REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Zarząd Transportu Miejskiego nie ma pieniędzy na zadaszenie ursynowskich stacji metra. Oferuje za to swoją pomoc, jeśli dzielnica sama będzie chciała sfinansować tę inwestycję. Ratusz będzie jednak przekonywał ZTM do wspólnego kilkuletniego programu budowy zadaszeń.

  Podczas budowy ursynowskich stacji metra nie zaprojektowano wiat nad prowadzącymi do nich schodami. O tym jak utrudnia to życie pasażerom haloursynow.pl pisało wielokrotnie, były też naciski mieszkańców i radnych. 

  - Chciałabym zwrócić uwagę, że schody po opadach deszczu, a w szczególności śniegu są bardzo śliskie. Na Ursynowie mieszka wiele osób starszych, wiele młodych rodzin z dziećmi, zresztą dla wszystkich jest to niebezpieczne - pisała do nas pani Małgorzata

  Choć Zarząd Transportu Miejskiego obiecywał zamontować zadaszenia już w 2015 roku, nie zrobił tego do dzisiaj i wciąż tłumaczy się brakiem pieniędzy, które potrzebne są na cele związane z bezpieczeństwem i koniecznością zapewnienia sprawnej eksploatacji systemu metra.

  Również radny Otwartego Ursynowa, który walczy o zadaszenia, dowiedział się, że ZTM nie ma na to funduszy. Piotr Skubiszewski napisał interpelację do burmistrza w której zwraca uwagę, że np. zadaszenie stacji Imielin po północnej stronie mogłoby zostać połączone z modernizacją ul. Gandhi i budową drogi rowerowej wzdłuż tej ulicy.

  Zadaszenie stacji poprawi komfort podróżujących metrem, a także przyczyni się do polepszenia ich bezpieczeństwa. Docelowo wszystkie stacje metra powinny zostać zadaszone, tak aby obsługa transportowa metra na starych stacjach była na takim samym poziomie jak na nowych

  - przekonywał Piotr Skubiszewski. 

  Argumenty trafiły do burmistrza, który nie tylko poparł inicjatywę radnego, ale też zaproponował ZTM wsparcie finansowe.

  W pełni popieram pomysł wykonania zadaszeń nad wejściami do ursynowskich stacji metra, a także deklaruję chęć podjęcia rozmów o współfinansowaniu tego przedsięwzięcia

  - napisał Robert Kempa.

  Dzielnica moża sama zapłacić

  Okazało się, że także ZTM uważa zadaszenia za potrzebne, ale... płacić nie będzie.

  - Budowa dodatkowych zadaszeń nad wejściami do stacji I linii metra zwiększyłaby wygodę, jednakże przedsięwzięcie to aktualnie nie ma zabezpieczenia finansowego. Środki finansowe przede wszystkim kierowane są na wykonywanie niezbędnych remontów infrastruktury metra. Jednakże ZTM deklaruje swoją pomoc i chęć współpracy z dzielnicą Ursynów, w przypadku, gdyby dzielnica sfinansowała w całości takie przedsięwzięcie - proponuje Zarząd Transportu Miejskiego.

  Ratusz nie chce komentować tego pomysłu i wydaje się zaskoczony tą propozycją. Burmistrz zapewnia jednak, że nic na razie nie jest przesądzone.

  - Dla nas to jest bardzo ważna sprawa wpisana w umowę koalicyjną. Będziemy rozmawiać na temat finansowania budowy zadaszeń w programie kilkuletnim - mówi Robert Kempa.

  W 2014 r. była już nadzieja na budowę zadaszeń, w konkursie architektonicznym wybrano nawet projekt - betonową konstrukcję autorstwa pracowni "Iglo" Ewy Rams. Pomysł jednak zarzucono. ZTM chwali się, że ostatnio dużo zrobił dla poprawy bezpieczeństwa pasażerów ursynowskiego odcinka metra. Jako przykład podaje częściową wymianę listew ułatwiających poruszanie się osób niepełnosprawnych na stacjach: Kabaty i Imielin. Zapomina dodać, że zrobił to dopiero po wielomiesięcznych naciskach mieszkańców.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 21
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bik 12 3 miesiące temuocena: 100% 

   Na idiotyczne bramki i zapory oraz jednorazówki to kasa poszła (w błoto!), a na praktyczne i potrzebne daszki nad schodami nie ma kasy - skandal! Co na to Trzaskowski?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emcia 11 3 miesiące temuocena: 100% 

   Za zadaszenia powinny zapłacić władze metra. Jak ktoś się wywali na śliskich schodach to będą bulić odszkodowanie. Nie powinni montować drogich barierek przy wejściu do metra, przez które ludzie sobie przeskakują. Zamiast tego pieniądze przeznaczyć na daszki nad schodami.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 10 3 miesiące temuocena: 100% 

   Z nieoficjalnego źródła dowiedziałem się, że nowy naczelnik Wydziału Kultury jest. Jak i gdzie konkurs został ogłoszony? Czemu usunęliście artykuł o odwołaniu jego poprzednika Dariusza Sitterle? Kim jest ten człowiek? Czy to prawda, że łączą go towarzyskie stosunki z burmistrzem Klaudiuszem Ostrowskim? Czy to prawda, że mieszka w Warszawie od kilku miesięcy i pochodzi z rodzinnego Kadzidła pana Ostrowskiego? Czy to prawda, że człowiek ten nie ma żadnego doświadczenia w niczym? Może redakcja NIEZALEŻNEGO haloursynów napisze coś o tym jak zostać naczelnikiem na Ursynowie?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emeryt 9 3 miesiące temuocena: 100% 

   Trzeba pilnie zainstalować schody ruchome i daszki. Pierwsi mieszkańcy Ursynowa to już staruszkowie i bardzo trudno jest im bezpiecznie dostać się do metra.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Guteq11 8 3 miesiące temuocena: 100% 

   Na bramki były pieniądze a na zadaszenie już nie.Trzeba myśleć.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka 7 3 miesiące temuocena: 88% 

   czas zlikwidowac tych pasożytów i urzedasow z ZTM, nic nie robiących oprócz brania kasy za imprezy i utrudniających życie mieszkancom i turystom. Cala Polska sie smieje z ratusza i ztm. Czas na zmiany i zlikwidowac tych pasożytów. Warszawa stale na objazdach i stale w remontach co rok. Gdzie kontrole słuzb państwa w tej stajni Augiasza, smrod tam od 14 lat. Rada Warszawy nadal niestety w rekach przestepczej PO.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka 6 3 miesiące temuocena: 95% 

   czas zlikwidowac tych pasożytów i urzedasow z ZTM, nic nie robiących oprócz brania kasy za imprezy i utrudniających życie mieszkancom i turystom. Cala Polska sie smieje z ratusza i ztm. Czas na zmiany i zlikwidowac tych pasożytów. Warszawa stale na objazdach i stale w remontach co rok. Gdzie kontrole słuzb państwa w tej stajni Augiasza, smrod tam od 14 lat.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wissen 5 3 miesiące temuocena: 90% 

   Jak sie za darmo dawalo miejsca reklamowe Pelo i Gangowi przed wyborami to teraz "pinedzy nie ma". A moze sa, tylko w innej kieszeni?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 4 3 miesiące temuocena: 85% 

   Zadaszenie to nie sprawa burmistrza dzielnicy , tylko władz miasta . Zamiast pieniądze wydawać na karty LGTB i inne sex edukacje i sex warsztaty - wydać je na zadaszenie wejść do metra i windy, lub ruchome schody ! Czy nie można się skrzyknąć i podpisami wymóc takie rozwiązanie ? Radni , lub energiczni młodzi jest sprawa do załatwienia ! Polecam !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 3 3 miesiące temuocena: 38% 

   Można też uciąć finansowanie kościoła, lekcji religii i instytucji powiązanych z kościołem - wówczas spokojnie starczy na daszki i dwie nowe linie metra.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emeryt 2 3 miesiące temuocena: 88% 

   Gdyby nie Kościół i pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski to robotnicy nie mieliby odwagi strajkować przeciwko komunizmowi, nie powstałaby Solidarność, obowiązywałby zakaz ślubów kościelnych, jedzenie byłoby na kartki, w soboty pracowałbyś w czynie społecznym, a wykształcenie zdobywałbyś na Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu - Leninizmu przy Komitecie Dzielnicowym Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej na Ursynowie przy ul. Józefa Stalina 39a.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hipolit 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   schody w czasie opadów śniegu są często nie odśnieżone i bardzo śliskie . osoby starsze i niepełnosprawne są najbardziej narażone na wypadek . daszki nad wejściami do metra są bardzo potzebne

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2993 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019