REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 września 2022, 17:45

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Każdy rodzic wie, jakie humory potrafi mieć 2 letnie dziecko. Z kolei 3 latek zaczyna coraz częściej kreować rzeczy "na niby". Na tym etapie jego życia warto wybierać zabawki nie do końca abstrakcyjne. Dobrym pomysłem do zabawy samochodami będzie mata z narysowaną ulicą. Aby nauczyć dziecko siadania na nocniku, dobrze jest zakupić lalkę bobas z nocnikiem w zestawie. Należy pamiętać, że dziecko w tym wieku może już nie uwierzyć, że łyżka, którą mu dajesz do jedzenia, to wyścigówka. Nie można zapominać o podsuwaniu dziecku zabawek dźwiękowych, tym bardziej rytmicznych. Ciastolina i nożyczki muszą również znaleźć się w zestawie zabawek dla dzieci 3 letnich.

  Zabawki edukacyjne dla 3 latków

  Jednym z najlepszych pomysłów na zabawkę dla 3 letniego dziecka są klocki tematyczne. Zestawy z plastikowymi klockami sprawią, iż dziecko będzie mogło tworzyć swoje pierwsze konstrukcje. Układanie klocków w postaci pociągu, wieży, zamku oraz domku będzie świetną zabawą edukacyjną. Warto postawić na zestawy tematyczne. Posiadają one oprócz klocków również zwierzęta. 3 latek może zbudować swoją pierwszą farmę. BRIO ma w swojej ofercie kilkanaście tematycznych zestawów dla dzieci.

  Oczywiście równie ważne są dla dziecka klocki drewniane do nauki literek i cyferek. Taki zestaw to wręcz obowiązek i każdy rodzić musi się w niego zaopatrzyć.

  Ciekawą zabawką jest również pacynka. Pozwala ona dziecku mocniej wyobrazić sobie odgrywaną rolę. Każde dziecko ma swoje własne preferencje, więc pacynkę należy dobrać w zgodzie z jego potrzebami. Warto mieć na uwadze, że pierwsze pacynki powinny być duże, ponieważ dziecko w tym wieku może mieć problem podczas operowania pacynką na palcu. Poza tym dzieci uwielbiają, kiedy to rodzice zakładają pacynkę. Wierzą, że ma ona serce i potrafi mówić do nich. Często dziecku łatwiej jest powiedzieć coś ważnego pacynce niż zrobić to samo w kierunku rodzica. Dlatego też taka zabawka może być świetnym wyborem do trudnych rozmów. Najczęściej to ojcowie posługują się pacynką, podczas wieczornego czytania bajek.

  Zabawki dla 3 latka

  Dzieci uwielbiają różnego rodzaju masy plastyczne. Podobnie jest w przypadku piasku kinetycznego, który jest dla nich bardzo relaksujący. Małe ręce powinny jak najczęściej ugniatać, rolować, kulkować i naciskać. Oczywiście 3 latek nie będzie jeszcze na tym etapie tworzyć drobnych elementów, ale z ogromnym zaangażowaniem wygniecie wszelkiego rodzaju abstrakcje. Nie powinno się wymuszać na dziecku określenia, co chce ulepić i w jakim celu.

  Dla dziecka jest bardzo stresującym pytanie go, czy to, co ulepił to jeż, czy może inne zwierzątko. 3 latek najpierw coś ugniata, a dopiero później jest w stanie nazwać to, co wyszło z jego pracy.

  Dzieci najczęściej bawią się w restaurację lub gotowanie. I tutaj idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju masy plastyczne. Można z nich rolować makaron, układać hamburgera, tworzyć ciasta, a także formować pączki lub chlebek. Jest to jednocześnie nauka dla dziecka, jak należy zachować się w restauracji. Pieniądze w formie ciastoliny to również świetny pomysł na zabawę masą plastyczną.

  Edukacyjne zabawki dla 3 latka

  Prędzej czy później 3 latka czeka wizyta u dentysty. Aby oswoić dziecko z tym wydarzeniem, dobrym pomysłem będzie zakup odpowiednich zabawek firmy Janod. Podobnie jest w przypadku innych lekarzy, którzy pojawią się z pewnością w życiu dziecka. Dlatego też tematyczne zabawki świetnie spiszą się w roli takiego "oswajacza".

  Świetną zabawką edukacyjną jest sklepik z lodami firmy Vilac. Sprzedawanie na niby świetnie rozwija dziecko i uczy go zachowania podczas płacenia za lody w przyszłości.

  Rewelacyjną formą edukacji poprzez zabawę są puzzle. Dziecko musi obejrzeć obrazek, a następnie ułożyć całość. Jest to idealny sposób na naukę myślenia koncepcyjnego, planowania swoich działań, a także kojarzenia. Ponadto cały czas pracują ręce dziecka, a to jest przecież najważniejsze na tym etapie jego życia. 3 latek powinien układać proste puzzle, które nie zawierają zbyt wiele małych elementów.

  Artykuł załadowany: 0.3767 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023