REKLAMAA1-SUSHI-Royal-01-02----01-03-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 lipca 2018, 10:28 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ŁM)

  REKLAMA

  Ponad setka uczestników w czterech kategoriach wystartowała w najnowszej edycji Kolarskich Czwartków. Zawody już od ponad siedemdziesięciu lat organizuje Klub Kolarski Legia 1928. Od kilkunastu lat odbywają się one na Służewcu.

  Uczestnicy wyścigu zmagali się nie tylko z rywalami, ale również z upałem - termometry w Warszawie pokazały dziś 32 stopnie powyżej zera. Warunki były więc trudne i niektórzy zawodnicy nie dotrwali do końca zawodów.

  Do wyścigu dopuszczani są wszyscy chętni, oprócz zawodowych kolarzy. Organizatorom przyświeca idea promocji kolarstwa wśród fanów roweru.

  - Chodzi nam o to, aby również osoby niezrzeszone w klubach mogły spróbować sportowej rywalizacji w bezpiecznych, profesjonalnych warunkach i nie musiały ścigać się po ulicach - mówi Marcin Wasiołek, prezes Klubu Kolarskiego Legia 1928.

  Pierwsza, najmłodsza grupa kolarzy wystartowała w ostatni czwartek o godz. 17:00. Do pokonania były cztery okrążenia toru, czyli 9,4 km. Młodym sportowcom zajęło to kilkanaście minut i już o 17:20 na starcie była druga grupa zawodników, która miała przed sobą dystans dwukrotnie dłuższy. Największą, bo ponad 40-osobową grupę, stanowili kolarze rozpoczynający swój wyścig o godzinie 18:00. Czekało na nich 12 okrążeń toru (28,2km). Jako ostatni - o godz. 19:00 - wystartowali Ci, którzy mieli do przejechania aż 16 okrążeń, czyli 37,5 km. To prawie jak trasa z Warszawy do Góry Kalwarii.

  - To fantastyczne, że na Ursynowie organizowane są takie zawody. Służewiecki tor idealnie nadaje się do tego celu - powiedział nam jeden z kolarzy.

  Z roku na rok kolarstwo  - oraz sam rower - zyskują sobie coraz większą grupę zwolenników, czemu sprzyja moda na zdrowy, aktywny tryb życia. W dzisiejszych zawodach wzięła udział duża liczba młodzieży ze szkółek kolarskich nie tylko z Warszawy, ale całego Mazowsza. Młodzikom gorąco kibicowali ich rodzice oraz trenerzy.

  A już w najbliższy czwartek kolejne spotkanie z "Kolarskim Czwartkiem". Zapisy trwają. Więcej informacji na portalu: www.sport.ursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~abc 1 7 miesięcy temu

   W nagłówku napisano "w czterech kategoriach MTB", a treść artykułu i zdjęcia sugerują kolarstwo szosowe, co wprowadza pewien zamęt. Czy można prosić o wyjaśnienie?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2324 sekundy
  REKLAMAA2-SUSHI-Royal----DODATKOWO