REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 marca 2018, 07:03 komentarzy 10

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Mieszkańcy okolic Surowieckiego i Zaorskiego skarżą się na małą liczbę miejsc do parkowania. Ci którzy wracają późno i nie znajdują miejsca pod blokiem, muszą parkować „na zakazie”. Nie chcą więcej płacić mandatów i będą próbowali ten zakaz znieść.

  Pan Robert, mieszkaniec Surowieckiego, opowiada, że często wraca późno z pracy i nie znajduje już wolnych miejsc na parkingu przy enklawie Surowieckiego 2/8.

  - Wówczas pozostaje mi zajęcie miejsca przy ulicy, jakieś 30 metrów za przystankiem na chodniku, który jest „ślepy” i nie ma żadnych funkcji komunikacyjnych – opowiada mieszkaniec, który kilka dni temu otrzymał wezwanie od Straży Miejskiej za trzykrotne postawienie w tym miejscu samochodu.

  Wszystkie sytuacje nieprawidłowego parkowania odnotowano około godziny 2:00-3:00 w nocy. Kiedy pan Robert zgłosił się na posterunek okazało się, że straż otrzymuje zawiadomienia w sprawie nocnego parkowania od anonimowego obywatela.

  - Chyba przez złośliwość ktoś wydzwania i wzywa patrole – mówi pan Robert, który mandaty przyjął, ale postanowił nagłośnić sprawę i poznać za naszym pośrednictwem zdanie innych mieszkańców.

  - Sama straż miejska zauważa, że brak jest tam logicznego uzasadnienia postawienia znaków zakazu parkowania na całej długości chodnika – mówi pan Robert. - Myślę, że za przystankiem zakaz mógłby być odwołany – proponuje.

  Jednym z rozwiązań proponowanych przez mieszkańców jest ograniczenie zakazu parkowania w godzinach nocnych np. między 22:00 a 6:00 rano, kiedy przystanek jest w zasadzie nieużywany.

  - Jeśli zarządca terenu zdecydował się o wprowadzenie zakazu, to znaczy, że są ku temu przesłanki – mówi tymczasem Monika Niżniak, rzecznik prasowy straży miejskiej i odsyła po opinię do zarządcy terenu.

  Urząd dzielnicy nie pozostawia złudzeń. Zmiany nie są możliwe. Chodnik, o którym mowa jest chodnikiem doprowadzającym do drogi odbarczeniowej i do obiektów handlowych.

  - Samochody stojące na chodniku nie zapewniają zachowania wymaganej szerokości chodnika - 1,5 m – tłumaczy Barbara Mąkosa-Stępkowska z urzędu dzielnicy.

  Także na ul. Zaorskiego - wg dzielnicy - musi pozostać zakaz parkowania, w przeciwnym razie utrudniony byłby ruch na tej ulicy.

  - Dzielnica zaproponowała wybudowanie miejsc parkingowych równoległych, po przeciwnej stronie ulicy, na co nie zgodzili się okoliczni mieszkańcy – mówi Mąkosa-Stępkowska.

  Do zniesienia zakazu postoju prawdopodobnie zatem nie dojdzie, choć mieszkańcy mogą zgłosić swoje propozycje do urzędu dzielnicy, a ta je szczegółowo przeanalizuje. "Dzikie" miejsca postojowe co prawda są przy schodach prowadzących do odbarczeniówki, ale prawie nikt z nich nie korzysta, poza tym jest ich więcej - m.in. przy przystanku i bliżej Zaorskiego (z których ludzie korzystają). Na dobrą sprawę wszystko zależy więc od interpretacji przepisów. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 48

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ursynowianin 10 ponad rok temu

   Np. w Japonii aby zarejestrować auto trzeba wykazać się posiadaniem miejsca parkingowego. Drogi publiczne i ulice nie są parkingami! Ursynowski typowy przykład to zajęty cały jeden pas na Indiry Gandi przy KEN. Tuż pod nosem Urzędu!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 9 ponad rok temuocena: 88% 

   Za miejsce postojowe w garażu trzeba płacić. A taki kierowca zajmuje publiczną przestrzeń za darmo i jeszcze marudzi, że czasem nie ma miejsca.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X1 8 ponad rok temuocena: 86% 

   ja proponuje postawienie słupków biało-czerwonych w tym miejscu.... Parkingi są dla samochodów a chodniki dla pieszych. Ten pan Robercik z artykułu to najlepiej chciałby , żeby wolne miejsce parkingowe na niego czekało - brak słów. Z przodu budynku i z tyłu budynku Surowieckiego 2 są parkingi a on chce obok przystanku autobusowego parkować, bo wygodniej. Biedak jako jedyny nie może znaleźć miejsca parkingowego blisko swojej klatki.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka 7 ponad rok temuocena: 82% 

   Jedni mieszkańcy chcą zniesienia zakazu parkowani. Drudzy nie chcą się zgodzić na wybudowanie dodatkowych parkingów. A tymczasem my piesi niezależnie od sporu, często chodzimy po ulicy, bo jakiś "biedy" kierowca zajął cały chodnik. A parkują nie tylko osobówki, ale też widziałam samochody dostawcze. Ciekawa jestem ile mandatów do tej pory wystawiła straż miejsca za takie parkowanie w miejscu niedozwolonym? Pewnie znikomą ilość, bo co to za problem dla pieszego iść po ulicy z dzieckiem za rękę lub w wózku i mieć nadzieje że nic nie przejedzie. Ważniejszy jest komfort dla kierowców.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 6 ponad rok temuocena: 88% 

   Dobrze widać na środkowym zdjęciu jak zaparkowany jest VW kombi przed zielonym pojemnikiem przy schodach, który blokuje chodnik, jak mam przejechać z wózkiem? Takie auta powinna straż miejska odholować!! cytuje:,,Myślę, że za przystankiem zakaz mógłby być odwołany – proponuje." - człowieku nie myśl, tylko parkuj prawidłowo i w miejscach do tego przeznaczonych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~onick 5 ponad rok temuocena: 17% 

   Te schody są tam niepotrzebne - nikt z nich nie korzysta. Poza parkującymi tam auta - nielegalnie. Zgadzam sie, ze tam powinno byc miejsce na parkowanie - 2 miejsca na plusie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Strzeżony parking 4 ponad rok temuocena: 87% 

   Dostał mandat zasłużenie i bije teraz piane,z tyłu budynku jest duży strzeżony parking i dużo wolnych miejsc, masz samochód to masz wydatki a nie parkujesz jak święta krowa przy schodach,że nie można przejść.... ZAZ to ta sama osoba z artykułu, wiec oszczędź sobie cwaniakowanie...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michalina1234 3 ponad rok temuocena: 84% 

   Sa znaki,wiec trzeba sie stosowac,bo przez takich kierowcow chodniki sa zastawiane. Czesto nie mozna tam dojsc do przystanku schodzac schodami przez takich cwaniakow jak w artykule. Jak sie nie zna przepisow ruchu drogowego to prosze jezdzic autobusem !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2406 sekundy
  REKLAMA