REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrócili już do sztabów. Ursynów okazał się hojny. Wszyscy wracali z pełnymi puszkami.

  Harcerze z Hufca ZHP Warszawa-Ursynów zorganizowali swój sztab już po raz szósty. W tym roku swój udział zgłosiło 50 wolontariuszy. Są to głównie harcerze, ale również młodzież z SP 319 i SP 323 oraz mieszkańcy Ursynowa. Siedziba sztabu mieściła się na SGGW, gdzie jedną z atrakcji były spotkania z coachami.

  - Trenerzy rozwoju osobistego razem z nami organizują całodniowe warsztaty, cały dochód ze sprzedaży biletów przechodzi na WOŚP, podobnie jak pieniądze z licytacji mi.in kursów rozwoju. Poza tym nasi harcerze zbierają pieniądze na całym Ursynowie. Wieczorem zaczniemy liczenie - mówi szef sztabu Jakub Grodzicki.

  Swój sztab ma też Niepubliczne LO nr 61 z ul. Przy Bażantarni 3, w którym przygotowano moc atrakcji, m.in warsztaty origami.

  - Jest też nauka gry w szachy, występ szkolnego zespołu muzycznego i młodego tancerza w repertuarze Michaela Jacksona. Czekamy na naszych 20 wolontariuszy - mówi Dorota Wysok.

  O wiele więcej uczniów z puszkami wyszło rano ze sztabu w Szkole Podstawowej nr 16, bo aż stu. Na zmarzniętych czekała kawiarenka, w której kwestujący mogli coś zjeść, napić się ciepłej herbaty, ogrzać  i odpocząć. A w sali obok zaczęło się już wielkie liczenie. Na stołach leżały pieniądze z przyniesionych puszek.

  - Kwestowaliśmy od 7:00. Sądziłam, że pogoda sprawi, że uczniowie będą wracać wcześniej, ale na razie nic się takiego nie dzieje. Do 15.30 wróciło tylko 7 osób. Wszyscy wytrwale w deszczu i zimnie zbierali dla chorych dzieci - mówi szefowa sztabu Małgorzata Dybus.

  - Naszych 135 wolontariuszy zbiera już od rana. Mają dużą chęć do kwestowania i nie straszna im pogoda, do 16:00 wróciło zaledwie dziesięciu - mówi z kolei rzeczniczka sztabu w szkole przy Mandarynki Karolina Jączak.

  Po południu padł pierwszy podczas tego finału Orkiestry ursynowski rekord - w LO im. Lajosa Kossutha przy ul. Hirszfelda 11.

  - Kalina, jedna z naszych wolontariuszek, przyniosła w puszce 3.325 złotych i 13 euro. Stan na 16:16 to ponad 22 tysiące złotych dla Orkiestry! Wróciła już mniej więcej połowa naszych wolontariuszy - mówi Renata Kos.

  Na Ursynowie działają jeszcze dwa sztaby: w Szkołach Fundacji Primus przy ul. Zoltana Balo 1 oraz w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kajakowej 12b. Tam też już rozpoczęto liczenie pieniędzy. Uzbierane kwoty będą znane dziś późnym wieczorem lub jutro rano. Z pewnością je podamy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 53

  • 44
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2723 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019