REKLAMAA1 UNILINK 16.06.2021 - 22.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (ZTM)

  Jedna z najciekawszych atrakcji naszego regionu znów w trasie! Piaseczyńsko-Grójewcka Kolej Wąskotorowa znów zaprasza na wycieczki historycznym taborem. Od dziś na stację Piaseczno Miasto można dojechać także specjalnym zabytkowym autobusem linii 51, śladami nieistniejącej lkinii trolejbusowej.

  Przejazd zabytkową koleją wąskotorową to nie lada atrakcja - nie tylko dla dzieci. Pociąg wyrusza ze stacji Piaseczno Miasto przy ul. Sienkiewicza 14, od wiosny do jesieni w każdą sobotę o godzinie 14 oraz niedzielę o godzinie 11.

  Podróż historyczna

  Kolejka z majestatem przejeżdża przez Zalesie Dolne z zabytkową stacją z lat 30. XX wieku, Głosków, Runów i Złotokłos dociera do Tarczyna. W drodze powrotnej zatrzymuje się w Runowie, gdzie peron znajduje się tuż przy leśnej polanie. Tu pasażerowie mają czas dla siebie. Można przejść się na spacer do lasu, poleniuchować na trawie lub zwiedzić pobliski Złotokłos – przedwojenne letnisko gdzie wychował się Marek Hłasko i mieszkał m.in Mieczysław Fogg. Czas przejazdu kolejką wraz z dwugodzinnym postojem w Runowie to około 4 godziny.

  Od soboty, 15 maja kolejka dołącza do Warszawskich Linii Turystycznych, co oznacza, że do stacji w Piasecznie można będzie dojechać z Warszawy nie tylko autobusami 727 czy 709, ale też specjalną zabytkową linią autobusową 51.

  Ikarusem, jak za dawnych lat

  Linie obsługiwane przez legendarne Ikarusy, kursują we wszystkie soboty od 15 maja do 25 września oraz 3 czerwca. I startują z przystanku Centrum 53 przy Marszałkowskiej. Pojadą trasą nieistniejącej już linii trolejbusowej - czyli Puławską. Odjazd autobusu o 13, a odjazd pociągu kolejki ze stacji Piaseczno Miasto o 14. Powrót pociągu do stacji Piaseczno Miasto około 17:30, a autobus 51 odjedzie o 18:30.

  Bilety kupuje się razem z biletem na przejazd Piaseczyńsko-Grójecką Kolejką Wąskotorową. Bilet normalny kosztuje 35 złotych. Są ulgi dla dzieci, rodzin czy niepełniosprawnych. Bilety można kupować na stronie www.kolejka-piaseczno.pl.

  A dziś kolejka włącza się do akcji Noc Muzeów. Wieczorem organizowane są wieczorne przejazdy, do Piaseczna trzeba dojechać jednak na własną rękę albo autobusami 709 lub 727. Pociąg specjalny ze stacji Piaseczno Miasto odjedzie o godzinie 18 oraz o godzinie 19.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3534 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021