REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SportLiga.pl)

  REKLAMA

  17 drużyn piłkarskich wzięło udział w charytatywnym turnieju piłkarskim na Ursynowie. Piłkarze amatorzy zagrali dla Nikosia - dziecka z chorobą genetyczną.

  Nikodem ma zaledwie roczek. Od urodzenia ma uszkodzony chromosom. Rodzice i ich synek przeszli bardzo trudne chwile, jednak ostatnio z radością i nadzieją przyjmują poprawę stanu zdrowia.

  - Ostatnio się uśmiechał. Kiedyś to się nie zdarzało. Dla nas najważniejsze jest to, żeby żył normalnie i w zdrowiu - mówi Agnieszka, mama Nikodema.

  Aby chłopiec mógł normalnie funkcjonować potrzebuje stałej opieki i pieniędzy. Turniej charytatywny był pomysłem, który miał zrzeszyć ochotników i sportowców o dobrych sercach. Udało się. W akcji wzięło udział 17 zespołów, które rejestrowały się po wpłaceniu składki o dobrowolnej wysokości. Minimalnie jednak musiało to być 100 zł.

  Ekipy podzielono na 4 grupy. I runda turniejowa odbyła się w sobotę 8 kwietnia. W niedzielę spotkali się już tylko najlepsi, to oni ścigali się o miejsce w  finale turnieju dla Nikosia.

  - Do fazy play-off awansowało 8 drużyn - po 2 najlepsze z każdej grupy. Były to męskie ekipy, choć w jednej pojawił się kobiecy wyjątek. Grali piętnastolatkowie i piędziesięcolatkowie. Zawodnicy przyszli z rodzinami. Świetna atmosfera i uczciwy sport - opowiada Bartosz Borys, organizator turnieju.

  Na trybunach przy ul. Na Uboczu 9 nie zabrakło również samego Nikodema i jego rodziców. 

  Turniej wygrali FC Profesjonaliści, którzy w finale rozgromili Deltusze - mecz zakończył się wynikiem 4:1. Mecz o 3. miejsce rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. W stałych fragmentach gry dominowali Chłopcy z Bielan i to oni sięgnęli po brąz. Profesjonaliści zgarnęli cenną nagrodę w postaci 1.899 zł zniżki na wybrany sezon w SportLiga.pl.

  Na leczenie chłopca zebrano pokaźną kwotę - min. 1700 złotych. Wiele wpłat nadeszło na fundację, która opiekuje się Nikodemem. 

  Portal Haloursynow.pl był patronem medialnym turnieju dla Nikosia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Matka 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Wielkie brawa dla ludzi dobrej woli!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1626 sekundy
  REKLAMAA2_WorkingBalance_od16-03-do-17-06-2018