REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Rafał Majchrzak)

  Za nami pierwszy dzień zmagań w Charytatywnym Pucharze Ursynowa w Piłce Nożnej. Wszyscy zawodnicy grali dla 5-letniego Franka, który choruje na glejaka. W zawodach wzięło udział osiem drużyn dziecięcych z roczników 2009 oraz 2010. Najlepsza okazała się drużyna KS SEMP Ursynów I, która pokonała po rzutach karnych w finale zespół Przymierza Rodzin.

  Przy Koncertowej 4 rywalizacja toczyła się w systemie grupowym, a następnie pucharowym. Wystartowało osiem zespołów. W grupie A zmierzyły się drużyny Przymierza Rodzin, KS SEMP Ursynów II, Varsovia Centrum, a także KS Ursynów. W grupie B znalazły się z kolei KS SEMP Ursynów I, Victorios Ursynów, KS Wilanów, a także LKS Victoria Głosków.

  Zwycięstwo po rzutach karnych

  Do półfinałów awansowały KS SEMP Ursynów I, KS SEMP Ursynów II, Przymierze Rodzin, a także KS Wilanów. Ostatecznie w rozgrywce finałowej znalazły KS SEMP I i Przymierze Rodzin, które rozstrzygnęły losy zwycięstwa w turnieju w rzutach karnych. SEMP I wygrał 2:1. W tym samym czasie w meczu o trzecie miejsce mierzyły się KS SEMP II oraz KS Wilanów. W ich starciu również doszło do rzutów karnych – które Wilanów wygrał 4:2.

  Królem strzelców turnieju został Mateusz Kaczmarczyk z drużyny Przymierza Rodzin (6 trafień na koncie). MVP turnieju został Mikołaj Araszkiewicz z KS SEMP I. Z kolei najlepszym bramkarzem wybrano golkipera KS Wilanów, Szymon Kaliński.

  Dodatkową atrakcją była możliwość rozegrania meczu w dziewięcioosobowej drużynie z piłkarzami drużyny amp futbolu Legii Warszawa. Ampfutboliści okazali się lepsi od swoich młodych rywali, wygrywając 6:2 w meczu pokazowym. Po spotkaniu nie zabrakło pozdrowień, rozmów, ale także żartów z przymrużeniem oka.

  – Tak, nie mam ręki, ale za to mogę przybić z Tobą żółwika – mówił do ciekawskich chłopców jeden z bramkarzy Legii, pokazując dystans do siebie. Po zakończeniu meczu zawodnicy mogli zrobić sobie zdjęcie z piłkarzami Legii, pokazując też przy tym charakterystyczną dla kibiców zespołu „elkę”.

  Za tydzień kategoria "open"

  Najważniejszym punktem tego wydarzenia była jednak zbiórka pieniędzy na rzecz pięcioletniego Franciszka Poka. Chłopiec ma nowotwór pnia mózgu – glejaka. Leczenie jest bardzo kosztowne, wymaga bowiem pomocy specjalistów z zagranicznych ośrodków.

  – Wasza dzisiejsza rywalizacja była naprawdę zacięta, ale pamiętajmy, po co się tu zebraliśmy. Graliśmy dla Franka – mówił Piotr Zalewski, wiceburmistrz Ursynowa. Oprócz zbiórki pieniędzy, na aukcję wspierającą leczenie zostały przekazane upominki od drużyny amp futbolu Legii Warszawa - koszulka z autografami zawodników, a także oficjalny szalik drużyny „Wojskowych”.

  Już za tydzień, w sobotę 21 grudnia kolejny dzień z turniejem „Gramy dla Franka”. Tym razem przy Koncertowej zmierzą się drużyny w kategorii „open”. Organizatorzy spodziewają się około 24 zgłoszonych drużyn, a rywalizacja potrwa od godziny 12:00 do maksymalnie godziny 20:00.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~P. 1 ponad rok temu

   Z glejakiem walczy też 7 letni Franek Irzyk. Na jednym z portali była dzisiaj taka informacja: "Okazało się, że ratunek istnieje. Na Zachodzie leczenie raka nie kończy się na radio- i chemioterapii. Wiele ośrodków wprowadza eksperymentalne metody leczenia. W Monterrey w Meksyku jest klinika, specjalizująca się w leczeniu guzów mózgu. Stosuje się tam chemioterapię celowaną, precyzyjnie wymierzoną w guza. Jeździ tam wiele dzieci z Polski. Dzieci, którym miało zostać kilka miesięcy czasu, wciąż żyją."

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4189 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021