuocena: 92% 

   Zgadzam się, że Las Kabacki jest super i zawsze tak ma być. Ale zaraz "mury, pułkownicy, precz"? Bez przesady, nikt nie buduje w lesie. Pewnie wszyscy by chcieli ale nikt nie może.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 72 4 miesiące temuocena: 17% 

   @Sowa... W teoretycznym państwie nad Wisłą nie ma tak, że jest coś czego by się nie dało kupić. Jakby był chętny na Zamek Królewski czy Wawel to już dawno by one zostały opędzlowane. Nie takie cuda działy się w tym kraju.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sowa 71 4 miesiące temuocena: 90% 

   Dobra Autochton wygrałeś. Na wszystko masz odpowiedź jak nie taką to inną nawet z 2030r. Zgoda. Ale przyznaj mi chociaż raz racją, że Las Kabacki jest super. I piąteczka.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 70 4 miesiące temuocena: 100% 

   @Sowa... No dobra. Las Kabacki jest super. I piąteczka.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 69 4 miesiące temuocena: 29% 

   P.P.S. Jak się daje Kampinowski Park Narodowy powoli rozgryzać zabudową trzech Izabelinów, Truskawem i Mościsk to z Lasem Kabackim pójdzie lekutko. Żadne wielkie mecyje dla kręcilodów. Aha, lemingi Peowsko-zaKODowane... Tylko później się nie dziwcie, że do Lasu macie coraz dalej. :-D))))

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 68 4 miesiące temuocena: 60% 

   @ autochton "Kampinowski"? Z Ciebie taki autochton, jak ci od "Woroniczej"

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 67 4 miesiące temuocena: 35% 

   "- Jako mieszkanka jestem zaniepokojona tą inwestycją: to ingerencja w niezbędne na tym obszarze tereny zielone, które mają wartość tak dla mieszkańców, jak i dla dzikich zwierząt. Nie wiem czy ta budowa jest zgodna z planem zagospodarowania terenu. Bo wygląda to jak typowe dla Warszawy kontynuowanie zabudowy gdziekolwiek się da, bez refleksji chociażby nad tym, jak kolejny budynek wpłynie na wygląd okolicy, która w tym momencie jest już prowadzącym do lasu obszarem spacerowym - pisze do nas pani Janina." Pani Janina, a pani to się może jak sprowadziła i osiedliła? Pani może apartamentowiec czy willa, zbudowane w otulinie Rezerwatu Kabackiego, to nie łamały wszelakich standardów ochrony środowiska? Pani by chciała mieć dla siebie dobrze, a inne słoiki nie mają mieć dla siebie jeszcze lepiej? Może sprawdzić, czy było wszystko OK jak się pani sprowadzała i osiedlała? Tak, że klocki w zęby i cicho-sza.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sowa 66 4 miesiące temuocena: 87% 

   Ale co to za dywagacje bez sensu. Gdzie i co można budować regulują przepisy. Albo jest plan zagospodarowania albo nie ma. Albo ktoś ma teren albo nie. Albo ma pozwolenie na budowę albo nie. Tu nie ma miejsca na domniemania, tu są fakty. W tym miejscu jest mpzp i uzyskali dla swojego terenu pozwolenie. O czym mowa? O terenach zielonych? Przecież nie budują w lesie kabackim albo parku natolińskim (który warto by otworzyć dla mieszkańców). O estetyce? Akurat te obrazki pokazują jedne z najładniejszych budynków na całym Ursynowie. Ale prawo prawem, fakty faktami, gusta gustami a marudy marudami.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 65 4 miesiące temuocena: 8% 

   @Sowa... I oczywiście, guzik prawda, bo np. panom pułkownikom i innym oficerom milicji, sb, towarzyszom z wiadomej Partii (awangardy ludu pracującego miast i WSI) itp. to nie wypadało nie wydać pozwoleń na budowę i tak napisać mpzp, żeby się nie mogli budować w otulinie Rezerwatu naruszając przepisy o ochronie środowiska. Już pod koniec lat 80.tych był z tym problem, a później już poszło.... Zresztą sporo deweloperki, która się wgryzała w Rezerwat, to ich biznesy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Francja elegancja 64 4 miesiące temuocena: 11% 

   Bez sensu tu kupować mieszkania. Też mi wielka atrakcja- las Kabacki i metro. Pobiegać albo śmignąć na nartkach czy rowerku bynajmniej można wszędzie. Liczy się cena. Już za 9k PLN można kupić eleganckie lokum na moim bemowei też blisko przyszłej lini metra na chrzanowie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xiexie 63 4 miesiące temuocena: 56% 

   No jak nie jak tak. Kupić dresik adasia w Wólce i biegać po Chrzanowie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sowa 62 4 miesiące temuocena: 93% 

   Jak można Bemowo do Kabat porównywać. Las Kabacki, metro i najlepsze szkoły to główne powody dlaczego Ursynów jest 3-cią ulubioną dzielnicą Warszawy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tomas 61 miesiąc temu

   trzeba być ignorantem aby porównywać Bemowo z Kabatami, mieszkałem w rożnych lokalizacjach warszawy, Centrum, Mokotów Wola ,Wilanów, ale tylko kabaty maja to coś

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waldorf 60 4 miesiące temuocena: 14% 

   Współczuję debilom, którzy zapłacą 500 tys za segment lub mieszkanie na tym osiedlu a potem będą jęczeć, że pociągi w nocy hałasują. Niech żyje zachłanność i głupota!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabacki Dukt 59 4 miesiące temuocena: 91% 

   Proszę mnie nie obrażać. Nie jestem debilem a bardzo interesuje mnie ta budowa i jak będzie mnie stać to pewnie kupię tam mieszkanie. Co nowe to nowe. Jestem z Kabat i to jest najlepszy duży teren na mieszkania w dzielnicy. Można sądzić inaczej ale to po prosu nie trzeba kupować, zamiast wyzywać.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xiexie 58 4 miesiące temuocena: 7% 

   Patrz i to niby inteligencja. 30 tys takiej inteligencji już na Kabatach mieszka i wiedzieli co kupują, bo już tu wszystko było. I dalej chcą tu mieszkać i nowego szukają. A wystarczy po drugiej stronie lasu w Piasecznie kupić 3 x taniej .

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cichosza 57 4 miesiące temuocena: 20% 

   Skoro bloki mieszkalne powstaną tuż przy ogrodzeniu zajezdni metra to burmistrz powinien wydać decyzję środowiskową dla zajezdni, aby maszyniści przestali trąbić, gdy jadą tam 5 km/h.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xiexie 56 4 miesiące temuocena: 92% 

   dobre i niech jeszcze wprowadzą ustawe zeby na najblizszym skrzyzowaniu KEN/Wawozowa 200 m dalej samochody musialy jezdzic tylko na luzie

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert931 55 4 miesiące temuocena: 24% 

   Trzeba zacząć neta przeglądać bo niebawem pojawia się ogłoszenia " hektary tanio sprzedam " jak na mini ratke zacznie brakowac a słojami dziury budżetowej się nie da zasypać. Ale bycie warszawiokiem kosztuje

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jednooka_Królowa 54 4 miesiące temuocena: 42% 

   Czekam na ogłoszenia typu "Tanio sprzedam mieszkanie przy wyrzutni niefiltrowanych spalin POW" lub "Tanio sprzedam mieszkanie w zaciszu torów manewrowych metra oraz nieuciążliwej, choć olbrzymiej galerii handlowej".

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 53 4 miesiące temuocena: 70% 

   To żeby się doczekać powinnaś dać takie ogłoszenie o swoim mieszkaniu. Bo gdzie Rzym, gdzie Krym

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jednooka_Królowa 52 4 miesiące temuocena: 29% 

   do ~Marcin ... czytanie ze zrozumieniem się kłania w pas i usycha z tęsknoty za ~Marcin 'em. Przeczytaj raz jeszcze co napisałam, i co próbowałeś skomentować. Proszę napisz też coś mądrego ... na pewno jako Mistrz Ciętej Riposty a zarazem Wujek Dobra Rada - potrafisz. Uda się Tobie. Wszyscy komentujący na forum będą za Ciebie trzymać kciuki (mam taką cichą nadzieję) ... tak a' propos Rzym i Krym to nie to samo?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyjaśniam 51 4 miesiące temuocena: 100% 

   Oj mieszkanie w takim sąsiedztwie lepsze od nowych budynków na Bemowie gdzie trzeba tłumaczyć że butów się nie trzyma na zewnątrz.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~totem 50 4 miesiące temuocena: 83% 

   jestem z radomia podniecilem sie ta budowa, parking w tesco jest zadarmo?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyjaśniam 49 4 miesiące temuocena: 100% 

   Jeszcze tak.wiec oszczędzisz sobie na kupnie miejsca lub je wynajmiesz

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zeus 48 4 miesiące temuocena: 75% 

   Tylko dlaczego te niebrzydkie może budyneczki otoczone są płotem jak wiejskie podwórko po którym kozy biegają. Chyba że to celowy zabieg marketingowy celujący we wsiową klientelę, ze swoimi przyzwyczajeniami do stawiania płotków i wojen o miedzę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 47 4 miesiące temuocena: 78% 

   Bożu, co za mowa nienawiści. Nie mam pytań. I cieszę się, że wreszcie wzszystko się tam poprawi. Bloki wyglądają super i wcale nie sam beton. O wiele lepsze niż dzisiejsza toaleta, górki dołki i krzaczory. Budują na swoim. A poza tym ceny naszych mieszkań w okolicy też wzrosną.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~j. 46 4 miesiące temuocena: 4% 

   Typowy szeptany marketing. Te same chwyty co w przypadku rozbudowy Tesco - sąsiad, super to wygląda, uporządkowanie. Zapomniał Pan tylko napisać, że mieszka w mieście a w mieście są bloki.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~vvv 45 4 miesiące temuocena: 0% 

   Mam te same podejrzenia, co osoba pod nickiem "j". Tym bardziej, te peany dotyczące inwestycji głosi tutaj "Sąsiad" również pod drugim nickiem, tym razem jako "Kabacki Dukt".

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~vvv 44 4 miesiące temuocena: 0% 

   Mam te same podejrzenia, co osoba pod nickiem "j". Tym bardziej, te peany dotyczące inwestycji głosi tutaj "Sąsiad" również pod drugim nickiem, tym razem jako "Kabacki Dukt".

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grzesiek 43 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ceny od 14 000 zl/m2 ale i tak będą tłumy chętnych..

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciak 42 4 miesiące temuocena: 94% 

   Sam moze kupie ze dwa. Lubie ta okolice.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 41 4 miesiące temuocena: 82% 

   Co w tym dziwnego ze wybudują dojazd na własny koszt? Przecież potem będą chcieli żeby miasto wykupiło drogę. W całej Warszawie tak robią to i tu tak bedzie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KAMIL 40 4 miesiące temu

   Czytanie ze zrozumieniem sie kłania

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piotrunioo 39 4 miesiące temuocena: 34% 

   Szczerze współczuję. Z jednej strony Tiry i szczury, z drugiej szkoła, z trzeciej stacja postojowa, z czwartej ciąg pieszych do Powsina. Super lokalizacja :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabatka 38 4 miesiące temuocena: 25% 

   Oj tam. Tego na obrazku nie ma, więc przyszli warszawiacy tego nie wiedzą. Zorientują się dopiero po zamieszkaniu i kolejni będą robić awantury, że im metro hałasuje albo śmierdzi albo że centrum handlowe im nagle wyrosło przed blokiem.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 37 4 miesiące temuocena: 91% 

   Poważka? Chodzą tędy ludzie do Powsina? Pieszo jak piesi?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 36 4 miesiące temuocena: 84% 

   Trzeba zapisac ten artykul bo pozniej mieszkancy tych 'budynkow' beda narzekac na stacje postojowa metra, na halas ze strony tesco lub na lotnisko - tylko ze jak ci nowi ale i obecni mieszkancy zapomnieli ze kiedy oni sie wprowadzali to tesco jak i metro juz tam bylo

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wpisz swój nik 35 4 miesiące temuocena: 31% 

   Dla kogo ma być te osiedle mieszkaniowe skoro coraz większa liczba Polaków zostaje wygnana z własnego kraju?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty 34 4 miesiące temuocena: 73% 

   "Te" osiedle?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 33 4 miesiące temuocena: 50% 

   Ciekawe jak tam jest z tym hałasem ze stacji postojowej. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zeus 32 4 miesiące temuocena: 32% 

   Na zdjęciach satelitarnych widać ostro skręcający tor manewrowy obiegający wschodni koniec stacji. Nie ma siły - przy przejazdach technicznych musi piszczeć, a te od świtu do nocy, bo tak pracuje metro. Była też kwestia smrodu i zatrucia przy zabezpieczaniu podkładów po taniości najgorszym badziewiem.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabacki Dukt 31 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ja, przeciwnie do p. Zeusa mieszkam obok na Kabatach i na Twoje pytanie nie muszę odpowiadać z analizy zdjęć satelitarnych :-) Generalnie problemu hałasu ze stacji postojowej tu nie ma. Oczywiście, rzadko zdarzają się wyjątki jak robią jakiś remont ale gdzie się nie zdarzają.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~vvv 30 4 miesiące temuocena: 5% 

   Panie Kabacki Dukt... Czyżby Pan był od dewelopera? Oczywiście, że są hałasy z zajezdni metra. Niech Pan już nie robi takiej reklamy tej inwestycji (dewastacji zielonego terenu).

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabacki Dukt 29 4 miesiące temuocena: 94% 

   do vvv: Akurat nie Panie a Pani i nie, nie jestem od żadnego dewelopera. Z grzeczności nie spytam skąd jest vvv. Szkoda dyskutować, jeśli to co tam teraz jeszcze jest ktoś nazywa terenem zielonym. Tam jest ubikacja dla psów i dzikie ścieżki pośród dzikich krzaków. Mieszkam tu, biegam w lesie i wiem. I nie wstydzę się określić, że dobrze, że to coś wreszcie "zdewastują" i zbudują coś porządnego. Może też jakaś kawiarnia, bo w okolicy brak, może porządna ścieżka do lasu. Mam nadzieję.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~vvv 28 4 miesiące temuocena: 0% 

   Jeśli coś, co jest dziką przyrodą i jest zielone, nie jest dla Pana, Panie Kabacki Dukt, terenem zielonym, to jakim terenem jest? Czerwonym? Tam są polne ścieżki i piękne wysokie drzewa, które zaraz wytną i zaleją teren zielony (!) betonem, ku Pana uciesze. Rozumiem, że Pan z tych, którym najbardziej pasują takie drzewa postawione w donicach, zamiast naturalnej przyrody. I będzie Pan zadowolony jak pod Pana oknami, na nowowybudowanej przez dewelopera drodze Iwanowa-Szajnowicza będzie sznurek aut nowych lokatorów, rodziców odprowadzających dzieci do nowej szkoły na Zaruby plus cała masa tych, którzy będą mieli nowy skrót z KEN do Konstancina. I, znając życie, ten skrót do lasu przez ten teran, zaraz deweloper odetnie i ludzie będą musieli chodzić do lasu na okrętkę. Przy okazji - jestem Pana sąsiadką i jeśli nie słyszy Pan hałasów z zajezdni metra, tzn. że chyba trzeba zbadać słuch.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~S 27 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ale wy lubicie się sprzeczać. Spójrzmy na rzeczy jak są. I umówmy się że teren zielony to teren zaplanowany, uporządkowany, zadbany, służący rekreacji jak np. ogród różany czy lawendowy przy Bażantarni czy las Kabacki. Skwer obsiany gęsto czerwonymi makami to też teren zilenony. Kabaty mają największy udział terenów zielonych w Warszawie dzięki właśnie lasowi.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kasa-bubu 26 4 miesiące temuocena: 43% 

   A gdy w tych blokach zamieszkają będą krzyczeć, że przeszkadza im Tesko i stacja postojowa metra i, że chcą więcej zieleni! Tak na Kabatach niszczy się ostatnie zielone tereny! Ale władze Dzielnicy ze strachu przed deweloperem stuliły uszy po sobie. Co u Pana słychać Panie Burmistrzu, pewnie jest OK?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 25 4 miesiące temuocena: 88% 

   A co ma Dzielnica zrobić? Skoro teren jest w mpzp pod zabudowę, a kasa za tę działkę (jej ewentualny odkup) jest nie do ogarnięcia w budżecie... Tylko zwracam uwagę, aby przyszli szczęśliwi nabywcy dokładnie przyjrzeli się OTOCZENIU. Żeby developer nie skusił ich "bliskim sąsiedztwem handlu i usług oraz dobrym skomunikowaniem metrem" :-) Są dorośli, pewnie podejmą decyzję racjonalnie :-D

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatko 24 4 miesiące temuocena: 79% 

   Tylu ludzi nabrało sie na kredyty we franku, ze raczej nie wierzyłbym w dorosłą, racjonalną decyzję :D

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~idą na Kłobucką 23 4 miesiące temuocena: 88% 

   Racjonalne decyzje podejmują gołodupcy, których nie stać na te mieszkania po 14 tys/m2.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 22 4 miesiące temuocena: 33% 

   Rozwiniesz Waść swą światłą wypowiedź?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~monia 21 4 miesiące temuocena: 59% 

   gdzie mogę znaleźć ofertę mieszkań?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nieboniecki 20 4 miesiące temuocena: 38% 

   Kolejny zielony teren wycinają na Kabatach i wciskają swój blok. Betonowa dżungla! #ZieloneKabaty

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 19 4 miesiące temuocena: 41% 

   Tylko niech potem nie narzekają ,że mają pod balkonami Tesco,rozbodowaną galerię i Tiry. A w weekendowe wieczory od kwietnia do pażdziernika hałasujących podpitych małolatałów - tam właśnie jest główny pieszy ciąg komunikacyjny z Powsina do metra. Same atrakcje.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sasiad 18 4 miesiące temuocena: 59% 

   Będzie zaskoczenie pierwszej nocy :D Głośne dostawy do tesco i hałasujące pociągi wyjeżdżające w STP z tunelu. A to wszystko za 12000zł/m2

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pl 17 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ceny od 14000zł/m2

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 21 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 16 4 miesiące temuocena: 38% 

   Ech, taki fajny kawałek terenu zielonego na spacery... Czy naprawdę wszystko trzeba zabetonować? Nie można tam zrobić terenów rekracyjnych, np. plac zabaw, park dla psów, skate park, a zimą np. lodowisko? Wszędzie tylko bloki, biurowce i galerie handlowe.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~slakuc 15 4 miesiące temuocena: 84% 

   jeszcze tylko odkup od prywatnego właściciela ten kawałek (o ile zechce sprzedać) i park dla psów można robić.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 36 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 14 4 miesiące temuocena: 13% 

   Park dla psów został podany jako przykład. Wiedziałam, że zaraz przyczepi się jakiś "miłośnik" zwierząt i beneficjent 500+, który co niedziele lata do kościołka a empatia na poziomie ameby.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~10yearschallenge 13 4 miesiące temuocena: 90% 

   Też jestem za terenem spacerowym, ale to trzeba cisnąć dzielnicę, żeby zrobili obiecany pasaż pieszo-rowerowy! Plac zabaw, skate park są Przy Bażantarni. Poniżej Kabackiej jest terenów zielonych i spacerowych ile wlezie, a dalej Las. Wcale mi nie żal, że ten kawałek dzikiego chaszczowiska się wreszcie ucywilizuje się. Renderki ładne, nisko i elegancko.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 26 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bu 12 4 miesiące temuocena: 50% 

   Pastwiska dla lemingów . ludu śmieje się z was chcecie żyć w mieście i mieć mazury warszowsioki

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 11 4 miesiące temuocena: 40% 

   Szalenie atrakcyjna lokalizacja, z tykającą Tesco-bombą pod nosem. Poezja po prostu, a to tir z nabiałem, a to tir z mięsem, a to piski wózków widłowych i innych cofających maszyn. A wszystko to pewnie nie mniej niż dycha za metr. Założę się, że sprzedadzą szybko, a potem niektórzy będą nieco rozczarowani.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~twt 10 4 miesiące temuocena: 56% 

   najwazniejsze ze jest plot z najtanszej siatki systemowej. jest szansa ze obesrany przez czworonogi bedzie tylko teren "osiedla" a nie okolica

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 9 4 miesiące temuocena: 48% 

   Oczywiście przyszli szczęśliwi nabywcy lokali w Longbridge Green Zakątek Apartments Resort Kabaty, wiedząc, że za sąsiadów mają Tesco (od strony, gdzie zajeżdżają TIR-y z dostawami) oraz STP Kabaty (nocne koncerty mechanicznych odgłosów) ani słowem nie zająkną się o tych jakże oczywistych uciążliwościach? A foldery sprzedawcy będą zawierały w tle szyld Tesco?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 8 4 miesiące temuocena: 50% 

   i zaraz zacznie się lament: tesco hałasuje, metro hałasuje i śmierdzi!!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 24 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Solo 7 4 miesiące temuocena: 47% 

   Do tego jeszcze w ciągu dnia hałas ze szkoły. Z każdej strony coś :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 20 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Woy 6 4 miesiące temuocena: 60% 

   Foldery może i nie będą zawierały szyldu Tesco, ale nie wyobrażam sobie, żeby ktoś kupował mieszkanie bez pojechania na miejsce. To tak jak kupować samochód wyłącznie na podstawie zdjęcia z ogłoszenia... chociaż są i tacy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 5 4 miesiące temuocena: 17% 

   ~Woy, no ale raczej mało kto zasadza się na przyszłe miejsce zamieszkania w nocy. A tu hałasy są głównie po godz. 0.00. W dzień jak na wczasach, spacerowicze, rowerki.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~10yearschallenge 4 4 miesiące temuocena: 93% 

   jakoś nie słyszę żeby sąsiedzi z istniejących osiedli kabackich wyprzedawali masowo mieszkania bo im metro nocami hałasuje... marudzicie, a zapowiada się kawałek eleganckiego osiedla w miejscu chaszczy i psich "g". Niech jeszcze zbudują siłownię zewnętrzną, będę miał po drodze jak biegnę tamtędy z Lasu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I ❤️ City 3 4 miesiące temuocena: 0% 

   Zapraszamy do zapoznania się z konkurencyjną ofertą innych deweloperów w całej Warszawie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Głucha 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Słowem: idealna lokalizacja dla głuchych. Może czas, byśmy założyli sobie wioskę w Warszawie? Znacie jakieś lepsze miejsca? :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2522 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019