REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2019, 12:19 komentarzy 8

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Prawie dwa tysiące mieszkańców opowiedziało się za wprowadzeniem stref „picia pod chmurką” w naszej dzielnicy. Po wybraniu wstępnych lokalizacji okazało się jednak, że służby i zarządcy terenów mają na ten temat odmienne zdanie. Na Ursynowie picie alkoholu pozostaje zabronione w miejscach publicznych.

  Wiosną ubiegłego roku weszła w życie zmiana ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Wprowadziła ona zakaz spożywania alkoholu we wszystkich miejscach publicznych, a nie tylko na ulicach, placach i w parkach, jak dotychczas.

  Samorządy mogły ustalić odstępstwa od tego zakazu pod warunkiem, że nie będzie to zagrażało bezpieczeństwu publicznemu. Z takiej możliwości postanowił skorzystać zarząd naszej dzielnicy, który zapytał mieszkańców o to, czy widzą potrzebę ustanowienia takich miejsc i gdzie.

  Mieszkańcy są na "tak"

  W czerwcu ubiegłego roku urząd zapytał mieszkańców czy są za utworzeniem miejsca/miejsc, w których możliwe będzie spożywanie alkoholu na świeżym powietrzu. Na pytanie odpowiedziało 1936 osób. Większość – 83,4% uczestników badania opowiedziało się za utworzeniem takiej strefy (stref), a przeciwnych było 16,6%.

  W kolejnej ankiecie mieszkańcy wskazali miejsca, w których należałoby umożliwić będzie spożywanie alkoholpod chmurką” oraz te, w których nie dopuszczają takiej możliwości. Ankietę wypełniły zaledwie 143 osoby, wskazując m.in. Kopę Cwila (80 za, 8 przeciw), Górkę Kazurkę i okolice Parku im. Cichociemnych (43 za, przeciw 11) i  Las Kabacki i okolice oraz Powsin (36 za).

  Największy sprzeciw wzbudziłoby stworzenie stref spożywania alkoholu na świeżym powietrzu w sąsiedztwie szkół, placów zabaw, boisk – 37 osób, na terenach zielonych, przedpolach lasu, skwerach - 18 osób oraz w okolicach kościołów – 8 osób.

  Służby są na "nie"

  Latem tego roku dzielnica poprosiła rózne instytucje o przekazanie uwag. Znalazły się wśród nich m.in.: ursynowski komisariatu policji, naczelnik II Oddziału Terenowego Straży Miejskiej, dyrektorzy Parku Kultury w Powsinie, Lasów Miejskich i Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz zarządy spółdzielni.

  Jedynie Lasy Miejskie uznały, że „utworzenie takiej strefy jest możliwe na polanie widokowej w Lesie Kabackim”. Wszyscy pozostali uznali, że takie strefy będą miały „negatywny wpływ na właściwe kształtowanie polityki społecznej dotyczącej przeciwdziałania alkoholizmowi oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego”, spotkają się z „negatywną opinią mieszkańców”, ponieważ jest to „jeden z najczęściej zgłaszanych podczas spotkań osiedlowych problemów w skali całej dzielnicy”.

  Stwierdzono także, że „spowoduje to znaczący wzrost ilości odpadów” i może „wpłynąć negatywnie na wizerunek dzielnicy oraz skutkować obniżeniem poziomu bezpieczeństwa na terenie parków zarządzanych m.in. przez urząd dzielnicy Ursynów”.

  W związku z tym, po półtora roku badania tematu, zarząd dzielnicy zdecydował, że nie będzie podejmował żadnych działań mających na celu stworzenie na terenie naszej dzielnicy stref spożywania alkoholu na świeżym powietrzu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 73

  • 30
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 16
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Alberto Konduktor 8 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Kempa powinien za to polecieć!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wkurzony 7 11 miesięcy temuocena: 33% 

   To burmistrz nie mógł najpierw zapytać służb, żeby mieszkańcom nie zawracać głowy swoimi alkoholowymi pomysłami z kosmosu?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 6 11 miesięcy temuocena: 36% 

   Tak właśnie wygląda demokracja - mniejszość decyduje o większości. Ludzie chcę ale,nie można. Jakoś na bulwarach wiślanych się da. Gdybyśmy tylko naprawdę żyli w demokracji, dało by się w tej i innych sprawach zorganizować lokalne referendum.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MAgna 5 11 miesięcy temuocena: 57% 

   spoko pijmy pod chmurką, zróbmy dobrze menelom, i najlepiej od razu edukujmy dzieci, jak wyglada menel. pomysł godny piewców gertty.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 4 11 miesięcy temuocena: 35% 

   nie jestem menelem. Nie mież wszystkich jedną miarą. Lubię wypić w spokoju 2-3 piwa na Kazurce

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tikka 3 11 miesięcy temuocena: 67% 

   @pol #da się! W jednym prostym zdaniu (5 słów), walnąć gigantycznego byka ortograficznego. A następnie, poprawnie napisać rzeczownik, od którego czasownik z bykiem się wywodzi :-/ Może jednak warto poszerzyć wiedzę ogólną o świecie, bez %?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolo 2 11 miesięcy temuocena: 55% 

   Bedo pokazywały dzie pić dzie nie pić - tu sie nad stawem zgorzała pije i sie nie paczy czy ido bo po co. I tak tu nie zaglondajo.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 1 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Mam nadzieję,że twój post ,to sarkazm nie mający nic wspólnego z gramatyką.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3124 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020