REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 lipca 2018, 11:00 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż zakup łóżka. Wystarczy bowiem pójść do sklepu meblowego i wybrać produkt, który w padnie w oko. Ba, w dzisiejszych czasach aby zrobić zakupy tego typu, wcale nie trzeba wychodzić z domu - wystarczy przeglądnąć ofertę sklepu internetowego. W rzeczywistości sprawa wygląda nieco inaczej. Faktycznie, o ile sam proces zakupowy nie jest zbyt skomplikowany, o tyle z podjęciem właściwej decyzji może być większy problem.

  Łóżko czy kanapa - na co się zdecydować?

  Oczywiste dla wielu osób jest to, że łóżko jest o wiele wygodniejsze od rozkładanej kanapy. Jednak ze względu na niewielką ilość miejsca w pomieszczeniu, wybór ten nie zawsze jest oczywisty. Zastanawiając się nad tym, czy wybrać łóżko czy kanapę zawsze należy mieć przede wszystkim na względzie kwestie zdrowotne oraz komfort snu. Co komu po stylowo urządzonym mieszkaniu i zaoszczędzonym miejscu, jeżeli każdego poranka będzie wstawał niewyspany i będzie mu brakować energii do działania?

  Jak wybrać odpowiedni materac?

  Jeżeli wybór padł na łóżko i co więcej, została już wybrana jego rama, to przyszedł czas na to, aby dokonać wyboru najlepszego materaca. No właśnie, tylko co znaczy najlepszy materac? Można tę cechę spróbować zdefiniować chociażby przez jego wygodę, z tym że w dalszym ciągu nie będzie to jednoznaczne, ponieważ dla każdego wygodne może być co innego. Niektórzy najlepiej będą się wysypiać na grubych, miękkich materacach, z kolei inni potrzebują rozwiązań twardych niczym drewniana deska. Nawet najlepsi producenci materaców nie znaleźli jeszcze rozwiązania, które zadowoliłoby wszystkich klientów.

  Wypełnienie materaca - na co się zdecydować?

  Już na pierwszy rzut oka widać, jak bardzo poszczególne materace różnią się od siebie. Widoczne jest to chociażby po cenach. Najtańsze produkty można kupić już za kilkaset złotych, podczas gdy zakup tych z wysokiej półki, to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych - w tym drugim przypadku okazuje się, że koszt materaca niejednokrotnie przewyższa kwotę wydaną na ramę łóżka. Duży udział w ostatecznej cenie materaca ma jego wypełnienie. Najczęściej spotykane rozwiązania to materace piankowe, lateksowe oraz sprężynowe.

  Sprawdź: https://sklep.selene.pl/produkty/materace,2,5311

  Nie oznacza to jednak, że klasyfikacja materacy jest taka prosta. Okazuje się bowiem, że w ramach jednej grupy można spotkać się z bardzo różnymi rozwiązaniami. Najprostszym przykładem mogą być chociażby materace piankowe. Tanie, proste materace z pianki to najczęściej produkty w których zastosowano piankę poliutyrenową. Dostępne są jednak też nowoczesne technologie, takie jak chociażby pianki, które swój kształt zmieniają pod wpływem temperatury. Rozwiązań jest na prawdę bardzo dużo i chyba nie ma lepszego sposobu na podjęcie ostatecznej decyzji, jak tylko przetestowanie każdego z nich na własnej skórze. Rada w tym przypadku może być tylko jedna - należy unikać najtańszych produktów o wątpliwej jakości, gdyż komfort snu na nich może okazać się bardzo mizerny i po kilku miesiącach trzeba będzie inwestować w nowy materac.

  Artykuł załadowany: 0.1747 sekundy
  REKLAMA