REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 marca 2022, 14:00 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ZDM)

  Jedne w całkiem dobrym stanie, inne w mniej. Miejscy drogowcy sprzedają kolejnych 16 odholowanych samochodów, do których nikt się nie przyznaje. 

  To już drugi taki przetarg. Jesienią ubiegłego roku miasto wystawiło na aukcję 8 aut, aż 7 znalazło nowego właściciela, a drogowcy zarobili ponad 92 tys. złotych. 

  Tym razem do kupienia jest aż 16 samochodów, w tym marki rzadziej spotykane na polskich drogach: Chrysler czy Chevrolet. Są też popularne Audi A3 i A6, ople, volkswageny, jeden fiat, a nawet... Smart Fortwo. Ofertę uzupełniają porzucone dostawczaki w całkiem dobrym stanie. Skąd są te samochody i dlaczego znalazły się w posiadaniu miasta?

  - Uspokajając niektórych, sprzedaży nie podlegają auta odholowane spod zakazu parkowania, w myśl art. 130a Prawa o Ruchu Drogowym. Pod młotek pójdą auta usunięte z ulic w procedurze art. 50a PoRD. To pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje, że nie są używane - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

  16 aut na sprzedaż

  Takie samochody - jak w przypadku każdego odholowania - usuwane są na wniosek Straży Miejskiej lub Policji i trafiają na parkingi firm, z którymi ZDM ma podpisane umowy. Tam czekają na właściciela lub osobę uprawnioną do odbioru. Jeśli w ciągu 6 miesięcy nikt się nie zgłosi, przechodzą one na własność miasta z mocy ustawy.

  W 2020 r. ze stołecznych ulic usunięto na polecenie służb 10,6 tys. nieprawidłowo zaparkowanych samochodów i prawie 2 tys. wraków. W tym roku odpowiednio 1783 i 326.

  - Do jesieni auta, których nikt nie zdecydował się odebrać, po przejściu na własność miasta kierowaliśmy na złom. Zazwyczaj bez żalu. W większości przypadków to samochody gruchoty. Na drogi nie przywróciłby ich nawet generalny remont - informują drogowcy.

  Ale zdarzają się wyjątki. I to one idą na sprzedaż. ZDM właśnie ogłosiło kolejny przetarg. Na liście jest 16 pojazdów, w tym jeden wystawiony powtórnie: audi a3, audi a6, chevrolet lacetti, chrysler cruiser, fiat ducato, ford fusion, mazda 6 kombi, mercedes c180 kombi, nissan primastar, opel corsa, opel vectra, peugeot 407, renault laguna kombi, smart fortwo, volkswagen phaeton, volkswagen polo.

  Najwięcej drogowcy wołają sobie za dostawczaki: Fiata Ducato z 2013 roku - cena wywoławcza 23,7 tys. złotych, Nissana Primastara z 2003 r. - 12,2 tys. czy Volkswagena Phaetona (rocznik 2003) - 11,6 tys. Najtańsze auta to Opel Corsa z 2003 r. za 1,1 tys. czy Renault Laguna Combi z 2001 r. - 1,6 tys. Oferty na zakup można składać do 23 marca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 93

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 19
   PRZYDATNY
  • 15
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warszawa 4 3 miesiące temuocena: 100% 

   To są takie złomy bez kluczyków że naprawdę lepiej bilet kupić

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Petryfikator 3 3 miesiące temuocena: 38% 

   Zamiast sprzedawać wozy za 1100zl to może lepiej by było pociągnąć właścicieli do odpowiedzialności? Samochód bez rejestracji już jest nie do namierzenia? A co mówi VIN? A co mówi cepik? Lepiej by było takiego buraka obciążyć kosztem 1100 PLN miesięcznie. Ale po co... Lepiej sprzedać raz.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 2 3 miesiące temuocena: 100% 

   A ile trzeba by zapłacić urzędnikowi, by się użerał z właścicielem gruza, który go porzucił bo go po prostu nie chce? Za co obciążać?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 3 miesiące temuocena: 35% 

   A może warto rozważyć wariant przekazania ich organizacjom pomagający Ukraìńcom, jeśli te auta da się dalej użytkować. Ulica dała, ulica dostanie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4717 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022