REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 października 2019, 10:20 komentarzy 8

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Gala finałowa Festiwalu Komedii Stolica 2019

  Gala finałowa Festiwalu Komedii Stolica 2019 (MSO)

  Zielony Ursynów ma szansę stać się w najbliższej przyszłości znany w całej Polsce. Po raz drugi zjechali tu kabareciarze z najodleglejszych zakątków kraju. Festiwal Komedii Stolica to dawka humoru dla widzów, ale także wydarzenie, do którego dołączają chętnie najbardziej znane kabarety.

  Przez minione cztery dni w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Kajakowej ściany trzęsły się od śmiechu. Publiczność mogła wybierać między kinem, teatrem, stand-up’em, improwizacjami a klasycznym kabaretem.

  Podczas niedzielnej Gali Finałowej sala widowiskowa w DOK-u dosłownie pękała w szwach. Kabarety: Paranienormalni, Dno i Fifa Rafa ściągnęły tłum widzów nie tylko z Ursynowa. Nie dla wszystkich starczyło biletów. Festiwal ma coraz lepszą prasę i aspirację, by na stałe wejść do kalendarza widzów i... kabareciarzy.

  Kabaretowe tradycje

  Festiwal Komedii Stolica jest nawiązaniem do Przeglądu Kabaretów Stolica, ważnej imprezy kabareciarskiej, która odbywała się w Warszawie przez prawie 10 lat. Organizatorzy pierwotnego festiwalu odwiedzają obecny i cieszą się, że ich wieloletnia praca nie poszła w niepamięć.

  Pomysłodawcą ursynowskiego festiwalu jest Tomek Łukaszewski, który od 15 lat zajmuje się organizowaniem podobnych wydarzeń. Zaczynał w amatorskim kabarecie w Skierniewicach, aby potem prowadzić tam Zimową Akcję Kabaretową. Następnie przeniósł ZAK do Żyrardowa i ostatecznie zajął się organizacją festiwalu na Ursynowie.

  - Większość kabaretów, które się tu przewinęły, pamięta ZAK i wie, że robili go ludzie, którzy są zaangażowani, mają serce do tego, co robią, mają chęci, są uczciwi – mówi Tomek Łukaszewski i dodaje, że marzy mu się, aby FKS stał się trampoliną dla nowych grup, miejscem, w którym kabareciarze mogą się poznać, wymienić doświadczenia, zrobić wspólnie coś nowego.

  fot. Beata Rusinowska i Tomek Łukaszewski.

  - Nie chciałbym robić festiwalu odtwórczego, tylko twórczy, z którego coś później zostaje. I ludzie wspominają „O, to było w Warszawie na Festiwalu Komedii Stolica” – podsumowuje Łukaszewski.

  To, co jeszcze podkreślają organizatorzy to różnorodność festiwalu i dążenie do tego, aby była to impreza rodzinna. – To przegląd nie tylko kabaretów, ale to także teatr, który rozśmiesza, stand-up, który rozśmiesza, to teatr improwizacji dla dzieci, który także bawi, uczy i rozśmiesza – mówi Beata Rusinowska, dyrektorka DOK Ursynów.

  Chcielibyśmy wychowywać, uczyć i przyzwyczajać, do odbioru kultury od najmłodszych lat. Chcemy pokazać, że kultura: teatr, film, muzyka, mogą bawić, mogą włączać i wciągać całe rodziny. I to naprawdę zaczyna działać. Warto dodać, że nie było to możliwe, gdyby nie dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego oraz urzędu dzielnicy – dodaje.

  Wielcy wygrani

  Członkowie grupy ON ON ON - startujący w przeglądzie kabaretów - od dawna występują na scenie i od razu było widać, że wiedzą, co tam robią. Mimo że poziom konkursu był bardzo wysoki, udało im się zdobyć serca publiczności. A to właśnie zdanie widzów było najważniejsze, ponieważ to oni wybierali zwycięzcę.

  Także w przypadku stand-upów, głosy publiczności, zadecydowały o tym, że pierwsze miejsce trafiło do Damiana Kubika. Być może w podbiciu serc widzów pomogło mu to, że na scenę właściwie wbiegł prosto z pociągu? Damian też nie miał łatwo, bo wszyscy stand-uperzy, którzy brali udział w konkursie to profesjonaliści występujący w całej Polsce.

  fot. Damian Kubik zaskoczony podczas wręczania nagrody (Festwial Komedii Stolica)

  Na Ursynów przyjechali z Dąbrowy Górniczej, Wrocławia, Poznania i Gdańska. Organizatorzy, którzy szykują się już do kolejnej edycji liczą na to, że tegoroczny zwycięzca zjawi się za rok ze swoim słynnym jednoosobowym show „Antoni Gorgoń-Grucha – kandydat na prezydenta”.

  Gala finałowa

  Ostatniego dnia w DOK-u nie wszyscy mieli okazję obejrzeć sławy znane ze szklanego ekranu. Zainteresowanie było tak duże, że nie starczyło miejsc. Mimo że gwiazdą wieczoru miał być kabaret Paranienormalni, także Fifa Rafa i Dno, wzbudziły salwy śmiechu.

  Robert i Ania Lewandowscy, brak celibatu w Polsce, Klub Seniora, żuczek gnojnik, filmy pornograficzne oraz teleturnieje – to tylko niektóre z tematów, które wzięli na warsztat komicy. Serce publiczności podbili rezolutni staruszkowie z formacji Dno, ksiądz i jego żona w wydaniu Fifa Rafa i wyprawa do kina z Paranienormalnymi. Patronem medialnym wydarzenia był portal Haloursynow.pl.

  W GALERII ZDJĘCIA Z GALI FINAŁOWEJ FKS:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~erykantykleryk 8 7 miesięcy temu

   Jezu Mario nie pokazujcie tego kaszalota bo można zwrócić śniadanie!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~slavoj 7 7 miesięcy temuocena: 17% 

   Pięknie się rozwala na głupoty pieniądze z naszych podatków.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WojtekJ 6 7 miesięcy temuocena: 63% 

   A co jest złego w kabaretach i śmiechu? Powinnismy się tylko smucić, biczować Smolenskiem i modlić?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Głupotą jest twoja nienawiść. Człowiek oprócz jedzenia obierek ,potrzebuje też rozrywki ,bo by popadł w chorobę psychiczną. Nie masz racji.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 4 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Jaki kraj, taka rozrywka

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   ......i tacy ,jak ty

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja tylko tak sobie 2 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Stolica stolicą, a gust identyczny z prowincjonalnym :D

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   A to Ty synku nie wiesz, ze wieksze miasto = po prostu wiecej cwiercinteligentow?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4548 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020