REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 maja 2019, 09:32 komentarzy 3
  Dni SGGW 2019

  Dni SGGW 2019 (KT)

  Społeczność Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego ugościła sąsiadów w wielkim stylu. W piątek i sobotę bawiły się całe rodziny, a imprezy nie zakłóciła nawet kapryśna pogoda.

  Dni SGGW to już wieloletnia tradycja. Również w tym roku uczelnia zaprosiła dzieci, młodzież, przyszłych studentów i wszystkich sąsiadów, aby przybliżyć funkcjonowanie poszczególnych wydziałów. Podczas dwudniowej imprezy atrakcja goniła atrakcję.

  - Mamy układanki z drewna balsamicznego, które jest bardzo lekkie i wykorzystuje się je w modelarstwie. Mamy też struktury wybudowane przez studentów. Odbył się konkurs na najwytrzymalszą z nich. Najlepsza udźwignęła aż 300 kg - mówi Agnieszka Bączkowska, studentka ochrony środowiska.

  Na pikniku największą frajdę dawały zwierzęta. Kozy, pies ze specjalistą od dogoterapii oraz ptaki.

  - Nasze koło naukowe koncentruje się głównie na sokolnictwie, czyli sztuce układania ptaków drapieżnych do polowań. Mamy sokoły, jastrzębie i myszołowy, ale jest też sowa, która wzbudza ogromne zainteresowanie gości - komentuje Dominik Pomorski, student medycyny weterynaryjnej.

  DALSZY CIĄG ARTYKUŁU POD GALERIĄ ZDJĘĆ

  Miłośnicy flory również nie mieli powodów do narzekań. Targ kwiatów, setki sadzonek i specjaliści, którzy chętnie dzielili się wiedzą, wskazówkami i ciekawostkami z branży.

  - Dużo osób myli muchołówkę z rosiczką. Jednak różnica jest zasadnicza. Muchołówka rośnie w Azji, a rosiczka jest polska. Nazwa zaś wzięła się stąd, że jej kropelki wyglądają jak rosa - opowiadała Janina Lekki z wydziału rolnictwa i biologii.

  To jednak nie wszystko. W centralnym punkcie piknikowego szaleństwa walczyli średniowieczni rycerze. Tuż za nimi, w jednej z alejek, można było przetestować działanie prototypów maszyn rolniczych. Stoiska z herbatami sąsiadowały z pszczelarzem, który opowiadał o darach lasu, a kobiety uczyły się zaplatania kwiecistych wianuszków.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ByłyStudentSGGW 3 3 miesiące temu

   "Muchołówka rośnie w Azji, a rosiczka jest polska..." Specjaliści... Muchołówka jest gatunkiem z Ameryki Północnej, a rosiczki występują na wszystkich kontynentach poza Antarktydą.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuba 2 3 miesiące temu

   Autor chyba miał na myśli "Miłośnicy flory...", nie fauny.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mila 1 3 miesiące temu

   Bardzo mi smutno, nic nie wiedziałam o tym pikniku a bardzo go lubię i bywałam co roku. Czy można głośniej i dobitniej informować o takich wydarzeniach? W tym na fb halowym.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2569 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019