REKLAMAA1 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 grudnia 2021, 08:50 komentarzy 5

  (nadesłane)

  Aleją KEN codziennie przechodzą tysiące mieszkańców. Robią zakupy w pobliskich sklepach, spacerują i wpadają na posiłki do knajpek. Czasem chcą wyrzucić coś do kosza na śmieci, ale tych... brakuje.

  Do redakcji Haloursynow.pl odezwał się pan Ernest, który podczas spaceru wzdłuż al. KEN z Kabat na Imielin zdziwił się bardzo małą ilością koszy na śmieci na tym odcinku. Gdy chciał wyrzucić po drodze niepotrzebne paragony, okazało się, że nie ma gdzie. 

  Kilka dni temu szedłem z Kabat na Imielin wzdłuż alei KEN. Chciałem wyrzucić po drodze niepotrzebne paragony. Jakież było moje zdziwienie, że aż do kolejnej stacji metra - Natolin, po wschodniej stronie alei KEN nie było żadnego kosza na śmieci - mówi ursynowianin.

  Miasto nie ma pieniędzy

  Na Ursynowie, który liczy blisko 44 km kw. jest 701 koszy, które obsługuje Zarząd Oczyszczania Miasta. To mniej niż np. na kilkukrotnie mniejszej, choć bardziej śródmiejskiej, Woli. Wzdłuż al. KEN rozstawionych jest niespełna 150 pojemników. Miasto umieszcza je w pobliżu przejść dla pieszych i skrzyżowaniach. 

  Od lat mieszkańcy Ursynowa narzekają, że koszy na śmieci przy głównych miejskich ulicach jest za mało. Rozstawione są zbyt rzadko, czasami trzeba przejść paręset metrów, by natrafić na jakikolwiek pojemnik. Na wspomnianej alei Komisji Edukacji Narodowej jeśli już zobaczymy kosze, to zdublowane w jednym miejscu. 

  Na przykład przy parku Powałki, na rogu KEN i Telekiego, w jednym miejscu obok siebie są aż trzy kosze na śmieci. A później w odległości 600-700 metrów nie ma ani jednego. Nie rozumiem logiki rozmieszczania pojemników na odpady - mówią mieszkańcy.

  Okazuje się, że w tym miejscu są kosze miejskie i dzielnicowe, które się dublują. ZOM odpowiada, że postara się wyjaśnić z dzielnicą przyczynę takiego ustawienia koszy i po uzgodnieniach pojemniki zostaną przeniesione. 

  Chcesz kosze, składaj projekt

  W ostatnich latach nie pojawił się na Ursynowie ani jeden nowy "zomowski" kosz. Wszystkie śmietniki, jakie stawia miasto, pojawiają się dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.

  W ostatnich latach ZOM ustawiał na Ursynowie pojemniki zakupione w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego i polecamy to narzędzie wpływu. Zapraszamy mieszkańców do konsultowania z nami projektów dotyczących czystości i oferujemy pomoc w przygotowaniu wyceny. W obecnym budżecie ZOM niestety nie ma środków na zakup nowych koszy. Możemy jedynie zmienić miejsce już istniejących - mówi Zofia Kłyk z Zarządu Oczyszczania Miasta.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Aaa 5 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Aaaaaale na górkę wybetonowana przy Rosoła będzie ponad 3 mln Stawiając śmietniki nie wygrają wyborów bo to normalne rzeczy. Robiąc wow park z tyloma rzeczami na wypasie wszystkie bombelki powiedzą woooow mame jaki park. Oby bombelkom żyło się lepiej. Taki naród, przed świętami słupki sprzedaży tv wariują bo typowy wujek pomimo najniższej krajowej bierze tv za 10k na 40 rat żeby tylko pokazać że u niego jest dobrze. Burmistrz to taki wujek. Po co wybierać ludzi którzy nie są mieszkańcami Ursynowa, muszą czytac o naszych potrzebach zamiast razem z nami ich doświadczać? I takie mundre głowy teraz mówią nam co my potrzebujemy...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Rok temu były pomysły takie jak wymiana starych rozsypujących się betonowych latarni na nowe z nowoczesnymi oprawami LED czy doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych. Żaden nie przeszedł. Aż dziwne że koszom na śmieci się udaje.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 3 4 miesiące temu

   Przecież budżet obywatelski to pralnia kasy dla znajomków "aktywistów". Masz firmę ogrodniczą czy budowlaną? Cyk "projekcik" z nakręconym społeczniakiem, że niby jak pobudujemy nikomu niepotrzebny duperel za bańkę, to będzie olaboga miód malina, wizualizacja z uśmiechniętymi ludźmi itd. "O a nawet taka firma tutaj jest która to zrobi za tyle ile napisaliśmy! Co za szczęście!" I cyk, kolejny park-wybieg dla psów dzieci i emerytów albo kwietna łąka hotel dla owadów i alergików.. Remont dróg? Więcej koszy? Doświetlenie ulicy? Wymiana latarni? Ale tego znajomy nie robi, to po co to komu?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Witek 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   To może jeszcze zgłosić w ramach Budżetu Obywatelskiego wypłaty,premie i niebotyczne nagrody dla tych "wspaniałych urzędników"?!?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mądra jola 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   A jak można komentować głupotę urzędników, toż takie zaniedbania działają przeciwko nim ! To nazywa się potocznie sprzężeniem zwrotnym. No ale "tempaki" tego pojęcia nie pojmą, za wysokie loty dla nich !

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.477 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022