REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 maja 2020, 14:47 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Nowy żłobek przy Kazury pomieści ok. 200 dzieci

  Nowy żłobek przy Kazury pomieści ok. 200 dzieci (SK)

  Rusza rekrutacja do żłobków. Na Ursynowie miejsc jest wciąż za mało w stosunku do potrzeb. Według szacunków w naszej dzielnicy zabraknie ich prawie dwieście.

  We wtorek, 2 czerwca rozpoczyna się rekrutacja do żłobków. Dla rodziców dzieci w wieku od 1 do 3 lat oznacza to stres i niepewność czy dziecko dostanie się do wybranej placówki. A może trzeba będzie płacić za prywatny żłobek?

  Tego typu obawy towarzyszą rodzicom od lat, bo mimo iż w Warszawie przybywa miejsc żłobkowych, to miasto nie jest w stanie utworzyć tylu miejsc, ile potrzeba. Choć trzeba przyznać, że jest z tym coraz lepiej. Bardzo wyraźnie sytuacja poprawiła się w ubiegłym roku, gdy prezydent Rafał Trzaskowski wprowadził w życie swoją obietnicę przedwyborczą - wykup wolnych miejsc w żłobkach niepublicznych oraz budowę kolejnych żłobków publicznych.

  Na Ursynowie rok temu na miejsce w żłobkach czekało w kolejce ok. 700 dzieci. W tym roku kolejka znacznie się skróci, bo od września po remoncie otwiera się powiększony żłobek przy ul. Warchałowskiego (większy o 90 miejsc), od ubiegłego roku działa też wyremontowany i powiększony żłobek na Wiolinowej. Rusza również nowa placówka przy ul. Kazury na 180 miejsc.

  - Nowy żłobek przy Kazury 9 zostanie dopisany do listy placówek dostępnych w rekrutacji 25 maja. Żłobek będzie czynny od 1 września - informuje Karolina Gałecka z urzędu miasta.

  W publicznych żłobkach będzie więc w sumie ok. 700 dzieci, a w niepublicznych - ok. 750 miejsc kupowanych przez samorząd. W sumie ponad 1450. Ale wolnych, z których mogą skorzystać świeżo upieczni rodzice w tegorocznej rekrutacji będzie około 500 - tak wynika z szacunków na dziś. A to wciąż o około 200 miejsc za mało w stosunku do potrzeb. Właśnie tylu rodziców będzie musiało albo zorganizować płatne miejsce w punkcie prywatnym, albo pozostawić dziecko w domu.

  Jak wygląda rekrutacja?

  Nabór do żłobków prowadzony jest przez internet. Rodzice w specjalnym systemie wpisują dane dziecka i wybierają placówki, w których widzą swojego malucha. Z miejsca w bezpłatnym żłobku mogą obecnie skorzystać dzieci, które mieszkają z rodzicami lub rodzicem na terenie Warszawy oraz mają obowiązkowe szczepienia ochronne lub takie, które ze względów zdrowotnych nie mogą zostać zaszczepione.

  W tej chwili w placówkach trwa jeszcze etap zbierania oświadczeń rodziców, którzy potwierdzają wolę kontynuowania opieki nad dzieckiem – wnioski można wysyłać elektronicznie do 28 maja.

  Po aktualizacji danych w systemie rekrutacyjnym, od 2 do 7 czerwca potrwają zapisy do żłobków. Rodzice przy składaniu wniosku za pośrednictwem portalu rekrutacyjnego. Podczas wypełniania wniosku w portalu, rodzice deklarują jednocześnie, jakie kryteria spełniają lub będą spełniali do czasu przyjęcia malucha do placówki.

  Ogłoszenie wyników rekrutacji do żłobków na rok szkolny 2020/2021, nastąpi 10 czerwca – informacja o zakwalifikowaniu się dziecka do placówki zostanie wysłana automatycznym komunikatem systemowym oraz będzie widoczna na koncie rodzica w systemie rekrutacyjnym.

  Od 12 do 18 czerwca do godz. 15:00 rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli zapisu dziecka do placówki – w tym celu należy odesłać drogą elektroniczną stosowną informację zwrotną do żłobka, do którego został zakwalifikowany maluch. Jeśli więc rodzice nie wyślą potwierdzenia woli zapisu dziecka do placówki, to wniosek jest odrzucany i nie bierze udziału w procesie rekrutacji do żadnej z placówek wybranych we wniosku.

  19 czerwca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca dla tych dzieci, które nie dostaną się do żadnego ze żłobków.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 5 2 miesiące temu

   O to, to, Burmistrz dokwaterował ekstra 100 maluchów, a dyskusje były jak ukatrupić dojazd, bo żłobek sparaliżuje lokalny ruch kołowy - Burmistrz: straż mandatami i szlabany się postawi. Oj zna się na sabotażu, oj zna. Idiotyczna lokalizacja, ani dojść ani dojechać, tylko rowerem (hi, hi), przepełnienie - majstersztyk utrudniania życia rozkochanym neurobiałkom. Inna sprawa to absurdalny nacisk na wciskanie maluchów do żłobków, za małe są, dopiero do przedszkola winny chodzić.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marco 4 2 miesiące temuocena: 73% 

   Żłobek wybudowany ale nadal BRAK jest stojaków na rowery i koszy na śmieci. Efekt - śmieci walają się na chodniku i tzw. terenie zielonym z krzewami, które nie podlewane usychają. Dodatkowo, jedna z ławek stoi dosłownie nad posadzonymi krzewami, co widać także na zamieszczonym powyżej zdjęciu. Może redakcja HU zainteresuje się także tymi nieprawidłowościami?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~van basten 3 2 miesiące temuocena: 33% 

   A niby po jaki wuj te srojaki na rowery? Dzieci ze zlobka maja na nich dojezdzac? Masz nogi, to zasuwaj z buta, zdrowszy bedziesz. A tu chodzą małe dzieci - i nie mają byc rozjezdżane przez rozpędzonych ślepaków na dwóch kółkach. Parking dla rowerów powinien byc tam gdzie dla aut, wypad z tym spod żłobka.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mada 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   ~van basten. Za to teraz, po poszerzeniu przez dzielnicę wewnętrznych osiedlowych ciągów przed złobkiem, nie tylko dzieci mają duże szanse być rozjechane przez jeżdżące nagminnie samochody w tym miejscu. Chyba "podziwiał" Pan okolicę tego żłobka jedynie na zdjęciu zamieszczonym przez redakcję... Wokół żłobka aktualnie parking robi sobie +/- 30 właścicieli aut, pomimo wyznaczonych 6 miejsc parkingowych i obowiązywania strefy zamieszkania na terenie wokół żłobka. Po jego uruchomieniu BEZPIECZNIEJ NIE BĘDZIE(!). Sorry, ale lepiej, żeby rodzice dowozili 2-3 letnie dzieci rowerem niż samochodem.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obsrwator 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Żłobek przy ul. Kazury wraz z okoliczną infrastrukturą projektowany był na maksymalnie (!) 150 dzieci... Zanim ruszy, okaże się, że zapełni dodatkowo jeszcze brakujące 200 miejsc... Brak słów...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3205 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020