REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Endermologia LPG – szczególnie popularny zabieg (nie tylko) modelujący sylwetkę

  Endermologia LPG – szczególnie popularny zabieg (nie tylko) modelujący sylwetkę (qclinique.pl)

  Coraz niższa temperatura powietrza, mniejsza ilość światła słonecznego, wietrzne, deszczowe czy śnieżne dni. Nierzadko taka aura sprzyja „zapadaniu w sen zimowy”, np. pod względem aktywności fizycznej czy pielęgnacji urody. Rezultaty tego stanu zwykle dostrzegamy, gdy przyroda znów budzi się do życia – jak choćby dodatkowe centymetry czy spadek jędrności skóry. Tymczasem istnieją sprawdzone metody, pomagające nie dać się zimie i zachować naszą sylwetkę oraz urodę w znakomitej, zachwycającej kondycji. O tych rozwiązaniach porozmawialiśmy z Angeliką Dróżdż – magistrem kosmetologii i managerką gabinetu medycyny estetycznej Qclinique na Ursynowie.

  Dlaczego okres zimowy nie sprzyja naszej urodzie?

  Na ten stan mają wpływ różne kwestie. Ubieramy się coraz cieplej, nosimy coraz więcej warstw odzieży. Siłą rzeczy, łatwiej nam rezygnować z pielęgnacji obszarów ciała, których nie widać, które – w przeciwieństwie do pory letniej – przez większość czasu pozostają zasłonięte. Nierzadko też mroźne dni, kiedy słońce coraz wcześniej zachodzi, nie nastrajają nas np. do wzmożonej aktywności fizycznej. Pamiętajmy również, że tak jak w inne pory roku, tak i jesienią czy zimą ciało i skóra są narażone na niekorzystne działanie wielu czynników. Częste wahania pomiędzy mrozem na zewnątrz i zbyt ciepłym oraz suchym powietrzem wewnątrz pomieszczeń, wietrzna pogoda czy wciąż obecny wpływ promieni UV, o którym klienci naszego gabinetu często w tym czasie zapominają – to wszystko zdecydowanie ingeruje w kondycję naszej skóry. Co roku na zabiegi do Qclinique zgłaszają się osoby z tzw. „skutkami zimy”, chcące zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, uzyskać lepsze napięcie skóry czy też porządnie nawilżyć cerę.

  Ale takich problemów da się uniknąć…

  Naturalnie, zwłaszcza, że współczesna medycyna estetyczna, kosmetologia i gabinety takie jak Qclinique oferują szeroki wachlarz różnych, sprawdzonych i skutecznych zabiegów wyszczuplających, modelujących sylwetkę czy pomagających utrzymać skórę w dobrej kondycji. Ponadto, jesień oraz zima to pory roku stwarzające wprost idealne warunki do przeprowadzenia wielu zabiegów iniekcyjnych czy złuszczających, wymagających odpowiedniej ochrony przed intensywnym działaniem promieni słonecznych. Oczywiście, nadal pozostaje mnóstwo gabinetowych propozycji, na które możemy zdecydować się bez względu na czas, w jakim mają zostać przeprowadzone. Zawsze zachęcam, żeby dbać o siebie przez cały rok i serie zabiegów wykonywać regularnie, tak aby – z myślą o „plażowej sylwetce” – nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę.


  Karboksyterapia – zabieg wyszczuplający z użyciem dwutlenku węgla

  Jakie zabiegi pozwalają pozbyć się dodatkowych centymetrów ciała, nadmiaru tkanki tłuszczowej?

  Z pewnością dużym uznaniem cieszy się Endermologia LPG Cellu M6®Integral, znajdująca się w czołówce sprawdzonych, nieinwazyjnych zabiegów o działaniu wyszczuplającym, ujędrniającym, antycellulitowym i modelującym sylwetkę. Za pomocą nowoczesnej, oryginalnej aparatury LPG® wykonywany jest Lipomassage LPG® – to podciśnieniowy masaż ciała, polegający na odpowiednim zasysaniu fałdu skórno-tłuszczowo-mięśniowego przez głowicę wyposażoną w dwie niezależne rolki z regulowanym podciśnieniem.

  Seria takich zabiegów – czyli około 10-20 wizyt, odbywających się 2 razy w tygodniu – powoduje przyspieszenie mikrokrążenia, pozbycie się nadmiaru wody, redukcję zastoju limfy, rozbijanie agregatów tłuszczowych, przyspieszenie metabolizmu i pobudzenie tkanki łącznej. Dzięki czemu uzyskujemy efekt zmniejszenia tkanki tłuszczowej, znacznego ujędrnienia skóry oraz niwelowania cellulitu. Szczerze mówiąc, jest to jeden z częściej polecanych przeze mnie zabiegów, ponieważ – tak jak wcześniej wspominałam – ma naprawdę wielokierunkowe działanie. Ponadto, Endermologia Integral LPG® bardzo dobrze sprawdza się w terapiach łączonych, np. z lipolizą iniekcyjną, karboksyterapią czy też z kawitacją ultradźwiękową, które działają na redukcje lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W takiej konfiguracji zyskujemy równoczesne zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, przyspieszenie metabolizmu i ujędrnienie skóry przeciwdziałające niekorzystnym efektom utraty masy ciała.

  Redukcja tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem lipolizy iniekcyjnej

  Warto pamiętać, że Endermologia LPG® może być wykonywana również w obszarze twarzy oraz szyi. Zabieg ten nosi nazwę Endermolift LPG®. W tym przypadku zastosowana technologia sprzyja m.in. wygładzaniu zmarszczek, usuwaniu obrzęków, poprawieniu napięcia i odżywienia skóry, jak również poprawie zarysu owalu twarzy, wraz z redukcją tzw. podwójnego podbródka.

  Natomiast jeśli zależy nam na pozbyciu się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, możemy sięgnąć po równie popularne i zaawansowane rozwiązanie, czyli Kriolipolizę. W tym przypadku specjalna aparatura, w bezpieczny, kontrolowany sposób prowadzi do znacznego schłodzenia adipocytów (komórek z wysoką zawartością nasyconych kwasów tłuszczowych) oraz ich rozpadu, bez niepożądanego wpływu na inne tkanki, jak skóra, nerwy czy mięśnie. Następnie uwolniony tłuszcz jest metabolizowany przez nasz organizm. Zwykle seria takich zabiegów składa się z około 3 wizyt, odbywających się w 6-tygodniowych odstępach czasu. Kriolipoliza jest bezbolesna i umożliwia stopniowe, wyraźne zmniejszanie obwodów wybranych partii ciała, np. okolic talii, brzucha, dolnej części pleców bądź ud.


  Bezpieczne schładzanie i rozbijanie komórek tłuszczowych za pomocą zabiegu kriolipolizy

  Oczywiście to nie koniec dostępnych możliwości. W Qclinique oferujemy również zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych, poprawiające napięcie skóry ciała bądź twarzy. Co więcej, jak wspominałam - często można, a nawet warto łączyć kilka procedur zabiegowych, gdyż pozwala to uzyskać jeszcze lepsze i trwalsze rezultaty.

  Od czego zależy wybór odpowiednich zabiegów?

  O tym decyduje kilka czynników, takich jak preferencje osoby zgłaszającej się do naszego gabinetu, wybrane partie ciała, które mają być poddane zabiegowi, typ i stan skóry, problem, z jakim mamy się uporać czy też czas potrzebny na uzyskanie efektów. Wszystkie te kwestie zostają omówione i określone podczas dokładnego wywiadu, przeprowadzanego przez wykwalifikowanego kosmetologa. Dzięki pozyskanej wiedzy oraz własnemu doświadczeniu będziemy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania oraz zasugerować zabiegi, które warto połączyć, aby uzyskać najbardziej satysfakcjonujące efekty. W przypadku terapii wyszczuplających i ujędrniających należy też pamiętać, że najlepsze rezultaty przynoszą one wtedy, gdy towarzyszy im odpowiedni tryb życia: m.in. zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, zdrowy sen czy stosowne nawodnienie organizmu. Zawsze przy okazji wizyt staramy się indywidualnie – odpowiednio do możliwości danej osoby – omówić kwestie zdrowego odżywiania czy po prostu dbania o sylwetkę i cerę w warunkach domowych.


  Antycellulitowy zabieg z zastosowaniem działania fal radiowych

  Gdzie można uzyskać więcej informacji na temat profesjonalnych metod wyszczuplających?

  Zachęcam do odwiedzenia naszego gabinetu Qclinique, znajdującego się na Ursynowie (ul. Fosa 41a), gdzie kosmetolog na miejscu chętnie wyjaśni potrzebne kwestie. Można też skontaktować się z nami drogą telefoniczną, mailową czy za pomocą live chatu na naszym profilu na Facebooku. Szczegóły dotyczące poszczególnych terapii – czyli zaleceń, etapów procedur zabiegowych, ich czasu trwania oraz tego, jak działają i co pozwalają uzyskać – można oczywiście znaleźć też na naszej stronie: www.qclinique.pl. Oprócz tego, warto śledzić nasze profile na Facebooku i Instagramie. Można tam często podejrzeć, na czym polega konkretny zabieg oraz jakie daje rezultaty. Dodatkowo, są tam informacje o obecnych i nadchodzących, atrakcyjnych ofertach. Oczywiście aktualnie szykujemy się na Black Week, który zaoferuje wiele interesujących promocji w Qclinique, także na zabiegi wyszczuplające i ujędrniające.

  Angelika Dróżdż: magister kosmetologii i manager gabinetu Qclinique. Absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, na kierunku Kosmetologia Bioestetyczna na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Stale uczestniczy w targach oraz szkoleniach – zarówno z dziedziny kosmetologii, jak i medycyny estetycznej – a także systematycznie pogłębia swoją wiedzę na temat różnych chorób dermatologicznych. Obecnie studiuje pielęgniarstwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.3897 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023